Jen blázni spěchají (1997)

Prijemna romanticka komedia, ktora nic nove nepriniesla, ale ma velmi sypmaticke herecke obsadenie. Matthew Perry je od pohladu sympatak a Salma Hayek je prirodzene krasna a svojou nezamenitelnou zivocisnostou a neodskriepitelnym temperamentom film dokanale ozivila. Obom to spolu vo filme velmi pristalo a prial som im ich spolocne stastie. Film ubehol pomerne rychlo, ponukol romantiku a oddych a zanechal velmi prijemny dojem.

Milý Johne (2010)

Asi nebudem jediny komu tento film pripominal podobny film The Notebook. Keby som mal hodnotit prvu polovicu filmu siel by som asi z hviezdickami hodne vysoko. Zaciatok je nenasilny, plynie hladko a mna ako divaka velmi zaujal svojou lahkostou a tak som dufal, ze to takto pekne pojde az do konca. Bohuzial ani tento pribeh sa nevyhol klasickemu hollywoodskemu scenaru o odluceni, z ktoreho vyplinul nasledny rozchod, potom "srdcervuca" vymena nazorov preco sa to vlastne stalo a nakoniec klasicky happyend. Hlavny predstavitelia zamilovanej dvojice svoje ulohy celkom zvladli aj ked to neboli ziadne exceletne vykony. Skoda toho nalinkovaneho scenara, pretoze zaciatok vyzeral naozaj solidne, ale to ostatne tu uz bolo niekolkokrat.

Poldové (2010)

Poldove so mojim prvym filmom od Kevina Shmitha, ktory som videl. No aby som pravdu povedal viac menej som dostal to co som aj cakal. Film nedisponuje nejakym kvalitny scenarom a niekedy sa postavy chovaju az dementne. Ale zato je scenar prespikovany hlaskami a vo vacsine vydarenymi gagmi, pri ktorych som sa z chuti zasmial. Bruce Willisa vidim najradsej v tojto polohe takze dalsie plus. A jeho cernossky partak, ktory mi sice prvu pol hodinu isiel poriadne na nervy(pocase som si nanho zvykol) mu vyborne sekundoval. Pacili sa mi narazky na filmy a aj pesnicky, ktore vo filme zahrali. Takze hodnotim solidnymi troma hviezdickami ale musel by som sa hodne premahat aby som si tento film este niekedy pozrel od zaviatku do konca.

Mafián (1996) (TV film)

Pred nedavnom som mal moznost pozriet film Svedok Proti Mafii, ktory je tiez o '' nepriestrelnom '' Johnovo Gottim, a jeho pravej ruky Salvatore Gravanovi, z ktoreho sa nakoniec vyklula ta najvacsia krysa v historie americko-talianskej mafie. Tento film sa pacil o malinko viac. Aj ked sa v podstate jedna o ten isty pribeh tento je ovela lepsie podany a ma o trosku lepsich hercov. Armand Assante podava priam oscarovy vykon. Veril som mu kazde jedno slovo ci gesto. Svoju malu, ale velmi zaujimavu si tu strihol aj vyborny Anthony Quinn, ktory sa podobnych filmov velmi hodil. Film Gotti je vybornym televiznym pocinom, ktory sice zdaleka nekonkuruje slavnejsim filmom Scorseseho, Copoolu ci de Palmu, ale milovnikov zanry urcite potesi.

Moře lásky (1989)

Moja oblubena kriminalka z vybornym Al Pacinom.

Splice (2009)

Film Splice mi zo zaciatku primominal a zda sa ze aj tak trosku vykradal ne slavnejsie horory ako napriklad Votrelca, Muchu alebo Mutanta. Prva pol hodinka je celkom zaujimava a celkom ma zaujala. Zbytok filmu je nelogicky, nepravdepodobny a hlavne neoriginalny. A ta zvrhlost, ktora ku koncu film ovladne je neskutocna. Zaver je uz totalna katastrofa. Ako nechapem co tym chceli tvorcovia povedat. To co zo zaciatku vyzeralo na celkom slusny sci-fi horor sa v niektorych momentoch meni na nie prilis podarenu dramu. A ked tak nad tym rozmyslam, tak na tomto filme snad okrem tych spominanych prvych tridsiatych minut ani nie je co pochvalit, pretoze rezisersky je tiez iba rutinerska zalezitost. A najviac sa cudujem Adrienovy Brodymu, ze sa prave tak talentovany herec akym on urcite je upisal tak hlupemu a naivnemu filmu.

Jak se zbavit přátel a zůstat úplně sám (2008)

Velmi poradena a zabavna komedia zo sveta medialnych a filmovych celebrit. Nebyt tej hlupej romanticko-hollywoodskej, klise zapletky, ktorej sa scenarista uspesne vyhybal celu prvu polovicu siel by som z absolutnym kludom aj na styri hviezdicky. Skoda, pretoze to celkovy dojem u mna troska nastrilo. Aj napriek tomu vsak musim skonstatovat, ze sa jedna o velmi dobru zabavu, z celkom slusnymi scenami a vtipnymi dialogmi. Je tu vela odkazov na zname filmy, takze scenar filmovych maniakov urcite potesi. Tak sa mi zda, ze Megan Fox sa do ulohy mimoriadne hodila (mozno preto, ze hrala postavu ktora je jej blizka :D). Kirsten Dunst, ktoru v oblube moc nemam mi kupodivu nevadila a Simon Pegg je jednoducho tipek a bolo velmi dobrym tahom obsadit prave jeho do tejto prenho nie prave typickej ulohy. Skoda len tej klisovitej druhej polovice, ktora tak velmi stiahla tento film priemeru.

Po životě (2009)

Na debut je to nie je najhorsie. Ale po trailery, ktory sluboval toho ovela viac som predca len trosku sklamany. Reziserka Agnieszka Wojtowicz-Vosloo dokaze viest hercov a vybudovat solidnu tiesnivu atmosferu. Bohuzial sa jej to nedari po cely film. Vo vela momentoch sa pri pozerani tohto filmu nudil a film mi pripadal dlhsi ako v skutocnosti je. Dialogy nie su zle aj cely film a divak moze rozmyslat co sa to vlastne deje.Ked vsak prisiel zaver filmu, tak sa divak citi podvedeny a mierne otrraveny. Teda aspon na mna to tak posobilo. Takze za atmosferu, skvelych hercov, ktory reziserke ulahcili pracu a za to, ze to bol debut davam silne dve hviezdicky.

Tupíři (2010)

Dalsia nepodarena parodia, ktora si tentokrat berie na odstrel aktualnu sagu Twillight. Potencial na dobru parodiu tato saga urcite ma, ale to by sa jej museli chytit spravny rezisery a scenaristi. Za celu dobu sledovania som sa asi dva krat pousmial. Vacsina vtipkou je trapnych a nechutnych. Film nema ani hodinu a pol, ale nudi tak akoby trval tri hodiny. Jedine pozitivum je schopna herecka, ktora celkom solidne imitovala mimiku Kristen Stewart. Takze jedna hviezdicka za nu a za to, ze som tuto traposinu vobec dopozeral.

Volný pád (1993)

Asi bude chyba, ze som tento film videl az teraz. Da sa toho vela pochvalit. Napriklad exceletny vykon Michaela Douglasa stoji za zmienku, takisto vela silnych scen stoji za zmienku, napriklak scena vo fast foode je priam luxusna. Ale da sa toho aj vela z krityzovat. Tak napriklad to nahle skratove jednanie hlavnej postavy pohlo byt obsirnejsie rozpisane. Takto iba vystupi z auta a hned zacne terorizovat cele mesto. Tiez je zaujimave, ze aj napriek trestny cinom, ktore robi po celom meste si ho nikto nevsimne a dostane sa az na miesto na ktore chcel dorazit. Takze film sa po tretom incidente, ktory hlavnej postave prejde prehupne zo slusneho psycha do pomerne nepodarenej satiry. Po komentaroch a celkovych ohlasoch na tento film som predca len cakal viac. Joel Schumacher natocil aj lepsie filmy ako je tento a nebyt vyborneho Douglasa siel by som z mojim hodnotenim minimalne o jednu hviezdicku nizsie.