Starý páky (2009)

Sice nie moc originalna, ale vdaka vybornemu hereckemu obsadeniu celkom zabavna komedia. Travolta z Williamsom sa vyborne doplnuju. Scenar je nenarocny ako v podstate cely film. Pobavil som sa pri tejto komedii viac ako som cakal takze zasluzene tri hviezdicky. A napokon Travoltu mam celkom rad a som vdacny za kazdy solidny film s nim. Vo filme sa objavi v malej a pre neho netypickej ulohe aj Matt Dillon. A to je tiez jeden z dovod preco treba dat tejto komedii sancu.

Ip Man 2 (2010)

Vyborne pokracovanie o zivote Ip Mana zacina tam kde prva cast konci. Bojove kusky ktore tu Donnie Yen predvadza su vyborne zachytene velmi dobrou kamerou, ktoru podporuje moz dobra rezia. Zaverecna bitka je vsak tak trosku odflaknuta. Viac sa mi pacil suboj na stole z poprednymi majstrami kung-fu. Zaver z mlady Brucem Lee bol velmi dobry a vycaril mi usmev na tvari. Mozno sa dockame dalsieho pokracovania. Bol by som velmi rad, lebo taketo podobne filmy tu uz davno neboli a myslim, ze po uspechu tychto dvoch IpManoviek by sa tvorcvia nemuseli bat pripadneho neuspechu. Tieto dve casti zvladli skvele.

Vicky Cristina Barcelona (2008)

Tento film siel absolutne mimo mna. Nebavil ma, nic mi nepovedal a vobec mi nazapasoval. Dve hviezdy davam za prijemne herectvo vsetkych zucastnenych a hlavne za hystericku Penelope Cruz, ktorej v poslednej dobe prichadzam na chut.

Vyvolávač deště (1997)

The Rainmaker z pera Johna Grismana, ktory je vo svojom spisovatelskom zanre neprekonatelny, patri k najlepsim filmov z pravnickeho prostredia. Boj mladeho zacinajuceho pravnika zo zdravotnou poistvnou, ktora odmietla pomoc mlademu chlapcovi umierajuceho na leukemiu je realisticky napisany a na platno vynikajuco preneseny nestarnucim majstrom Francisom Ford Coppolom. Velkym kladom filmu je aj citlivy scenar, krory nie je prehnany a vzhladom na dlzku filmu ani na chvilku nenudi. Skvele herecke vykony mladeho Matta Damona a Dannyho DeVita film jasne podciarkuju na plny pocet. A k tomu ma este potesila aj vtipna postava Buldoga stvarnena vzdy vybornym Mickym Rourkom.

Napola: Hitlerova elita (2004)

Pred pozeranim tohto filmu som nevedel nic o obsahu. Celkom ma prekvapil, kedze som cakal len dalsi film taziaci zo silnej temy. Po trosku nudnejsej prvej polovici sa film rozbehol a zo silnymi scenami sa naozaj nesetrilo. Je pravda, ze film je v niektorych momentoch velmi predvidatelny, ale celkove spracovanie je uspokojujuce. Odcenujem skvele herecke vykony vsetkych, ktory v tomto filme hrali.

Avatar (2009)

Jamesa Camerona nemam vo svojej topke, pretoze sa svojimi filmami vacsinou vymyka zanrom, ktore mam rad. Ale aj napriek tomu som vsetky filmy, ktore som od neho videl ohodnotil najlepsou znamkou. Vynimkov nie je ani Avatar. Nepatrim k ludom, ktory by sa isli zabit za sci-fi zanrom a vlastne ho ani moc nevyhladavam. Teraz si vsak nadavam, ze som tento film nevidel na velkom platne. Od zaciatku filmu mi bolo jasne, ze pozeram 5 hviezdickovy film. Nadherna vyprava a skvele vizaulne efekty zvlada tento vynimocny reziser vzdy na jednotku. Scenar sice nie je nic extra a da sa povedat ze je tuctuvy, ale ma hlavy a patu. Pri sledovani nadhernych obrazov a skvele natocenych efektnych bitiek ci subojov som ani nedychal a nechal som sa unasat tymto Cameronovym opusom od zaciatku do konca. Skvely filmovy zazitok velkeho rezisera Jamesona Camerona, ktory mi uz po niekolky krat dokazal, ze je majster svojho remesla a ze na jeho filmy sa oplati chodit do kina.

Z Reykjavíku do Rotterdamu (2008)

Asi prvy krimi film z Islandu, ktory som videl. Ono to vobec nie je zle. Zo zaciatka je to trosicka nuda, ale z hruba od polovice filmu si to drzi celkom svizne temto az do sameho zaveru. Dost mi vadili herci a to hlavne v zapornych postavach som im tie ich ulohy akosi neveril. Film ma sice nicim neprekvapil a vsetko ide po jasne vyslapanej cesticke, ale za jedno pozretie to urcite stoji, uz len zo zvedavosti zistit ako vedia na Islande tocit akcne kriminalky. A mozem povedat, ze celkom vedia.

Ledová smrt II (2008)

Ani pri najmensom by som necakal, sa v dnesnych casom dockam velmi solidneho a dokonca o trosku lepsieho pokracovania hororvej dojky. Je vidno, ze toto nie je americky film. Americania by z toho spravili dalsiu povrchnu 3-D blbost, ktora by snad zaujala iba brutalnymi a stupidnymi mordami. Toto pokracovanie vsak vsadza na istotu. Pribeh sa z krasnych zasnezenych norskych hor posuva do nemocnice, kde sa lieci hlavna hrdinka, ktora prezila prvy diel. Policia tam dopravi tela jej kamaratov a aj to vrahove. A po jeho oziti sa zacina novy boj o prezitie. Scenarista aj z reziserom navodili fakt vybornu napinavu atmosferu, ktora ma nepustila az do sameho konca. Tak ako mi boly postavy v prvom diele nesympaticke, tak sa mi v tomto pokracovani pacili. Nemam vlastne nic co by som mohol tomuto slasheru vytknut. Nie je to ziadny prelomovy film a vsetko to co sa v tomto fime odohralo sme nespocetne krat videli, ale jedna sa o velmi dobre odovedenu pracu vsetkych ktory sa na tomto filme podielali. Ciste styri hviezdicky.

Fargo (1996)

Nechcem film nijako zhadzovat, ale mna to proste nijako neoslovilo, nenadchlo a ani neposadilo na zadok. Nechapem co je na tomto filme take vynimocne, ze ma take dobre ohodnotenie. Pre mna je to priemernia cierna komedia z nudnym zpracovanim a nudnymi dialogmi. Tiez sa mi nepacilo ponatie pribehu. Preco z toho robit komediu, ked to mohol byt velmi zaujimavy a napinavy thriller. Potencial na to urcite mal. Za zmienku stoji vzdy dobre hrajuci Steve Buscemi a zaverecna scena z drtickou bola tiez fajn, ale inak som mal dost velky problem dopozerat tento pre film.

Vzpoura v Seattlu (2007)

Velmi zaujimavy ilm podla skutocnej udalosti. Silnej teme pomaha vyborne herecke obsadenie ktore hra perektne a napadita realisticky presvedciva rezia. Film ma vela silnych scen. Obzvlast scena z Clarize Theron je velmi silna. Scenarista sa nesustreduje iba na jednu stranu, ale ukazuje aj tu druhu a reziser to vo vybornych prestrihoch prenasa na platno. Film ako taky ma celkom uspokojil, ale vzhadom na to, ze ide o velmi silnu temu predca len som cakal o trosicku viac. Ale aj tak davam velmi slusne tri hviezdicky.