Cola, láska, čokoláda (1979)

Cca v piatej minúte ma chlapci šokovali scénou, keď "drsný junák" moto(t)r(t)kár rozbil svojej frajerke flašu o hlavu a do konca som film už len dopozeral v nemom úžase, že čo ešte za mozgový výplach sa na mňa vyvalí. A že ho teda ešte bolo!

Muži v práci (1990)

Skvelá "bratská dvojka" z ktorej si to jeden z bratov zvládol ešte aj odrežírovať válí od začiatku do konca. Závan nostalgie je silný a toto je jeden z filmov, ktoré ma už pekných pár rokov nechcú omrzieť. Piatu hviezdu dávam absolútne neobjektívne, pretože som od malička chcel byť smetiarom, čo sa mi bohužiaľ nesplnilo, a chlapcom už môžem len ticho závidieť.

Netvor z pouště (2005) (TV film) odpad!

Dej filmu je síce zasadený do roku 2004 a operácie "Iraqi Freedom", ale mám pocit, že Manticora ako taká už driemala v animátorských šuflíkoch dobrých 10 rokov pred natočením filmu. V roku 1995 by som pri takej animácii padal na riť a obdivne híkal, dnes som však híkal z úplne iných dôvodov :(

Cesta za snem (2007) odpad!

Neskutočná hovadina presypaná nesympatickými indickými hercami. Na hlavnú hrdinku Lathu bolo utrpením sa dívať a jej úniky z reálneho sveta do tanečných prestrihov mohli zaujať snáď len ortodoxných indofilov. Zápletka s vývojom počítačových hier tu už potom vyniká snáď len ako nepodarený žart. Toto dvd letelo von z prehrávača nadzvukovou rýchlosťou...

LEGO: Clutch Powers zasahuje (2010)

Vynikajúci pokus, ako dostať LEGO svet do našich obývačiek. Svoj film majú autíčka HotWeels, všelijaké Barbie a čo ja viem, čo ešte, tak prečo nie aj LEGO postavičky. Animácia sa mi nesmierne páčila, oviala ma silná nostalgia a rád som si zaspomínal na časy, keď som sám v tomto kockatom svete trávil celé poobedia a nemal iné starosti :) No a nakoniec ešte len dodám, že som sa nestíhal diviť, koľko sa toho v LEGO svete od mojich čias zmenilo.

Breakdance Girl (2009)

Julii (Angel) síce lámací tanec ide a celkom na parkete diktuje, ale to je na dobrý film málo. Nejakého solídnejšieho príbehu sa divák nedočká - ten, ktorý bol ponúknutý je skôr smiešny a pripomína telenovelu. Ale som presvedčený, že medzi trinásťročnými "breakermi" a drsnými "hip hopaz from da street" (ktorých je v našich krajinách čoraz viac) si tento film nejakých priaznivcov nájde.

Bitva o Passchendaele (2008)

Passchendaele ma zaujal realistickým zobrazením blatistých bojísk pri Ypres a priblížením témy 1. svetovej vojny divákovi. Predsa len dobrých filmov z tohto obdobia by človek zrátal na prstoch stolárovej ruky. Seriózny nekompromisný nástup hneď od začiatku síce čoskoro poľavil a prehupol sa do romantickejšej časti - už ani nepamätám, kedy som videl vojnový film bez vsuvky zaľúbenia sa do sestričky v nemocnici. Našťastie sa rejžo ku koncu trochu spamätal a zase si svoju reputáciu trošku poopravil nekompromisným zobrazením finálnej bitky o Passchendaele. Celkovo teda dobré.

Modrý slon (2006)

Krucinál, kde ja už som len toho modrého slona videl... Jáj, to bolo raz pred 15 rokmi, bol som vtedy veľmi mladý a experimentoval som s psychotrópnymi látkami, jedmi a inými prekurzormi. V každom prípade sa k tomu obdobiu vracať nechcem a nedovolím ani žiadnemu Thajcovi, aby ukazoval modrých slonov mojim deťom! Obzvlášť keď sú takto nudne natočení.

Paranormal Activity (2007)

Čestne priznávam, že nežerem žiadny Blééérvič projekt a neužíval som si ani tento paranormálny film. Neviem, čo je zábavné na tom, keď človek má čumieť husto nesympatickej amíckej rodinke po nociach do spálne po dobu 21 nocí, či koľko. Za celú dobu sa tam, ak ma pamäť neklame, neodohralo zhola nič, ani len jedna dobre rozbehnutá súlož, tak ja neviem ako sa tí amíci rozmnožujú. Asi priečnym delením, či ako. Ale to sa im vlastne nedivím, lebo keby aj u nás doma "zlý démon" v noci hýbal dverami, nedajboh mi zdvihol perinu, či robil hocijaké iné kúsky na zbláznenie, tiež by mi nikto nevopchal do zadku ani zastrúhaný vlas, nieto ešte na somariny myslieť. Čo ma však najviac zaráža, že celé to bolo nakrútené ako dokument o varení a zase sa film tváril, že je dokonca aj podľa skutočných udalostí. Tomu snáď môžu uveriť len predplatiteľia UFO magazínov a časopisu Bosorka. Od odpadu film u mňa zachraňuje posledných 10 minút a to je veru sakra málo.

Maska (1994)

Jimo sa pre túto úlohu narodil, o tom neni pochýb. Skvelé spojenie klasických filmových a komixových postupov zaručuje divákovi skvelú zábavu po celý čas. Krásna Cameron je už len čerešňou na torte.