V jednom ohni (2008) odpad!

Táto kresťanská agitka má na CSFD 69% ???? Svet sa na kravskú riť obracia! Absolútne odpadový film, vhodný na premietanie v manželských poradniach, alebo na stretnutiach mladých kresťanov ako predpríprava na tento posvätný a hlavne CELOŽIVOTNÝ zväzok. To, že mladému požiarnikovi kibicuje do manželstva foter dôchodca a pre radu chodí za mamičkou už považujem len za zlý žart! Možno som sa v komentári až moc rozohnil, ale je to tým, že akúkoľvek agitku, nech už je pravicová, ľavicová, kresťanská, hare krišna, alebo hoci aj scientologicko - budhistická z tej duše nenávidím a filmy s jej nádychom z veľkej časti posielam do odpadu. Tam patrí aj táto silne naivná snímka.

Mladí rebelové (2008)

Priznávam, že filmy s naružovelou tematikou moc nemusím, ale keď som zistil, že severania sa chystajú spracovať tématiku bisexuálneho punkera, ktorého životný príbeh je situovaný navyše do doby 20 rokov naspäť - neodolal som. A urobil som dobre, lebo sa jedná o ľahkú komédiu v pohode sa prelínajúcu do drámičky light, nijak netlačiacu na pílu a v pohodičke odsýpajúcu. V kombinácii s garážovou produkciou "pyča satan anarchy komanda" celkom pekný paradox.

Dům v temnotách (2009)

Hodinku a pol som sa silne nechápavo díval, ako mi pointa tohto akože hororu uniká kamsi mimo. Ale to bude asi tým, že neviem čo je to záhada Stratenej kolónie a už ani nemám chuť to gúgliť.

Slečna zamilovaná (2009)

Veľa hviezd od užívateľov je tu čiste len kvôli nestarnúcej rozkošnej Sandre. V pohode sa pridávam.

Portrét pohřešované (2006) (TV film)

Áno, presne takto sa to robí, keď nemáš nápad, peniaze, si Kanaďan a za každú cenu chceš natočiť nejakú televíznu "šupu". To ti potom nezostáva iné, len vymyslieť postavu jasnovideckej matky, ktorej stačí sa podozrivého dotknúť a hneď jej to všetko nabieha. Všetci kanadskí policajti môžu ísť s kľudom do výsluhového dôchodku, je tu predsa Dedee Pfeiffer a jej postava Emilie natočená podľa skutočnosti!!! Holy shit!

Uvězněna s monstrem (2010)

Fuj, celkom sa mi uľavilo, že sa jedná len o nepodarený horor. Podľa českého názvu som si totiž myslel, že moja manželka už niekomu predala práva na sfilmovanie svojho životopisu.

Co je šeptem... (2005)

Priemerná komédia, ktorú ja osobne neberiem tak, akože sa snaží priživovať, alebo dokonca byť pokračovaním jedného nemenovaného filmu, ale skôr naň len odkazuje. To by všetko bolo v poho, skôr ma zarážala istá zvrhlosť, ktorá sa vo filme brala absolútne ľahko, ba priam sa z nej celý čas ťažilo. ***SPOILER*** A to síce, že postava Beau Burroughsa s ľahkosťou a nonšalantnosťou pretiahne starú matku, dcéru a vnučku ktorá je vlastne možno aj jeho dcérou. Tfuj! To už aby sa človek bál, či na scénu nevybehne aj prababička, alebo pravnučka. Ale to už by snáď boli scény do filmov s iným žánrovým zameraním...

Tváří v tvář nepříteli (2001)

Ťažký televízny konzum. Presne ako studené hot dogy zo stánku na autobusovej stanici. Síce sa z nich naješ, ale že by si si bohvieako pochutnal, to sa nedá povedať.

Dablér (2006)

Sám som prekvapený, ako ma táto komédia z krajiny, kde nevedia robiť autá, ale croisanty a komédie sa im sem tam celkom vydaria, chytila. Príjemný, inteligentný kúsok a samozrejme veľkú zásluhu na udržaní mojej pozornosti má aj krásna Alice. Nadpriemer.

Přemluv bábu (2010) odpad!

Dovolím si tu odcitovať vetu, ktorá už zaznela aj v jednej nemeckej dráme "Občanská výchova" a to: "Kto nevolí do tridsiatky ľavicu, ten nemá srdce. Kto nevolí po tridsiatke pravicu, ten nemá rozum." Mám už kúsok cez tridsať a dosť dávno mi je jasné kadiaľ vedie cesta. Nemusí mi v tom radiť žiadny nesympatický adolescent. Tobôž ma presviedčať o tom, aby som skočil na Partizánsky cintorín skúsiť prekecnúť svojich starých rodičov. Však prepána môjmu starkému by stranícka legitimácia od spravodlivého komunistického srdu nadskočila. Ako situácia po tohtoročných voľbách u nás aj v Čechách ukázala, doba sa mení, ľudia boľševika nechcú a nepotrebujú k tomu takúto nízku a trápnu politickú agitku.