Řeč peněz (1997)

Príjemné prekvapenie na verejnoprávnej tv v neskorých nočných hodinách. Síce staršia, ale nemenej kvalitná komédia, ktorá hravo ukáže chrbát aj novším žánrovým kolegom. Príjemné herecké obsadenie, mal som pocit, že dvojica Sheen - Tucker si dobre sadla. Chcel by som vidieť ten štadión po dotočení zaverečnej scény :)

Oko bere (2008)

Ale prečo nie? Bavil som sa a to je podstatné. Mega prostredie kasín, barov a klubov vo Vegas je podané celkom podmanivo a partička si ho celkom užíva. Mám taký pocit, že Jim Sturgess - tento sympatický anglán mnou objavený v Across the Universe ešte bude mať čo povedať.

Nesvatbovi (2005)

Po dlhom čase som zase narazil na komédiu ako remeň. Super.

Iron Man (2008)

O veľký kus lepšie od svojho kresleného predchodcu, aj keď neviem, či je vôbec namieste porovnávať. Pre mňa je veľkým potešením aj soundtrack, kde sa nezabudlo na moju obľúbenú kapelku Suicidal Tendencies so songom "Institutionalized"

Český sen (2004)

Reakcie opýtaných ľudí na uliciach na to, aký majú oni sen typu: "Nooo, tak ty peníze, hlavně víc peněz, taky dovolená a ňáké to bydlení společné, noooo." Tak takáto vzorka ľudí potom chodí v sobotňajšie doobedia otvárať imaginárne hypermarkety. My ostatní sedíme vtedy na pive a potom sa na nich v takýchto dokumentoch smejeme :))) Príde mi ale dosť nefér od tvorcov, aby si zobrali na takýto počin peniaze z grantu z ministerstva, ktoré mohli byť použité na zmysluplnejšie veci a nie napchaté do vrecák reklamným agentúram. A asi nešlo o 5 korún. Proste vydrbali s každým a pekne sa zviditelnili, čo viac môže priemerný študent chcieť?

Těsně vedle (2007)

Neni to typ komédie, pri ktorej sa budete od úvodného záberu až po koniec od smiechu búchať do kolien, ale v kľude si ju vychutnáte. Proste profesionálna práca, všetko sedí ako má, až mi to niekedy prišlo až moc nalinajkované. Ale v zásade nemám nič proti. Oddychovka ako má byť.

Linda (1984) (seriál)

4* za to, že som ju poznal skôr ako Bruce Leeho a Chucka Norrisa. A to je čo povedať.