Trhák pana Bowfingera (1999)

Spojenie Martin + Murphy je pre môj žalúdok prudko jedlé. Pohodová oddychovka.

Funny Games USA (2007)

Tým chlapcom mal pán domáci nakopať gule už keď si pýtali požičať ďalšie vajíčka... Neskutočne ma títo hezouni svojim správaním celý film vytáčali, čo ale znamená, že účel filmu je splnený do bodky. Mínusom sú ale miestami hluché pasáže, inak by to u mňa bolo za viac.

Jožo Pročko pokúša (2000) (pořad)

Na svoju dobu čosi nové a u nás nevídané. Prachy predsa vždy prídu vhod, je len na ľuďoch, čo všetko sú pre ne ochotní urobiť. A veruže častokrát aj blbcov zo seba.

Život jde dál (2006)

Priemerná romantika. Nič viac, nič menej. Príjemným prekvapením pre mňa Kevin Smith.

Těžce zamilován (2001)

S humorom to tu nijak tvorcovia nepreháňali, skôr vsadili na poučnosť a emócie (detská klinika popálenín, brrr), ale nevadí. Jack je ako vždy ťažko v pohode a 200 kilová Gwyneth mi vyrazila dych. Dá sa.

Čtvery Vánoce (2008)

Popcorn do jednej ruky, cola do druhej, priateľku usadiť vedľa a zábava so sympaťákom Vincom a rozkošne šušlavou Reese môže začať. Očakávania neboli extra vysoké, zarehotať sa dá, účel teda splnený. Snáď len toľko, že nebyť vianočných stromčekov s pár škatulami pod nimi, tak si myslím, že vianočná nálada sa minula v iných filmoch. Aj tak ale silné tri.

Wanted (2008)

Keby som mal 13 rokov, už sa vidím ako by som na druhý deň v škole babám vykladal, akú som ja videl za bohovskú akčárnu. Mám kúsok viac a vo vzduchu sa rozkladajúce projektily letiace ponad polovicu mesta (poprípade oblúkmi), streľba za roh, spomalené zábery spomalených záberov a do toho tlkot srdca ma už až tak neberú. Čo na tom, že vizuál je krásny, (až reklamným štýlom natočený) keď obsah je nelogický, priam infantilný a kríva na jednu nohu.

Chcete mě? (1992) (pořad)

Ako prínos pre zvieratká je tento formát za 5, ale ak mám hodnotiť filmovú kvalitu, alebo mieru zábavy, tak odpad. Takže budem diplomatický.

O poklad Anežky České (1993) (pořad)

Súťaž ako takú beriem hlavne z hľadiska, že som sa vždy dozvedel veľa nových a zaujímavých vecí z histórie, ale Marek Eben ako vždy kultivovaný a distingvovaný moderátor ma vyslovene nasieral.

Prokletí smrti (1966)

Celkom hustá atmosféra. Sledované v hlbokej noci so zimomriavkami na chrbte.