Posedlé tancem (2006) odpad!

Koľko hviezd by som mal dať francúzskej variante "Madchen, madchen", kde 15ročné dievčatá tancujú a googlujú výrazy "orgazmus+prožít"? Hmm, ani jednu?

Prci, prci, prcičky: Nahá míle (2006)

Tento film má s pôvodnou sériou spoločný už len názov. Vlastne sa to už snáď ani ako nejaké pokračovanie úspešných prvých troch dielov zo série "prci" ani nedá brať. Zase raz prevládla vidina zisku.

Prehistorický park (2006) (seriál)

Hybrid dokumentu a dobrodružného filmu okorenený Nigelovym cestovaním časovým portálom a jeho snaha spraviť si takú novodobú prehistorickú ZOO. Dávam 3, ale len za snahu takouto dobrodružnou formou priblížiť život prehistorických zvierat aj laickému publiku. Nelogičnosti a nepresnosti nechám stranou, pretože tento výtvor fakt beriem skôr na pobavenie, ako na vzdelávanie.

Průvodce k rozpoznání tvých svatých (2006)

Ulice v Queense a život na nich sa s nikým neserie. To je fakt. Dito ako režisér a autor scenára o tom zrejme vie svoje. Jeho autobiografický príbeh je zmesou nadávok, bitiek, smrtí, násilia, sexu, drog a čojaviemčoho ešte. Proste čistý destilát chudobnej štvrti. Príbeh tak negatívny, že som normálne mal po dopozeraní horkú chuť na jazyku. Ale tak sa to má robiť, skvelé Dito, ale nemenil by som s tebou.

Růžový panter (2006)

Komédia založená na infantilných gagoch, takže priaznivci inteligentného humoru by sa jej mali vyhnúť oblúkom. Podľa mňa dôstojné pokračovanie série filmov o panterovi s Petrom Sellersom. Steve Martin sa podujal na neľahkú úlohu, je jasné, že každý kto videl aspoň jeden pôvodný diel, tak bude porovnávať. Bavil som sa kráľovsky a na hodinu a pol som zabudol na hypotekárnu krízu a prepúšťanie v automobilovom priemysle, a o to ide :) Jasné, že na 5 hviezd to nie je, ale je to môj tichý odpor voči užívateľom, ktorí dali jednu a tým tejto výbornej komédii vybavili 49%.

Řezník (2006) odpad!

"Hippie is someone who looks like Tarzan, walks like Jane and smells like cheetah" Ronald Reagan. Čo na tom, že tú odpornú bandu vyfetovaných hipíkov za ktorých sa na pumpe bijú baby, ale keď domáci odídu, tak sú zase hrdinovia, som mal chuť vyvraždiť sám. Na môj vkus sa s nimi vrah ešte moc maznal :) Pán Arquette, prosím, na režisérsku stoličku už nesadajte. Ostatné takéto zlátaniny by som nemusel rozdýchať.

Setkání v New Yorku (2006)

Prekvapivo dobrý nahorklo romantický "piece of cake". Istá pútavosť sa filmu uprieť nedá, aj keď vlastne ide len o jedno náhodné stretnutie a zase sa mi potvrdilo, že keď málo čakám, dosť dostanem.

Setkání v Praze (2006)

V roku 2006 je tento dánsky pohľad na európsku metropolu viac ako na pováženie. Alebo to mal byť pokus o recesiu? Ako by sa asi cítili dáni, keby niekto natočil film, kde by tvrdil, že H.Ch. Andersen bol nór a Malá Morská Panna má otváracie hodiny len v utorok? Taktiež finálna (***pozor SPOILER***) scéna rozvratu základnej stavebnej jednotky dánskej spoločnosti - dánskej rodiny, ktorá sa odohrávala za mohutnej asistencie rómskeho publika pôsobí priam detinsky. Celkovo sa jedná len o komornú rodinnú drámu, ktorá po čase aj tak už len nudí. Švédska trojka v tomto prípade Olemu stačí.

Síla úderu (2006) odpad!

No tak som si so Štefanom pozrel druhý film tento týždeň, a sľubujem, že už zase nebudem dlhšiu dobu pokúšať šťastie. Pre tentokrát som naďabil na akčnú (?) megasrinu so sci-fi závanom. Už to možno vidno aj na mojom hodnotení, ale je mi naozaj smutno z toho, akým smerom sa tento kedysi fešáčisko v tomto tisícročí uberá... Števo, prosím, daj ešte aspoň jednu dobrú akcošku a potom šup užívať si dôchodok.