The Chosen - Volal jsem tě jménem (2019) (epizoda)

Druhý díl je poměrně obsáhlejší, setkáváme se s některými zásadními postavami pro následující děj. Předně je to Marie Magdalská, která jako posedlá žena je postrachem pro všechny muže. Jednoho dne ovšem potká Ježíše, který ji uzdraví a zcela změní její život. Dále tu máme Šimona (později sv. Petra) s jeho bratrem Ondřejem, kteří jako rybáři zažívají těžké chvíle - nemohou chytit dostatek ryb, aby uživili své rodiny. A tak se Petr účastní pouličních rvaček za peníze (ovšem ani tady jim to moc nejde). Navíc se Petr poněkud zaplétá s dozírajícím Římany a chce jim donášet, kdo z židů loví o Šabatu (dni, kdy se nesmělo pracovat). Další postavou je celník Matouš, který vybírá daně a je překvapen, že Petr a jeho bratr Ondřej dan platit nemusí. Další postavou je farizej Nikodém, nejvyšší učitel, který je váženou postavou a hlavním židovským kazatelem. On se snaží vyhnat démony z Máří Magdalské, ale bez úspěchu, což u něj vyvolá krizi víry. Poslední postavou je samotný Ježíš, který se poprvé objevuje pouze ve scéně s uzdravením Marie Magdalské. Rozsáhlejší díl i stopáží, ale pořád velmi zajímavý pohled na život Židů v Římany okupované Palestině.

The Chosen - The Shepherd (2017) (epizoda)

Rozhodně zajímavý začátek série, hodně neočekávaný a také krásně jednoduchý. Jsme svědky vlastně pouze zjevení anděla pastýřům a jejich návštěvy chléva s narozeným Ježíšem. Nic víc se nedozvíme. Ale to nevadí. Hodně dlouhé záběry s podmanivou hudbou a málo výřečnými postavami pro plochu 20ti minut úplně bohatě stačí.

Pavel Vítek: Mám svůj den (2022) (koncert)

Nejsem fanoušek Pavla Vítka, ale koncert musím hodnotit jako povedený. Z účinkujících sálá energie, radost z účasti na Pavlově oslavě a hlavní oslavenec do svého zpěvu dává všechno. Já mám ovšem s jeho projevem VELKÝ problém. Prostě mi nesedí, nechci poukazovat na jeho orientaci, do té je mi kulové, ale já se na něj prostě nemůžu dívat. Zpívá dobře, ale ten vizuál je strašný. Přes všechny výtky jsem si ale koncert užil i díky velkému množství hostů.

Lidé z maringotek (1966)

Dnes už opravdu hodně zastaralé melodrama o cirkusáckém životě. Tříska výborný, hudba tradičně dramaticky otravná, kamera slušná.

Bláznivá dobrodružství Louise de Funese (2020) (TV film)

Velmi povedený, poměrně netradičně natočený, dokument o velikánovi francouzského filmu. Sledujeme jeho mládí, těžkou cestu k úspěchu i vrchol jeho tvorby. Dokument končí hercovým úmrtím. Uvidíme spoustu zajímavého autentického materiálu především z natáčení filmů, hodně ukázek z filmů a spousta přímých rozhovorů s Funesem. Tohle byl dokument, který skutečně stojí za shlédnutí.

Super třída (2017) (seriál)

Viděn díl, ve kterém se řeší, zda ubrus je nudný. Místy totální mozkový výplach dětského diváka, sem tam trochu poučné. Klasický seriál pro zabití nudy.

Mordparta - Potomek (2017) (epizoda)

První díl druhé série začíná tam, kde jsme skončili v posledním dílu první série: Plánková je puštěna z vězení, přivítá ji stará parta jen s tím rozdílem, že už jim nevelí původní velitel Jiří Bábek, ale David Máj (nadporučík Radačinský), který je na všechny kolem nečekaně milý a příjemný. Plánková hned začne řešit svého manžela, který je ve vězení za vraždu (kterou nespáchal), zbytek týmu řeší nález zavražděného muže v sídle bohatého podnikatele.  Celkem ucházející díl, ale tempo pomalé, některé dialogy otravné a zbytečné. Podprůměr, i když docela příjemný.

Mordparta - Série 1 (2016) (série)

První série by se dala charakterizovat asi takto: Vedle problému reklamy, které jsou do seriálech na TV Prima vždy nacpány, je hlavní problém v autentičnosti vyšetřování. Téměř nic pořádného se o pátrání nedozvíme, zato víme, že Kotkova postava pořád telefonuje, vůbec se nevěnuje vyšetřování, šéf je pod tlakem svého nadřízeného, který zrovna nepatří mezi ty nejspravedlivější, postava Plánkové má tři děti a Bartoškova postava se asi časem vyvine v Zora mstitele z 96 hodin.:-) Seriál působí podle mně hodně uměle, chybí skutečné emoce a zapojení vyšetřovatelů do případů. Jediným, kdo zatím jakž takž stojí za sledování, je očekávaně Bartoška. No uvidíme, zda druhá série bude stejně chabá jako ta první.

Mordparta - Kořist (2016) (epizoda)

Finále je tady. Začíná popravou jakési ženy, pak se ukáže Fiala jako Capperfield a dostane se z pout, přičemž se jeho potenciální vrah uboze chechtá. Columbo konečně odhalí, jak to bylo s mrtvou dívkou a milencem jeho dcery, Kotek nám tímto dílem jenom tak proplouvá, Batěk se dočká sladké tečky ve vztahu s Pidrmanovou, Plánková se staví do role rebela rebelů a milující manželky a totálním vrcholem zmaru je opětovné nasazení kriminalisty z prvního oddělení, který je buď pro smích nebo k vzteku. A na závěr si dáme dvojfinále stříhané mezi Columbovým majstrštikem a Plánkovic honičkou. Poslední díl korunoval nepovedenou druhou půlku celého seriálu.