Komisař Clouseau na stopě (1964)

Druhé pokračování série filmů o Clouseauovi. Pravý Clouseauovský film včetně mileneckých trapasů, zápasů s Katem či mraky mrtvol, které místo Clouseau padají jako hrušky ze stromu. A samozřejmě fantastický Herbert Lom jako komisař Dreyfus, který pomalu ztrácí zdravý rozum i své zdraví. Parádní komedie, které by ale svědčily střihačské nůžky a ubrat cca 10 min.

Růžový panter znovu zasahuje (1976)

Čtvrté pokračování série filmů o Clouseauovi. Eskapády Petera Sellerse stále ještě ve výborné formě. Pobaví jak snaha zabijáků Clouseaua zabít, tak jeho dobývání hradu. Herbert Lom je neskutečně "ďábelský", Sellers dobře praštěný. Rozhodně má toto pokračování stále ještě parametry pobavit.

Růžový panter (1963)

První díl série filmů o Clouseauovi.  Ačkoli mám panteří sérii ve velké oblibě, i po tolika letech mě překvapilo, jak je první díl slabý. Clouseau je pouze vedlejší postavou, v podstatě jen skáče do postele a nedaří se mu s manželkou mít sex, protože je vždy něco/někdo vyruší nebo sama žena si něco vymyslí. Až v poslední třetině se film z ukecané nezajímavé nekomedie přetransformuje v něco podobného, co známe z dalších dílů. Aspoň že ten konec je trochu úsměvný. V případě sledování všech dílů série je nutný tento start vydržet a těšit se na opravdové sellerovské panterovky.

Krakonošovo tajemství (2022) (TV film)

Uvedeno v premiéře na ČT na Boží hod vánoční 25. 12. 2022. Mno, ... velké překvapení. Tak pojďme na hodnocení, ať to nepřecením a zároveň docením. Předně jde o velmi hezké pohádkové vyprávění natočené na skutečném zámku a ve skutečné přírodě. Díky příběhu se dozvíme, jak vlastně vznikla pověst o Krakonošovi, kdo to byl jako skutečný člověk a jak se stalo, že se stal Pánem hor. K mému potěšení zde zazní i jméno Trautenberk, jen škoda, že už se s tímto jménem dále znovu nesetkáme. První třetina filmu je postavena na milém záporáctví Jakuba Prachaře, který svého nového majitele zámku hraje s noblesou sobě vlastní a je jen hrozná škoda, že ve dvou dalších třetinách filmu už nevystupuje. Zároveň má film díky Prachařovi slušné temto a není čas na nudu. Ale ani další dvě třetiny filmu nejsou vůbec špatné, ale tempo výrazně zpomalí a spíše se zaměřuje na charaktery postav a pomalý očekávaný děj. Zábavu přináší hláškující Jiráček Ondřeje Sokola, další hlavní postavy Jana Nedbala a Leony Skleničkové jsou sice makové a neslané, ale nevadí. Slovenka Morávková je parádně lakotná, Huba příjemně civilní a samotný Krakonoš Davida Švehlíka je tak nějak už švehlíkovský, stejně jako mraky dalších postav, které Švehlík neustále dokola opakuje. Co ovšem zůstalo jako velký klad, je přijatelně pohádkový příběh, slušné herecké výkony, zajímavá hudba, hezké obrázky a poměrně velký rozdíl mezi dobrem a zlem, kde ovšem zlo nestraší menší diváky a dobro není k smíchu větším divákům. A to na dobrou pohádku stačí.

Tajemství staré bambitky 2 (2022)

Štědrovečerní pohádka pro rok 2022. Poslední tři štědrovečerní pohádky natočil Karel Janák a i když to nebyly absolutně top pohádky, byly vtipné a pořád se tam něco dělo. Tato pohádka je pokračování už tak docela průměrné pohádky a tudíž nemohl vzniknout jiný než další průměrný film. Dokud se zpívá, je veselo a dobře. Jenže kromě písniček se toho až zas tak moc neděje a ačkoli všichni herci jsou příjemní a milí (až na toporného Kluse), nedokáže to překonat víc než hodinovou nudu uprostřed filmu. Co stojí za zmínku, je slušná výprava a skutečně příjemná hudba a písničky Václava Noida Bárty. Navíc jím samotným zpívaná písnička o kouzelných hrncích je absolutním vrcholem pohádky. A to je hodně málo. Doporučuji na Štědrý den návrat k Janákovi.

Tři přání pro Popelku (2021) odpad!

Tato kompletní pseudo-předělávka naší krásné Popelky s Libuškou Šafránkovou má tři nechutné excesy - jedním je ke konci políbení panošů, druhým Popelčina záchrana prince visícího za nohu nad propastí a třetím je tragický český dabing. Bohužel ten možná ještě to něco málo dobré hodil úplně do koše a muži jako panoši či stylista jsou v podání českých daberů přihřátí tupí omezenci. Princ je naprostý nýmand, který by zasloužil pár facek, jeho tata je líný středověký panovník, matinka je spíš mladá králova milenka, komoří je arabský Maur zřejmě nedávno osvobozený z otroctví a další služební jsou absolutně totálně nezajímavé postavy. Popelčina macecha je nejen vizuálně, ale také chováním spíše královna zloby Angeliny Jolie a Popelčina nevlastní sestra je asi jediná postava, jakou známe z české předlohy. Tohle byl pohádkový armageddon a ukázka dnešního absolutně trapného norského vidění světa.

Dobrodruh (1987)

Slabé, velmi slabé dobrodružné putování Hilla s drzým puberťákem, který vlastně až tak tolik drzý není a vlastně ani to dobrodružství až tak dobrodružné není. V paměti ulpí maximálně scéna s kýblem vody, lampou a střelci. Jinak vlastně ani pořádná bitka a když ke konci to mohlo skončit hromadnou bitkou, bylo z toho absolutně nic. Velké zklamání.

Lístek do památníku (1975) (TV film)

Moc hezký film, ve kterém kraluje Karel Höger v roli bratra Stelle Zázvorkové. Högerova postava se po mnoha letech rozhodne jít si svou cestou a oslovit svou dávnou lásku. Tato situace vede k mnoha vyhroceným situacím a k hereckému koncertu Högera a Zázvorkové.

Karel Gott v Lucerně (1982) (koncert)

Vizuálně začíná koncert netradičně – sledujeme účinkující včetně Gotta jak přicházejí do Lucerny. Mezitím hraje první pohodová písnička. Uvítání pojal Gotťák jako přivítání diváků na podzimní párty, na které se bude oslavovat příležitost koncertu. Pak už se rozjede koncert ve slušném tempu rychlých písniček. Čas přijde i na písničku pro děti a mládež, které poskakují po celém jevišti Lucerny. Sólo na svůj hudební nástroj dostane Felix Slováček, pro svůj hlas dostala prostor Jitka Zelenková. Poté se mistr převleče do oblečku alá Elwis Presley a vystřihne pár rock-n-rollových písniček, jejich vrcholem je neskutečná píseň za doprovodu šíleného hráče na harmoniku. Pak vystoupí komorní balet Pavla Šmoka s tanečním výstupem a následuje píseň Když milenky pláčou, kterou si Karel získá divačky zcela na svou stranu. O zábavu se postarají hosté Šíp s Uhlířem a jejich konkurz s Gottem pro výstup v pořadu Hitšaráda dnes už patří do zlatého fondu televizní zábavy. Na závěrečný poměrně dlouhý blok si Gott pozval zpěvačku Feliciu Weathers. Byl to podařený koncert s celou řadou populárních písní, které se rozhodně v Gotťákově podání musely líbit.

Milenci paní Suzanne (1985) (TV film)

Strašná hovadina. Celou hodinu jsem čekal, co se z příběhu vyklube a nakonec to byla snad nejobyčejnější a nejméně překvapivá věc, jaká mohla být. Jako vzpomínka na Soňu Valentovou OK, jinak ale absolutní slátanina.