Kriminálka Anděl - Loupež (2008) (epizoda)

Úvodní přepadení pošty výtečné, konfrontace pražských kriminalistů s venkovskými policisty také vtipná. Zatím jasně nejlepší díl, i když rozmazaných záběrů na jedoucí Fabie bylo něúrekom. Celkově však musím přiznat, že tento díl měl spád, napětí i slušné rozuzlení. PS: zcela chybí Dvořáková i Frej

Štefan Margita a jeho hosté (2018) (koncert)

Překvapivě pro mně zcela průměrný koncert. Oslovil jenom Meky Žbirka, který má skutečně sametový hlas a barva jeho hlasu je daleko jemnější než Margitova. Naopak ve srovnání Chodúr x Margita vyšlo jasně najevo, jak má Chodúr omezený repertoár, tu operní část vůbec nezvládl. Margitu jako zpěváka moc nemusím, i přesto jsem koncert i přes Boučkovi typické kecy zvládl.

Bloodshot (2020)

Ačkoli mám Vina Diesela rád, tento film opět ukazuje, jak tupé projekty si občas vybere. A když už je námět tupý, kdyby aspoň byl hlavní hrdina pohodář jako v obou xXx. Tam se ta tupost příběhu dá přežít díky hrdinovi, který to vše bere na lehkou válku a s úsměvem na rtech dělá své nemožné mise. Jenže tady je to vše myšleno velmi vážně, Diesel sype slova ze sebe jak tříleté dítě a navíc tu není jakákoli odlehčenost. Ano, akčně to není tak zlé, ale celkově je to tupá osmdesátka v moderním hávu. Podprůměr s průměrnou spokojeností.

Kriminálka Anděl - Manželský kosočtverec (2008) (epizoda)

Ženská krasavice tu byla za pořádnou mrchu, tu si herečka musela opravdu užít. Jinak ale případ zavražděného maníka, který vydíral koho mohl, zas tak moc zajímavý nebyl. Ovšem nechybějí slušné hlášky, takže hezký průměr.

Kriminálka Anděl - Bezdomovci (2008) (epizoda)

Případ bezdomovce, který přišel nahlásit oběšení svého psa a pak chudák také dostal provaz, jen visel opačně a chudák srdíčko to nezvládlo. Pak další uhořel ve stanu, takže začalo jít do tuhého. Takový podivný případ s magorem vedle magora a rozuzlení tak trochu na náhodu navíc s možná i trochu tak otevřeným koncem. Trochu smutný díl.

Kriminálka Anděl - Záchvěv lidskosti (2008) (epizoda)

Hned první díl brutální případ - čtyři zavraždění na jednom místě, později ještě pátý. Hlavní postavy se nám představí a můžeme jít pátrat. Nakonec z toho vylezl nejen zajímavý případ, ale i tragický osud otce a syna. Velká spokojenost s tímto dílem.

Škoda lásky (1995) (TV film)

Ačkoli je tento dokument z roku 1995, působí to mile staře. Je zde spousta ukázek ze starých (hlavně válečných) filmů, kde zazněla píseň Škoda lásky, jde hlavně o anglické filmy, kde byla tato píseň v anglické verzi velmi často používána. Mezi ukázkami promlouvá třeba syn autora této písně - pan Vejvoda, promluví i Jiří Císler, Zdeněk Svěrák či režisér Vladimír Sís. Dokument pro fajnšmekry filmové historie.

Kriminálka Anděl - Staré vraždy (2008) (epizoda)

Velmi slušný díl, který řeší vraždu(y) mladých žen, které "sériový" vrah po vraždě vysvleče a někam je zakope, takže tělo rychle podléhá zkáze a brzy zůstane jen kostra. Zajímavý případ je jedna věc, na druhé straně tu skoro zcela chybí humor a vtipné hlášky.

Václav Neckář a hosté (2009) (koncert)

Takový milý koncert pro fanoušky Vaška Neckáře. Po mozkové mrtvičce už to samozřejmě není ono, se čtecím zařízením to však stále jde. A dobří zpěváci jako hosté jsou zárukou kvalitní hudební zábavy.

Kriminálka Anděl - Úmyslné nehody (2008) (epizoda)

Na začátku někdo porazí mladou holku, pak ji vytáhne na silnici a znovu ji natvrdo přejede. Masakr. Pak se rozjíždí vyšetřování, které vede od jedné slepé uličky k druhé. Až na konci se to všechno provalí náhodou a dost rychle. Díl slušný, závěr ale zklamal.