Klaunka (2023) (TV film)

Velmi pohodový a příjemný dokument, kterým se vlastně sama provází Jitka Molavcová a připomíná, v čem všem hrála, co prožila a co vše zažila. Příjemné setkání s touto kouzelnou ženou.

Jedna ruka netleská (2003)

Začátek snad až geniální, výborné a hlavně vtipné scény, jenže postupem času to sklouzne až k trapasu (např. celé pojetí Třískovy postavy). Příběh má očekávané finále, v jednotlivých scénách ale přeci jen dokáže překvapit. Šlo z toho rozhodně vycucat víc. Obsazení výtečné.

Sedm statečných (2016) odpad!

Tohle nemá s původním originálem (myšleno americkým, ne japonským) kromě názvu společné vůbec nic. Blivajz, hnus, škoda času.

Policie Modrava - Posel ze světa mrtvých (2022) (epizoda)

Poměrně náročný případ, tentokrát trvalo nejdéle najít tělo, pak už to šlo po drátkách. Druhým případem je zloděj batůžků, které jim na elektrokole bere na jejich vycházkách Šumavou. Ale bodří poldové si vždy vědí rady a i tady si poměrně originálně poradí. Asi zatím nejlepší díl.

Policie Modrava - Muž, který vyrovnal účet (2022) (epizoda)

Opět tu máme dva případy - první je mrtvola pod posedem, druhým je vydírání Norisového amanta. Vydírání je vyřešeno díky poštovnímu holubovi, první případ je daleko náročnější, ale nakonec vše zapadá do sebe. Typický, ale zcela průměrný díl.

Policie Modrava - Žena se širokým srdcem (2022) (epizoda)

Rozhodně lepší než první díl této série. Konečně nesledujeme pidi příběhy většiny aktérů, ale máme tu dva případy - vraždu ženy, která chodila s kdekým, a druhý případ je nalezená rozpadlá mrtvola v lese. Případyy se sice nesetkají, ale i tak je vyšetřování velmi slušná záležitost. Tentokrát to ušlo.

Asterix a Obelix: Říše středu (2023)

Hraný Asterix 5. Asterix i Obelix jsou zcela jiní herci než v minulém díle, poprvé chybí Gérard Depardieu. A je to poznat. Oba hrdinové už nejsou tolik sympatičtí, navíc i chemie mezi jejich postavami je přímo tragická. Vincent Cassel je slabý Ceasar a do Delona má vskutku daleko, Cotillard má do zase neskutečně daleko do krásy a vznešenosti Monici Bellucci. Příběh je naprosto marný, Zlatan je snad to jediné, co je originální. Pobaví aspoň pár bojů a líbili se mi čínské postavy. Ale kromě podařených jmen a opravdu jen pár vtípků, vše působí neskutečně vynuceně, nudně a místy i trapně. Nečekal jsem, že to řeknu, ale zlatý minulý díl ...ve službách Jejího veličenstva. Byla to marnost.

Policie Modrava - Útěk do Tarify (2022) (epizoda)

Slabý díl hlavně po filmařské stránce. Příběh je zcela tuctový, spojí se dva případy v jeden díky náhodě, kterou si scénárista vycucal z prstu. První polovina dílu je vyloženě tupá, neděje se skoro nic, řeší se zase takové pidipříběhy, které jen mají prodloužit minutáž. Tempo seriál nikdy neměl, ale tohle byla vyloženě uspávavačka.

Modrá krev - Nostitzové (2017) (epizoda)

Nosticové (nevím proč) neopravili své původní české sídlo v Plané. Na rozdíl od jiných šlechtických rodů. Pár záběrů z Plané bylo smutných. Jinak klasický díl s příjemným hlasem Mirka Etzlera a sice stále stejnou, ale pohodovou hudbou.

Případy mimořádné Marty - Tajuplný ostrov (2022) (epizoda)

Určitě lepší díl než minulý, i když příběhy s únosy dětí jako rodič čtyř dětí teda opravdu nemusím. Ale tady to bylo místy i slušně napínavé, máme tu mrtvolu (i když domyslím, že zabitý je tata dvou holek, tak to taky není žádné terno), slušný příběh. Tentokrát lepší standard.  PS: název dílu je pěkně výstižný, chválím!

Časové pásmo bylo změněno