Kukačky - Epizoda 9 (2023) (epizoda)

Seriál definitivně upadá do rozsáhlého kde nic, tu nic. Je to stále to samé, řeší se konflikty, které prostě život přináší, každý kluk řeší své problémy svým způsobem a navíc občas v hodně stresových situacích. Horší průměr.

Místo zločinu České Budějovice - Zelená horečka (2023) (epizoda)

Absolutně průměrný díl, kdy jen pátráme po vrahovi hledače pokladů. Podezřelých kupa, jeden z těch nejpodivnějších kriminalistům z počátku nestál ani za sledovačku, no a světe div se, kdopak byl asi vrah? Vůbec nic z osobního života hlavního detektiva ani nikoho jiného, což mi nevadí, ale tentokrát to nějak nemělo šťávu.

Místo zločinu České Budějovice - Smrt hoteliéra (2023) (epizoda)

Prozatím asi nejlepší díl, kdy šéf kriminálky se nechtě zaplete do případu mrtvého hoteliéra a lichváře. Vše se točí kolem Novotného, vyplouvají někteří kostlivci ze skříně, mezi Novotným a Nohou to sem tam vře, ale v rámci chlapského přátelství a kolegiální solidarity. Povedený díl.

Místo zločinu České Budějovice - Údolí smrti (2023) (epizoda)

Předlouhý úvod navozuje příběh do minulosti, která se krutě promítla do přítomnosti - jeden ze soudců a bývalých pohraničníků je zavražděn a postupně odkrýváme jeho minulost, která má mnoho společného se současnou státní zástupkyní. Zamotaný, ale zajímavý příběh. Slušné.

Hranice odvahy (2020)

Verze, jak dětem přiblížit válku a zároveň je nechat bokem od krveprolití a krutostem války. Na jednu stranu je to rozhodně poučné a pro děti základní školy přijatelné, na druhé straně je to "sluncem zalitý" film, kde nikdo nepřijde o život, i když v reálu by to nepřežila většina hrdinů. Nikdo samozřejmě neřeší ani to, že po návratu domů by všichni ti, kteří malých židům pomohli, přišli o život.  Jako rodič rozhodně kvituji, že někdo dokázal natočit snímek, který malým dětem přibližuje nenásilnou formou válku a zároveň ve světle historické zkušenosti s 2. světovou válkou a aktuální válkou na Ukrajině mi ukápla i slza při uvědomění si, co všechno se děje nevinným dětem a lidem za války.  Viděno v kině v UH jako školní představení pro základní školy.

České pohádky - O chytré královně (1968) (epizoda)

To byl teda fofr. Naprosto výživná osmi minutovka s klasickou pohádkou Boženy Němcové o králi, který se jako nuzák zamiloval do princezny, díky úpisu čertovi se stal boháčem a princeznu si vzal. Jenže po deseti letech je úpis u konce a čertisko přichází pro krále. Zbytek už všichni známe. Jedinou kaňkou na této černobílé pohádce je trapný vysoký smích čerta, ten tam opravdu být nemusel. Jinak příjemná kratičká podívaná.

Tři muži a nemluvně (1985)

Nebylo to vůbec špatné, ale asi jsem od toho čekal daleko víc. Je to typicky francouzské, mírně syrové, sem tam skutečně vtipné, sem tam praštěné. Slušná zábava pro všechny, kdo se někdy starali o mimino.

Kukačky - Epizoda 6 (2023) (epizoda)

Konečně díl, ve kterém se i něco zásadního dělo. Do děje vstupuje sociální pracovnice, která všem odkrývá karty - o případu rozhodne soud. A to je šok pro obě rodiny. Ostatní děj není až zas tak zásadní, ale aspoň to tentokrát bylo docela koukatelné.

Uloupený smích (1977) (TV film)

Totálně kulisová, ve své podstatě hloupá, ale vtipně udělaná pohádka o strašně hloupém a lakotném králi, který chce provdat svou dceru princi Bohatovi, který není o nic méně hloupý než král. Ještě že princezna má rozumu dostatek a má taky kamaráda, který se právě za ní vrátil a projeví o ni zájem. Karel Augusta je báječný a milý král s jednou hláškou vedle druhé, Medvecká je dostatečně emancipovaná a Potměšil příjemně prdlý. Škoda jen, že technicky je pohádka katastrofální, písničky jsou neskutečně plechové a studiové. Ale jinak příjemný a milý průměr.