Krokodýl Dundee rytířem (2020)

Přehlídka důchodců, kteří před 30 lety něco znamenali? Hogan, Chase, Newton, Cleese - nemám nic proti stáří, ale každý z nich nevypadá kdoví jak. No nehodnotím, neviděl jsem. Ukázka stačila.

Černobyl (2021) (TV film)

První polovina je skvělá. Líčí se ani ne tak samotnou událost výbuchu 4. jaderného reaktoru, ale hlavně proč k němu došlo a co následovalo. Druhá polovina dokumentu je spíše věnovaná politice SSSR a rozpadu SSSR. Důraz se klade hlavně na původní obyvatele kolem Černobylu, kteří byli přemístěni do také radioaktivitou zasáhlého území, a na likvidátory katastrofy, kteří nebyli vůbec odměněni tím, co jim bylo slíbeno. A to vše vedlo přes protesty až k rozpadu SSSR. Ano, ať tyto informace klidně zazní, ale přeci jen se divák asi hlavně těší na info o elektrárně a o oné události. Plusem dokumentu je spousta informací a záběrů, které jsem neznal a neviděl. Poučné, ale mohlo to být o stupínek lepší. Hudba: Mediawan Rights

Případy mimořádné Marty - Východní vítr (2022) (epizoda)

Jako oddechovka super. Je to rychlé (dokonce na Nově bez reklam!), zajímavé střihy, nápad je taky fajn. První případ ukázal, že s Martou by to mohla být zábava. Samozřejmě po kriminalistické stránce je to spíše absolutní oddechovka, ale celkově by to mohlo mít i slušné parametry. Uvidíme, zatím fajn.

Přes palubu (1987)

Správně potrhlá americká komedie, která líčí přerod nafrněné madam přes Popelku až po milující ženu. K tomu sympatický Kurt Russell jako nejdříve mstící se bastard, poté jako milující maník. Prostě dokonalá americká pohádka v trochu crazy balení. Proč ne.

Rocketman (2019)

Písničky super, kostýmy prazvláštně originální, skvělý Taron Egerton. Jinak tak už spíše tradiční biografický film.

Řekni to psem (2022)

Naprostá tragédie. Tohle nebyla ani komedie, ani romantický film, tohle byla totální nuda. Možná ještě rozjezd by malinko ušel, ale od půlky filmu je tempo filmu nulové. Herecké výkony jsou taky hrůza - Kohoutová nijaká, Benoni spíš divný, Vagnerová totální prkno a Žilková až nechutná. Tenhle film je lepší nevidět. Jediné, co stojí za zmínku, jsou hezcí psi. Nejhorší je ovšem scénář, který třeba vůbec neřeší, že hárající fena za sebou nechává spoušť.

Univerzita pro příšerky (2013)

Nebylo to vůbec špatné. Příběh je jednoduchý a zcela předvídatelný, ale dětem to bude jedno. Je tam hezká animace, sem tam vtípek, pozitivní myšlenka. Co chtít pro malé děti víc? Pro větší už to není, ale dítka 5-10 let to ocení.

Kdo to ví? (2016) (pořad)

Vysílány 2 série, v první sérii moderátor Michal Novotný, týmy vedli Suchánek s Genzerem. Ve druhé sérii moderoval Martin Zounar, týmy vedli Dana Morávková a Aleš Cibulka. Jde o naprosto totálně okopírovaný zábavně-poučný pořad Dobre vidieť (https://www.csfd.cz/film/436106-dobre-vediet/recenze/) nejen nápadem, ale taky grafikou, hudbou a celkovým vyzněním. I přesto je česká verze zcela sterilní, nemá to náboj ani energii a dokonce i ta znělka je horší. Smutné.

Kukačky - Série 2 (2023) (série)

Špatně, všechno je špatně. Oproti velmi podařené jedničce, kde nás zajímal vývoj postav i děje a hlavně kdo to všechno spáchal, tady je nezajímavé téměř vše. Děj je neskutečně, ale opravdu neskutečně natahován, nic úplně zásadního se celé díly neděje, problémy kluků jsou řešeny i neřešeny, další zápletky nejsou tak silné, aby děj utáhly. Tohle je prostě ukázka, jak to vypadat nemělo.

Proč ztroskotala Costa Concordia? (2021) (seriál)

Především první díl byl velmi podařený. Tam sledujeme některé přeživší hrdiny, ale hlavně se líčí hodina po hodině tato hrůzná událost. Druhý díl už je přeci jen více nudný, protože se čistě líčí soudní vyšetřování a hlavně se vše zaměřuje na osobu kapitána Francesca Schettina, což je tak na deset minut, ale ne na celý díl. Ale i tak ve výsledku určitě podařený dokument, který velmi slušně přibližuje jak ony smutné události, tak pár zúčastněných osob.