Medvědi grizzly na Aljašce (2013) (TV film)

Hezky se na to dívá, užíval jsem si krásných záběrů medvědů a také ty řeči kolem a kolem byly vtipné. Čili fakt povedené.

Hitler a Mussolini - Nelítostné přátelství (2007) (TV film)

Dokument plný zajímavých a užitečných informací o životě obou válečných zločinců je bohužel místy zcela bez komentáře a ke konci už hodně zdlouhavý. Ale i tak jistě poučný dokument mapující život Mussoliniho i Hitlera až do trpkého konce. Hudba: Michael Hartmann

Jestli jednou odejdu (1985) (TV film)

Moc hezká televizní komedie, která mnohým rodičům připomene jejich vlastní výchovu svých dítek a také může přiblížit vzájemný manželský vztah. Bavil jsem se především v úvodních hláškách Ivy Janžurové. František Filip opět nezklamal.

Temné charisma Adolfa Hitlera (2012) (seriál)

Silný a povedený třídílný dokument, který pracuje s historickými fakty, na druhou stranu nás občas obrazově zavádí do současnosti, což mě strašně vadilo, protože jsem ztrácel to zaujetí. Jinak ale výborné a poučné.

Věž svobody (2013) (TV film)

Dokument o budování nové věže místo Dvojčat. Co od toho čekat než spousty technických detailů a taky trochu té historie. To vše jsem dostal i s trochou amerického patriotismu, takže spokojen.

Záchrana Titanicu (2012) (TV film)

Tak trochu podivný dokument. Jednak to nemá vůbec žádné napětí, jednak je to hrozně pomalé, nedotažené, ztrácím se v postavách a jejich motivacích. Na druhou stranu smysluplně vypráví to ortodoxně známé - jak se Titanic potopil. Čili to nové - příběh elektrikářů, topičů, apod. se moc nepovedl, to staré - jak to vlastně bylo, se povedlo zcela tradičně a průměrně. Pro mně jako nadšence do dokumentů o Titanicu spíše ztráta času. Hudba: Steve Lynch

Postřehy odjinud (1993) (pořad)

Sleduji teď krátká vyprávění Jana Šmída o Americe a je to příjemná chvilka před sobotní pohádkou. Jen tak dál. Hudební režie: Jiří Bura

Johnny English se vrací (2011)

Johnny English 2. Jednička se mi líbila a tak jsem si s velkou chutí (ale i velkým zpožděním) pustil dvojku. A zůstalo to zase na půl cesty. Film obsahuje spoustu podařených vtípků, především v úvodní dvacetiminutovce jsem se královsky bavil. Bohužel dále to pokračuje neskutečně průměrně, sice sem tam autoři mrknou na znalého diváka filmů se špiony, ale nikdy nenastane nic překvapivého. Bean není vůbec špatný, ale odehraje si svoje a nic víc. Naopak potěšila příjemná Rosamund Pike, které jsem držel palce. Nerad to říkám, ale asi si to znovu nepustím, i když vyloženě špatné to nebylo. Prostě průměr. PS: scéna s deštníkem trapná vzhledem k tomu, co s ním v Kingsmanech předvedli Colin Firth a Taron Egerton:-)

O Honzovi a princezně Dorince (1985) (TV film)

Volné pokračování pohádky Honza a tři zakleté princezny bylo o poznání hloupější a nezajímavější. Zatímco v minulém filmu Honza tradičním způsobem zachránil princezny ze spárů draka a byl tradičně zrazen třemi chytráky, zde vlastně není co řešit. Princezna si má vzít Zlatokrále, který vše, čeho se dotkne, mění ve zlato. Jenže Honza má zlatý klíček a díky němu (nevím jak, to jsem už spal blaženým spánkem unuděného diváka) Zlatokrále přemůže, princeznu zachrání a vezme si ji za ženu. Na pozadí černého divadla pak zase uhání na měsíci kdoví kam. Opět se zde hodně zpívá, tentokrát ale tak nějak trapně a nudně, scénář je zcela nezajímavý a celé vyznění pohádky výrazně amatérské. Nudná a zbytečná pohádka. Hudba: Jaroslav Klempíř & Ivan Zelenka

Jak dostat tatínka do polepšovny (1978) (TV film)

O stupínek lepší než předchozí díl, Tomáš Holý ve vrcholné formě film neskutečně nahláškoval a "rodiče" Preissová s Němcem mu jeho představení rozhodně nezkazili. Výborný film pro velké i menší.