Co ty jsi za číslo? (2011)

Trochu potrhlá, ale nijak nechutná romantická komedie, kde hlavní hrdinka hledá ve svých 20 expřítelech toho pravého, aby nakonec toho pravého našla hned vedle sebe. Jak už to tak v romcomech bývá. Totální průměr. Hudba: Aaron Zigman

Thor: Temný svět (2013)

Thor 2. Jako popcornová zábava určitě paráda. Bohužel při bližším náhledu a hlavně s odstupem nutno uznat, že oproti jedničce, která vypadala jako požehnání z nebes, potkalo dvojku Thora přesně to, co většinou velkofilmové dvojky potkává. Vše je monstróznější, větší, dražší, ale také plytší a rychleji zapomenutelnější. Příběhově na tom Thor mohl být rozhodně o moc lépe, někde to doslova drhne a mozek to moc nestíhá. Ale dlabu na filozofické kecy, já si Thora Kladivouna docela užil, moc mě potěšila účast Captain America, sběratele Benicia Del T(h)ora a hlavně ajťáka Chrise O´Dowda. Zatímco Avangers měli parťačku z HIMYM, Thorova přítelkyně přítele z IT Crowd. To jsem se fakt pousmál. Mezi komiksovkama určitě to lepší.

Karel Gott ve Slaném (1978) (pořad)

Příjemný vzpomínkový střihový pořad na koncerty Karla Gotta, které uváděl v divadle ve Slaném a které v televizi běžely jako pořad "Zpívá Karel Gott". Hudebně je to samozřejmě mix všeho možného, je ale dobře, že se podařilo do sestřihu zařadit i pár vtipných scének, které často doplňovaly mistrovo zpívání. Pro mne osobně je tento pořad ukázkou Gottova pěveckého mistrovství a ať už Gotťáka máme rádi nebo ne, jeho profesionalita a pěvecké umění se popřít opravdu nemá. A je zábavné i sledovat mistrovo pohybové nenadání. Obsah: v první polovině pořadu zazní pouze písně, pak zahraje Felix Slováček a první půlku uzavře památná scénka Karla s Felixem Holzmannem, židlí, vnukem a fotkou. Druhou polovinu z větší části tvoří scénka s imitátory Karla Gotta - Aleš Ulm, Petr Altman, Jaromír Hanzlík a Jiří Krampol nejdříve předvedou mluvený projev, pak dokonce i zpěv. Gotťák přidá pár písní a sestřihu je konec.

Beethoven 3 (2000)

Třetí pokračování s novým obsazením.

Beethoven 4 (2001)

Čtvrté pokračování série s obsazením jako ve třetím dílu.

Beethoven 5 (2003)

Páté pokračování rychle vyšuměné série s opět novým obsazením.

Agatha Christie's Poirot - Čas přílivu (2006) (epizoda)

Především úvodní čtvrtina filmu je tragicky nudná, nezáživná, ztrácel jsem se v postavách i jejich vztazích a motivacích. Zato poslední třetina filmu je naprosto grandiózní, neskutečně napínavá a Poirot je v té nejúžasnější formě. I proto dávám čtyři hvězdy, protože za úvod by si to zasloužilo velké kulové, ale za konec hvězdiček snad deset. Už dlouho jsem u závěru Poirota nebyl tak napnutý a pozorný. Hudba: Stephen McKeon

Arthur (2011)

Žádné velké překvapení, nic, co bychom nečekali. Ale vše je podáno v tak pohodovém a příjemném duchu, že jsem si film užil a velice slušně se bavil. A o to v tomto žánru přece jde. Hudba: Theodore Shapiro