Prázdniny v Římě (1953)

Naprosto nádherná romantická komedie, která svou čistotou a něhou může všechny jen povznést nad dnešním neromantickým a necitovým světem. Skvělé herecké výkony, skvělý Řím a skvělý příběh.

Teror ve vlaku (2002)

Tak katasrofální akční film jsem u Van Damma ještě neviděl. Zcela mizerné akční scény, trapné přelézání z vagonu na vagon, pouze tvrdý výraz milý Jeane nestačí na dobrý film.

Wild Wild West (1999)

Tento film mi přišel jako dost ujetý a řádně nepovedený. Obrovský pavouk byl spíše velký trapas než něco objevného. Dost hloupý film, bez jakékoli myšlenky.

Čelisti (1975)

Skutečně vynikající napínavá podívaná se skvělou hudbou Johna Williamse. Neokoukatelný film s vynikajícími hereckými výkony.

Po dobrodružství Poseidonu (1979)

Dost chabý film co se týká hereckých výkonů i scénáře, oproti jedničce dost ubohé. Ale přesto na starý film to ještě docela ujde.

Operace Corned Beef (1991)

Stačí vidět začátek ještě před titulky a už víte, zda to bude film pro vás. Za létající jeptišku a mozek na střeše auta tři hvězdy.

Kill Bill (2003)

Jak to jen stručně říct? Prostě je to další typický Tarantino, který nevybočil ze svého stylu a udělal film přesně podle svého gusta. Rozhodně nelze říci, že by šlo o nejlepší akční film všech dob (to je prozatim Skála a jen těžko se bude překonávat), ani o propadák, jde o film natočený pro své diváky a ke gustu režiséra. Rozhodně jsem se při sledování filmu nenudil, hodně jsem se nasmál a možná někdy i při scénách, které měly být dramatické. Propagovaná scéna velkého souboje je naštěstí nasnímána černobíle, protože jinak by se nám asi pořádně zvedl žaludek. A nejlepší scéna je pak barevný záběr na válečné pole, kde se válejí ruce a nohy, slyšíme nářek a řev a pak hlavní hrdinku, která milosrdně propuouští ty, kteří měli to štěstí a přežili, přičemž usekané končetiny musejí nechat jejich protivníkovi. A dost dobrá je úvodní píseň, její text je opravdu originální. Ale jestli se těším na dvojku? Abych se přiznal, tak ani ne!

Cesta z města (2000)

Snaha o normální romantický film, který se podařil tak z půlky. Dá se na to podívat, ale že by mi něco přineslo?

Chyť mě, když to dokážeš (2002)

Naprosto báječná a klidná komedie, u které se budete velmi inteligentně bavit. A co víc, když člověk ví, že je to podle skutečné události a že hlavní hrdinové opravdu existují, film nabírá další body navíc. Spielberg se opravdu vytáhl, stejně jako všichni herci, včetně Leonarda.

Spiknutí (1997)

Skvělý film, výborný thriller až do konce. Příjemní herci i neotřelé téma. Prostě jednička. Hereckému ansáblu vévodí Mel Gibson, jenž svými hláškami okoření každou sebevíce napínavou chvíli. Patrick Stewart si své záporné role také jaksepatří užil a evidentně ho to bavilo.