Requiem za sen (2000)

Měl by se zavést žánr filmu jako depresivní. Protože toto označení přesně sedí na Requiem za sen. Viděl jsem Trainspotting, oproti Requiem hodně ztrácí. Kdo nezavrhuje četbu, tak jednoznačně doporučuji Memento od Radka Johna. Requiem mu je totiž v mnohém podobný. Začíná nevinně, pozorujeme příběh 2 kamarádů (Tyrona a Harryho), Harryho matky a jeho přítelkyně Marion. Postupně se začínají přidávat problémy. Nabalují se na sebe jako cukrová vata na špalek. Stres, absťák, sex, závislost... Tohle všechno vytváří tak neskutečně depresivní film, který je v konečném důsledku jedním z nejlepších, jaké jsem kdy viděl. Prakticky povinnost dát 5*. Neskutečný závěr, úžasný soundtrack a celkově skvělý příběh způsobí, že o filmu budete uvažovat i dlouho po jeho shlédnutí.

Walker, Texas Ranger (1993) (seriál)

Chuck "Kamenný xicht" Norris předvede několik skvělých kopů, správňáckých keců, zaposiluje na Total Gymu a máme tady seriál Walker, Texas, Ranger. Jako 13letého kluka mě to bavilo. Neustále se tam někdo mlátil atd. Absence příběhu mi vůbec nevadila. S odstupem se na to člověk dívá jinak. 1*, ale mám strach, že mě Chuck v noci přepadne a svým brutálním kopem mě přibije ke zdi jako Ježíše ke kříži. Takže ve výsledku 2*.

Otázky Václava Moravce (2004) (pořad)

Je to paráda sledovat Moravce, kterak svými argumenty drtí přední české politiky. Nebo je alespoň svými otázkami dokáže pěkně zmást. Pokud vás alespoň trošku zajímá politika, tak jasných 5*.

Černý jestřáb sestřelen (2001)

Parádní válečňák, který si s chutí někdy pustím podruhé. A pak potřetí, počtvrté,...

Penelope (2006)

Povím vám jednu pohádku, o jednom krásném děvčátku a jejím prasečím čumáčku. Sympatická Christina Ricci, charismatický James McAvoy, nádherná Reese Witherspoon a výborný Peter Dinklage ve snímku, který by se u mě dal popsat následovně- velké očekávání, průměrné podívání, výsledné zklamání.

Bolero (2004)

Solidní česká krimi. Nic víc, nic míň.

Futurama: Benderova hra (2008) (video kompilace)

Dalo se to, pořád je to Futurama, i když dýchá z posledních sil. Za 1 rok 3 celovečeráky? To je docela hustá kadence. Oproti předchozím FF (Futurama filmům) slabší, přesto pořád ještě zábava. Bohužel pouze tříhvězdičková.

Superman (1993) (seriál)

Nejlepší adaptace Supermana. Teri Hatcher jako Lois? Hmm, moc mi nesedla. Ale proti gustu žádný dyšputát.

Knight Rider (1982) (seriál)

Já se u toho neskutečně bavil. A k tomu se váže pohádka Kterak si Lukáš zamiloval Pontiaca:-)) A ta úvodní melodie... Schválně- kolik z vás ji NEmělo jako vyzvánění na mobilu?

Melrose Place (1992) (seriál)

A just ty 4* dám. Proč? Neskutečně mě to chytlo, poprvé jsem to viděl cca v 15, přišlo mi to o 2 třídy lepší než konkurenční BH 90210 a v té době snad ani nic lepšího nebylo. A epizodu se zmrtvýchvstáním Kimberly si pamatuju dodnes!!!