Brácha za všechny peníze (1978)

Ano, je to ideologické. Ale to mi ani náhodou nevadí. Mám rád starší české komedie. Připočte-li se k tomu vynikající herecké obsazení (tady u mě vede V. Menšík), tak není o čem diskutovat.

Karate tiger 1: Neustupuj, nevzdávej se (1986)

Typický béčkový film, ale co na tom? Parádní záporák Jean-Claude s rozštěpem na provazech. To je už skoro kultovní scéna;-) Duch se sice B. Leemu nepodobá, ale ta gesta... Jako by to hrál samotný Mistr.

P.S. Miluji Tě (2007)

Zajímavý film, ve kterém exceluje G. Butler. Hilary mi až tak skvělá nepřišla. Možná je to dáno tím, že mi nepřijde jako bůhvíjaká sexy herečka a do tohoto filmu mi nesedla. Stejné to je i s Lisou "Phoebe" Kudrow. Ta mi pila krev už během svého prvního výstupu. Jestli to byl záměr autorů, těžko říct... Film jako celek ale působil vyrovnaně, žádná hluchá místa.

Kickboxer (1989)

Sice jsem tento snímek zhlédl až v roce 2008, přesto jej považuji jako jednoznačně nejkvalitnější doposud viděný Van Dammův snímek. A že jsem jich neviděl málo;-) Samozřejmě 4*.

Sexy Pistols (2006)

Nedám dopustit na Penélope. Jak se ona roztomile pitvoří, to je k sežrání;-) Salmu už tak moc nemusím... No nic, teď k filmu. Jako komedie mi to moc nepřijde, spíše takový dobrodružný film z Mexika, odpočinkový, pohodový. Prostě a jednoduše mi u filmů nestačí, když se tam objeví nějaká sexy herečka (P. Cruz) a má mě zabavit hoďku a půl. Teda myslím prostřednictvím filmu. Normálně by hoďka a půl byla málo;-) Pořád odskakuju od popisu snímku, Penélopka mě trošku rozptyluje:-))

Fantozzi ve škole (1995)

Ne až tak hrozné, jak by si kdekdo mohl pomyslet podle ostatních komentářů. Přesto to není žádná srandózní komedie. Na druhou stranu jsem nějak ani nemusel Maléry pana účetního. Holt na některých snímcích se zub času docela dost podepsal.

Jsem žena nebo muž (1984)

Oddechová komedie na deštivý večer. Nic závratného se nekonalo. Silně pochybuju o tom, že si za měsíc budu pamatovat, o čem to bylo.

Zakázané království (2008)

Co jiného by si fandové Jackieho nebo Jeta mohli přát, nežli je vidět v 1 filmu? Když se přidá klasika v podobě Opičího krále (pamatuju si, že zhruba před 15 lety běžel v tv seriál s Opičím králem v hlavní roli), neváhám a vysolím rovnou 4*. Film, pravda, nebyl nijak excelentní a dokonce si ani nemyslím, že bude za pár let vyhledávaným dílkem pro fajnšmekry kung-fu filmů, přesto jsem byl spokojený. 105 minut uteklo jako voda.

H2O: Stačí přidat vodu (2006) (seriál)

Seriál z produkce Jetix o 3 slečnách, které se po kontaktu s vodou mění v mořské panny. Očekáváte kvalitní seriál? Kdeže... Ale Cariba Heine je fakt kočka;-)

Bathory (2008)

Si snad děláte srandu, když se vám Bondové v sutanách líbili??? Na začátku filmu mi zněl v uších hlas Bolka Polívky jakožto vypravěče a já se těšil. Na to, jak se mezi sebou budou prolínat jednotlivé události, střípky z života Alžběty Báthoryové, velkolepé bitvy + možná něco navíc. Nicméně postavy 2 mnichů jsou naprosto...otřesné! Nevím, jaký to mělo mít účel? Pobavit? Těžko, celé kino po pátém zavytí Mádla trpělo. Překvapit? Povedlo se, ale ne tak, jak asi Mistr očekával. Rozptýlit od hlavní myšlenky a totálně zprasit celý film? Ano, tak jsem to bral já. Bez mnichů by to bylo úplně v pohodě na 4*. Anna Friel se mi v roli líbila, byla skvostná, i když po zhlédnutí trailerů jsem právě z ní měl největší obavy. Karel Roden je jako obvykle famózní. To už se moc nedáří říct o (pro mě) zbytečné postavě Lucky Vondráčkové. Mádl je dobrý herec, ale tohle mu vůbec nesedlo. Bojové scény netřeba komentovat. Jejich ubohost a trapnost byla dána (asi) nedostatkem financí... Co dodat? Pro mě jednoznačně největší zklamání z poslední doby. Na film jsem se těšil, obzvláště, když za kamerou stál F.A. Brabec. Alespoň ten mě nezklamal. Což se o snímku Bathory říct nedá. 1* jsem dával už mnohem větším paskvilům, nežli je Bathory, ale za to zklamání ji dát musím. PROČ TAM PROBOHA MUSELI BÝT TI PITOMNÍ MNIŠI????? PROČ???!!!