Interview s upírem (1994)

Bravurní a velmi působivé, kupodivu nevadí ani jinak příšerní Brad Pitt, Tom Cruise a Antonio Banderas. Právě scény posledně jménovaného z divadla úpíru patří mezi nejsilnější momenty filmu, stejně jako vždy skvělá hudba Elliota Goldenthala právem nominovaná na Oscara i na Zlatý Globus.

Křižovatka (1994)

Nuda, nuda, nuda, nuda... Jediné co vcelku zachraňuje je hudba Jamese Newton Howarda, kterou je však podstatně efektivní si pustit na CD a nenudit se dvě hodiny u takovýhohle braku.

Instinkt (1999)

Úvod solidní, zlomová scéna působivá, ale celkově příliš sterilní a nudné.

Vnitřní vesmír (1987)

Zábavná dobrodružná sci-fi se sympatickým Dennisem Quaidem a tehdy ještě nepříliš neokoukanou Meg Ryan. K tomu ještě Martin Short a Robert Picardo, který je pravděpodobně jakýmsi znakem tvůrčí dílny Joea Danteho. Hudba Jerryho Goldsmithe je taky vydařená, stejně jako vynikající triky oceněné plně po právu Oscarem.

Den nezávislosti (1996)

Mě se to fakt líbilo. Sympatičtí herci, kvalitní triky, dokonalá hudba Davida Arnolda, která stejně jako film čerpá z jiných slavných sci-fi a k tomu ještě nádherná vedlejší rolička mého velmi oblíbeného Brenta Spinera.

Láska a válka (1996)

Mohlo by to být skutečně kouzelné a poutavé nebýt O´Donnell a Bullockový. Hudbě George Fentona není co vytknout a Richard Attenborough už nesčetněkrát dokázal, že umí točit skutečně krásné filmy (Shadowlands, Gandhi), jenom tentokrát mu to jaksi nějak nevyšlo.

Zkažená mládež (2000)

Jsem vážně jedinej komu se to vcelku líbí? Ale možná to je zásluha kouzla hlavní záporačky. ;o)))

Doba ledová (2002)

Vizuálně dokonalé s kouzelnou hudbou Davida Newmana... podobné filmy by klidně mohly mít 3 hodiny, aniž by začaly nudit.

Miluji tě k smrti (1990)

Geniální černá komedie, která ve svém žánru naprosto postrádá konkurenci! Skvělé herecké obsazení s nebývalou pestrostí, které exceluje na všech frontách.