Addamsova rodina (2019)

Nejsem obrovský fanoušek původního filmu, ale tohle byla hrůza.

Leprechaun: Origins (2014)

Tohle mohla být jedna z děsivých, béčkových událostí, v roce 2014. Bohužel. L:Origins je pro mě velkým zklamáním. Atmosféra ujde, efekty docela taky, nový leprechaun má perfektní design (inspirace od Descentu?), a celkově film šlape docela dobře, a jako bezduchá vyvražďovačka se zajímavým monstrem funguje. Přesto že se mi film skrze ostatní negativa nelíbil, pořád jde v této hororové sérii o jeden z těch lepších dílů, a jsem rád že to směřuje vážnějším tónem.

Psí vojáci (2002)

Čistočisté guilty pleasure. Vizuál dle mého skvělý (vždyť ty vlkodlaci vypadají tak děsivě, tím jak jsou to děsivé, nízkorozpočtové masky), hudba je výborná (jeden z nejlepších hororových soundtracků po roce 2000), a konec je překvapivě emocionální a úžasný. Nejlepší je ale atmosféra která je absolutně top (lesní temná vrchovina je opravdu silné místo pro vlkodlačí horor). Postavy dobré. Místy ale momenty k smíchu, které to kazí (to boxování s vlkodlakem, a hlavně, když běžíte tak se rozhodně při běhu nenabodnete na větev tak, že se ocitnete probodeni v půlce té větve - to je prostě nesmysl). I tak jsou ale Dog Soldiers jen další důvod, proč tak rád sleduju hororové béčka s monstry. Prozatím se nebojím mluvit o nejkvalitnějším vlkodlačím hororu co kdy vzniknul.

Texaský masakr motorovou pilou (1974)

Tob Hooper (než vytvořil úžasný Poltergeist a další kousky), provedl něco neuvěřitelného. Znechutil mě a zhrozil bez litrů krve, a zmrazil mi krev v žilách bez dalších hororových klišé. Což je na rok 1974 absolutně neuvěřitelné. Ten režisér je opravdu bůh. A tenhle film je jeden z těch nejsilnějších slasherů a jeden z počátku mého oblíbeného subžánru - Hixploitation.

Čarodějův učeň (1977)

Zajímavý, že se tohle někdy vysílalo na déčku (pořad pro malé děti), když je tam krev a je to tak "děsivé". Jsem spokojený.

Paranormal Activity 4 (2012)

Paranormal Activity 4 byl první díl co jsem viděl, asi proto mi přijde lepší než ostatním. Mně se to docela líbilo. Ale konec není prostě dobrej. EDIT: Po opáčku 2021 - opravdu dobré, hodně podhodnocený horor, který sice do série nepřináší moc originality a nic nového, ale i tak se mi líbil. Na silnější tři hvězdy se to určitě vytáhne, a tak můžu čtvrté PA celkem doporučit. Negativa ale samozřejmě pořád platí - hlavně to není vůbec děsivé.

REC (2007)

Horror je žánr, kde se divácké názory rozchází snad nejvíce (když nepočítám romantiku a komedii). Někdo hodnotí podle děsivosti, někdo podle lekaček, někdo podle atmosféry, a někdo prostě jako celek (já). Nemá smysl to nějak protahovat. REC se mi nezalíbil. Ať už to pochopíte nebo ne, mě to prostě nezaujalo. (Klišé, předvídatelnost, jak to skončí jsem si tipnul už v půlce filmu. a prostě mi to nesedlo). Vypadá to že být na oblíbený horor natěšený se už nevyplácí.

Řbitov zviřátek (2019)

Ačkoliv se nepovažuji za velkého fanouška Kinga, Pet Sematary je moje nejoblíbenější knížka co jsem kdy četl. A tato adaptace, je z mého pohledu, velmi trefná - až výborná. Jako horror funguje bezvadně, jako film taky. Teď jsem dostal chuť na tu první adaptaci tak se na ní brzo vrhnu. A Jason Clarke byl skvělej. PS: scéna s Judem a postelí je hezký odkaz na starou verzi :). EDIT: Tak s druhou projekcí se zážitek snad ještě navýšil. Zvyšuje hodnocení, ten film funguje perfektně. 9/10

Lovec trolů (2010)

Solidní, zábavný, německý found footage béčko, které mě ale nenadchlo tolik jak jsem čekal. Respektive mě spíše zamrzelo, svojí přehnanou komediálností. Noční část na začátku v lese je perfektní, tajemná, a sakra děsivá. Efekty trollů jsou vážně podivné, a pak to je celé šílené. Konec se mi nelíbil. Ale atmosféra a zpracování některých pasáží výtečná. Fajn film.

Halloween III (1982)

Potrhlá sračka, špatný horror, příšerný slasher. Tenhle díl reálně nemá s těmi přechozími nic společného, kolem a kolem je to jen přehlídka trapnosti. 2/10

Časové pásmo bylo změněno