Odpočívadlo (2006)

Rest Stop se ukaázal jako brutální průšvih, ve všech ohledech. Nemá to spád, má to klasicky debilní záporáky, kteří jsou ještě k tomu náboženští fanatici, tudíž můžou ve filmu šílet z libovolného menšího hříchu druhé strany, aby pak mohli sami udělat věci které jim ta jejich Bible ani nedovoluje. Nelogické až za hrob, nejhorší postavy co si za poslední dobu pamatuji, herci taktéž dost špatní, scénář k pláči. Občas se tu najde fajn scénka, ale pak je zabitá a pohřbená něčím nevkusným. Celkově mi to přišlo jako o míle horší verze o rok mladšího Timber Falls. Mimochodem, první polovina je docela sledovatelná, nebo minimálně přežitelná, ale v té druhé nás tvůrci nutí sledovat něco, co vám hlava nebere. Film končí explozí, bohužel tou dobou už mi explodoval mozek. Tragický hixploitation z doby, kdy byly hixploitationy parádní. 25%

Earworm (2024)

Hele nejhorší to nebylo ale i tak céčko jak dělo, ty sračky za tenhle rok pouze a pouze přibývají.

The Woods Are Real (2024)

Snesitelná hororová podívaná, která ovšem jinak nemá žádný větší smysl. Nějaké herecké výkony mi přišli naprosto v pořádku, zbylé k přihlédnutím na nikterak velký rozpočet úplně adekvátní. Nejsem na to zas tak naštvanej, ale znovu to vidět nehodlám. Letošní rok zatím opravdu přináší samé podprůměrné kousky ale víte co, třeba se brzy objeví zase nějaká pecka a budeme moct zapomenout na kousky jako je tento. 30%

Skeletons in the Closet (2024)

Nedivil bych se kdybych u toho usnul, není to ve všem tragédie, strašák je fajn, koncovka má momenty který nejsou úplně trapný. Jak je to se zbytkem kvalit filmu, si domyslíte podle plakátu.

Neposkvrněná (2024)

Neposkvrněná vrcholí ve své poslední třetině, finále je tak výborně natočené a kvalitně zpracované. Potěšila i jistá nečekaná nekompromisnost, jenomže vše co se odehrává předtím je v podstatě jen The Nun (první i druhý díl) akorát pro mě o něco snesitelnější a temnější (náladou a povahou). Zatím je to s přehledem jeden z lepších hororů roku, ale mezi nějaké žánrové špičky se nikdy chytat nebude. 60%

Bag of Lies (2024)

Záchrana manželky která se zvrtne, no celkově je to prostě šíleně klišovité, ale fakt že až moc. Upřímně nechápu tvůrce, protože to nevypadalo a ani nepůsobilo jako horor, kéž bych mohl říct že děsivá je jen poslední třetina NE - vyloženě o horor se režisér snažil snad jen v poslední čtvrthodině! Finální maska asi dobrá a nějaké scény znepokojivější, ale je to céčko jak hrom, navíc se tam šílenýho času vůbec nic neděje. Mě to nenudilo zas tak jak jsem čekal, ale hlavní postava hraje až moc špatně, i když snaha se rozhodně cení. Příběh je stupidní ake jsou tu zkrátka horší věci, a komorní tvář tohoto filmu mu spíš přilepšila, ale jen mírně. 30%

Noční koupání (2024)

Blumhouse z těch všech filmových společností zrovna dobrý rok nezažívá, a to je teprve kousek po začátku. Průměrný horor kterému není potřeba věnovat nějaká větší pozornost než ta typu "někdy se na to možná z nudy kouknu". 50%

Neviditelné zlo (2024)

Neuvěřitelně sterilní novodobá duchařina. Tenhle rok nepokračuje v hororoech zrovna nejlépe a tenhle počin nemohl nadchnout už vůbec. Základní kostra příběhu je víceméně kvalitní, nicméně výsledný scénář je boring af a herecky i vizuálně je to naprosto nijaké. I remake Poltergeistu, který se filmu dost podobá, stál za víc.

Lowlifes (2024)

Že by home invasion roku? No, to by bylo hodně smutné, nicméně i tak mi tenhle malej horůrek přišel fajn, hlavně skrze sympatické herce, kvalitní scénář (bohužel s pár většími chybami) a hlavně pro to, že je to prostě kvalitně natočené. Je to cajk řemeslně, je to CAJK hudebně, je to cajk herecky, je to cajk atmosféricky. Ten film mě do sebe vlastně docela vtáhnul, jen mi upřímně vadí, že to celé směruje k docela neuspokojivému konci, přitom průběh filmu je super. Pár scén v závěru však vyloženě extrémně napínalo, mimochodem párkrát se mi taktéž stalo že jsem dokonce věci přesně odhadl. Kupodivu bych ale tenhle kousek vůbec ani nezkoušel nazvat slovem "předvídatelný", to ne, jen mi občas nevyhovoval směr kterým to směřovalo (wtf). Každopádně z letošní konkurence asi můžu doporučit, pro fanoušky slasherů by to mělo být naprosto v pohodě myslím. A pro ty co tento sub žánr vyloženě nemusí, nepovinnost. 70%

Hell Fest: Park hrůzy (2018)

Myslel jsem že půjde o zábavný slasher v děsivých zábavním parku. Mýlil jsem se. Hell Fest je podle mého skromného názoru, regulérně jeden z nejhorších slasherů toho roku :D. Naprosto ubíjející, nesnesitelně nudná debilita se kterou bych nechtěl mít nic společného. Strašně sterilně natočená teenage volovina, při které jsem ztratil vůli nad lidstvem (resp. k těm lidem co tomu dali více jak tři hvězdy). 40%