Nekonečný příběh (1984)

Jedna z nejlepších fantasy dobrodružných pohádek, a taktéž kupa skvělých nápadů a praktických efektů.

Cujo, vzteklý pes (1983)

Cujo mi sednul docela hodně. Myslím že nějaké hororové filmy podle Stevena Kinga (Pet Sematary 2019, nebo It: Chapter two) jsou lepší než Cujo, ale stejně bych ho hodil na stejnou příčku jako třeba první It 2017, což může být pro někoho divné, ale já to tak mám. Cujo se efektivně stává jedním z mých oblíbených zvířecích hororových záporáků, a přesvědčivé herecké výkony aspoň vynahrazují to uřvané děcko, a jeho zbytečné upadnutí do bezvědomí ve finále. ( Spoiler - moc jsem nečekal že Cujo to probodnutí přežije :) ) Něco mezi sedmi a osmi body z deseti.

Freddy versus Jason (2003)

2021 REPETE: Extrémně cool natočený crossover horor, na který jistě dost lidí čekalo. A vlastně si, když přihmouřím obě oči, moc nedokážu představit jak lépe by to šlo udělat. Jako jasně, vylepšit by to šlo, ale co se týče pravidel postavených v obou sériích - je FvJ přesně takový jaký by měl být. Má to překvapivě nadhled (což chybělo jak u odlehčených dílů Jasona, tak u Freddyho). Freddy byl parádní, Jason celkem ušel, kamera byla skvělá, režijně to bylo povedené. Scénář se v rámci odlehčených hororů povedl taktéž. Akční scény jsou parádní, a jsem rád za to, koho ve filmu nakonec nechaly vyhrát. Postavy jsou opět meh, ale tak už to bývá. Koukám že před necelými dvěma lety jsem tady tomu dával pětku :D. Ten film se nakonec bude muset spokojit s čtyřkou. Delší vztah mám sice se sérií Friday the 13th, ale kvalitativně lepší je Nightmare of Elm street série. Tam je hodně dílů naprosto skvělých (1, 3, 4, 7), nějaké jsou jen dobré (2, 5, 8), a jen jeden je špatný (6). U Jasona jsou solidní pouze nějaké díly (1, 2, 5, 7), další jsou buď ok, nebo průměrné (3, 4, 6), a ty další dokonce špatné (8, 9, X, 12). Takže tak 7,5/10

Jeepers Creepers 3 (2017)

Chladnokrevná vražda jedné z mých oblíbených klasik žánru. Bohužel, zde se to prostě nepovedlo. Z dříve děsivého Creepera zde dělají vtipkujícího maniaka, a efekty jsou příšerné. Film je ve své sluneční atmosféře pěkný na pohled, ale jakmile začnete myslet, bude vám špatně. Po skvělé jedničce takřka utrpení, po svěží dvojce, která ještě více kombinovala prvky hixploitationu, slasheru a monster hororu, taktéž. 3/10

Skřítek (1993)

Jeden z nejzábavnějších a nejoriginálnějších slasherů devadesátých let, dobrý start. Už dlouho mě film takhle nepobavil. Ke konci je to i napínavé, nevíte jak taková šílenost skončí.:) Díly od nejlepší po nejhorší - 01, 06, 08, 07, 05, 04, 02, 03

Noční můra v Elm Street (2010)

O mnoho lepší než remake mého milovaného Friday the 13th. Nápaditost se ale zcela vytratila. PS: Zkuste to brát jako samostatný horor. Jakoby Cravenova výborná jednička neexistovala. Tu se z jejího remaku stane fakt hodně fajn horor, i když nic převratného to taky není. Kolem 68%

Jason X (2001)

REWATCH: Právě se chystám naštvat všechny fanoušky Jasona X, protože i když je to opět sebeparodující, a to zdaleka nejvíc, není to absolutně vtipné, nebo trefné. To jen někdy, když se dostane na nějaký nápaditý mord, ale je to prostě sci-fi film s Jasonem, to fungovat nemůže nikdy. Kdyby se k tomu dostal kvalitní scénárista, nebo alespoň režisér, mohlo to být vlastně fajn, jen tady není ani takový problém v té režii, ale v tragických hercích, snad nejhorším postavám za serou sérii, a již zmiňovaným scénáři. Fakt mě to nehorázně štve, musím přiznat že i šílená devítka mi přišla lepší, není to k smíchu celé do poslední scény a mělo to děsivější atmosféru. U tohohle se nedá bát! Nedá smát! Nedá se to prostě brát vážně, a je mi jedno že to byl záměr filmu :D. Je to prostě mrdka který ví, že je to mrdka. Nic více, tudíž až na pár hezky natočených béčkových scén, to není nic na co bych se vážně znovu kouknul. Přijde mi to hrozně hloupý a jako finále série je to jen facka fanouškům. Poslední tři díly opravdu dokazují, kam se tahle jinak nadprůměrná série dostala, do totálního trashe. 2,5/10

Pátek třináctého 8 (1989)

REWATCH: Trpké pokračování, které se svojí znovu sebeparodující povahou, dává možnost nahlédnout na to jak Jason masakruje lidi na lodi a pak ve velkoměstě. To první zní ještě celkem zajímavě ale bohužel není, nakonec myslím že ty nejzábavnější scény jsou určitě v druhé polovině. Tenhle film mi přijde režijně hrozně špatně zvládnutej - působí jako jen velmi nezvládnutý slasher, aby si potom sám ze sebe začal dělat srandu a až do závěru tak úplně nepřestal. Abych nepsal jen negativa, tenhle díl má mojí nejoblíbenější smrt Jasona (rozhodně lepších než v posledních dvou pokračováních, hudba je celkem fajn a hodí se do atmosféry, některé scény byly vážně docela vtipné, ale nemyslím tím úplně v konverzačním humoru. Scénář je opravdu trestuhodně nevyužitej, zpracování jednotlivých scén ušlo, jenom že víte že to co se děje na obrazovce, je fakt docela fraška. Nelíbí se mi to ponižování Jasona na nějakou vtipnou postavičku, ale co si budeme, v tomhletom filmu je to ještě docela snesitelné a pár kladů určitě má. 4/10

Sofie První (2013) (seriál)

1 a 2 série, kolem 52% - Překvapivě lehce nápaditá a docela zábavná podívaná. O hodně lepší než většina takovýchto věcí.