Andělé a démoni (2009)

Je to film pro lidi, kterým nevadí dedukce typu: "v Petrových spisech ze 17 století jsem četl, že Pavel se 3.5. 1658 ve 14:28 hod. uprdnul, což normálně nedělal, z toho vyvozuji, že byl dopoledne na fazolovém poli, kde si dal pár lusků když zakopával klíč k dalšímu klíči, který nás dovede k...." Odmyslím-li si od tohoto filmu slovní spojení letní blockbuster a budu se na něj dívat střízlivě jako na napínavou detektivku z prostředí Vatikánu, pak mohu být celkem spokojen. Myslím že film dopadl o malinko lépe než Šifra, Hanks vypadá i hraje sympatičtěji a celé je to více reálné. Hledání a luštění symbolů je sice ke konci už trochu únavné, ale zachraňuje to zajímavý závěr. Lepší 3 hvězdy.

Nesvatbovi (2005)

Hodně příjemná komedie o vymetačích svateb a lovcích druhého pohlaví, kde jedna část týmu představovaná Wilsonem se najednou zamiluje a táhne převážně romantickou linii příběhu a naopak jeho parťákovi Vaughnovi se dějí samé nepříjemnosti, které ho pomalu vyšťavují, doslova :o) a představuje tak tu bláznivěšjí část. Je vidět že si natáčení všichni užili a hlavně Vaughn mě tady překvapil svým nasazením. McAdams je opravdu sympatická a ostatní ženštiny, které se tu odahlí, taky potěší :o) Samožřejmě nemůže chybět ani šílenec Ferrell.

Štvanec (1993)

Jo, tohle se mi kdysi dost líbilo, příběh ušel, Jeff Wincott se umí ohánět a bojové scény byly dobře natočené a přehledné, co si tak vzpomínám. Jedno z lepších devadesátkových akčních béček. Slabší 4 hvězdy ve své škatulce.

Pátrací eso (1993)

Viděl jsem to před dávnými lety a jedno je jisté, je to jeden z nejlepších Lamasových filmů, což neznamená že to nemůže být kravina :o) Tenkrát se mi dost líbil a dal bych tomu asi 4 hvězdy, teď pravděpodobně dvě, takže to zprůměruju :o) Lamas vs Hues, na to jsem se těšil, jen jsem to v půjčovně zahlídl.

Proroctví (2009)

Podle některých ohlasů jsem nečekal nic moc a udělal jsem dobře, byl jsem totiž velmi příjemně překvapen. Scénář je sice slepencem nápadů z několika filmů (napadají mě Znamení, Vyvolený, Blízká setkání..) a není tedy zrovna originální, nicméně vstřebat se dá. Ovšem hutná atmosféra, zase jednou slušně hrající Cage, výprava i mrazivé finále a v neposlední řadě mistr Proyas to vynahrazují. Při některých scénách opravdu zamrazí a zíráte s otevřenou pusou, některé si zase mohli tvůrci odpustit, jako ty sladké na konci. Celkově ale velmi slušný hororový scifi thriler.

Vůně cibule (1975)

Westernová komedie mého dětství, tenhle film mě kdysi hrozně bavil, viděl jsem ho i později a i když už má na to člověk jiný pohled, pořád dokáže pobavit, který jiný film kombinuje spaghetti western s prvky z němých grotesek? Franco Nero jako cibulář, rozpouštějící barové sklenice vymačkanou šťávou z cibule, je dokonalej. Tak si vyberte - cibule nebo pistole?

Hombre (1967)

Výborný western bez černobílých schematických charakterů, s minimem přestřelek, ale s hutnou atmosférou, dobrými herci a netypickým závěrem. Když jsem to viděl poprvé, nejradši bych tu ženskou nakonci oddělal sám aby nepřekážela :o)

12 kol (2009)

Za předpokladu že si Harlin napsal i scénář by se to dalo shrnout takto: režisér druhé Smrtonosné pasti obšlehl a trochu upravil scénář třetí Smrtonosné pasti a natočil její remake s hrozným dřevem jako hlavním hrdinou, jehož k obsazení ospravedlňuje pouze muskulatura, kterou ale za celý film neukáže, takže tu vlastně nemá co dělat a s padouchem, který těm z "pastí" nesahá ani po kolena. Akce (většinou se jedná o demolice všeho možného, ne fyzický kontakt nebo přestřelky) je docela slušná, jen kamera je občas až moc chaotická a třaslavá, ale na tři béčkové hvězdičky to celkově stačí.

Noc v muzeu 2 (2009)

Upřímně, čekal jsem stejně průměrnou, ale relativně zábavnou, rodinnou podívanou jako byla jednička, takže mě překvapilo, že dvojka, ač klasicky velkolepější, je také mnohem nudnější než jednička. Ano, opravdu zábavných scének je minimum, pořád se jen kecá a to že se na plátně objeví různé postavy z historie za zábavné nepovažuji. Amelie jako taková je opravdu roztomilá, ale chemie mezi ní a Stillerem není žádná, Ivan a Capone absolutně nevýrazní, nemají žádnou pořádnou scénku, stejně tak Owen Willson (no, možná ta nakonci parodující 300), zachraňuje to Hank Azaria a Octavius bežící s bojovým pokřikem v trávě. Celkově je to prostě bída, nerovná se to ani jedničce.

Johnny English (2003)

Průměrná špionážní komedie, od Atkinsona jsem si sliboval víc. I když se pár scének opravdu povedlo, zbytek je neškodný, ale celkem příjemný průměr.