To Kapitola 2 (2019)

Slabší než povedená jednička, ale i tak slušný a ambiciozní horor. Triky parádní, herci OK, jak mladí tak starší protějšky, ale je to prostě hodně natažené. Jednotlivé scény jsou super, ale celkem je více roztříštěnější než jednička, což se dalo čekat při prolínání současnosti a minulosti. Přesto zvedám palec nahoru jak se tak rozsáhlou látku povedlo převést na plátno. Silné 3 hvězdy.

Terminátor: Temný osud (2019)

Tak se Arnold ještě jednou vrátil a i když jsem to fakt nečekal, je to pecka. Po předchozí zkušenosti s otřesným Genisis a fotkách s podivnými herci, jsem od filmu čekal maximálně průměr, ale světe div se, je to tak na úrovni trojky, kterou mám rád. Nové tváře jsou překvapivě fajn, chemie i herectví u nich funguje, Linda je taky OK a zarostlej Arnold prostě válí. Scénář sice recikluje klasické naháněčky a útěk před nezastavitelným strojem, ale vyznívá to ve výsledku celkem svěže a hlavně baví interakce jednotlivých charakterů. Nemají se příliš v lásce, ale musí táhnout za jeden provaz. Akce drsná a dobře natočená, speciálně letadlo.. Spokojenost za 4 hvězdy.

Zombieland: Rána jistoty (2019)

Stejně zábavné jako jednička, takže pokud se vám první díl líbil, s tímhle filmem nesáhnete vedle. Já se dobře bavil. 4 hvězdy.

Slunovrat (2019)

Tak napínavý horor moc nečekejte, i když je zde pár brutalitek, o strachu a napětí to moc není. Nicméně atmosféra je zajímavá, kamera a výprava super. Ale nějak jsem si nedokázal odůvodnit takhle dlouhou stopáž na "tolik" děje. Líbilo se mi houbičkové rozpíjení obrazu, ale za víc než 3 hvězdy to není.

Pád anděla (2019)

Slušný klasický akčňák s pěknými výbuchy a pro sérii typickými headshoty. Zábavnější než dvojka. Solidní 3 hvězdy.

Alfa (2018)

Slabší 4 hvězdy. Krásná výprava a slušné triky, málo mluvení a místo toho vytváření vztahu s vlkem. Slušná rodinná podívaná.

Zaklínač (2019) (seriál)

Zaklínač naštěstí dopadl parádně a u mě převládá velká spokojenost, postavy fajn, výprava velmi slušná a líbí se mi střídání časových rovin, kdy se můžou odprezentovat i starší příběhy. Trochu zamrzí, že samotnému Zaklínači se nevěnuje tolik prostoru kolik by člověk čekal, ale předpokládám, že to se změní v druhé řadě. Taky by mohlo být více soubojů jako ten v prvním díle a Yennefer občas používá chladné zbraně místo kouzel, ale jinak super. Slušné 4 hvězdy. Tak druhá série je o dost slabší, škoda. 3 hvězdy.

6 underground: Tajné operace (2019)

Bay opět dokazuje, že akci umí naprosto parádně, vizuál a produkce je jsou také prvotřídní. Bohužel to je vše, scénář totiž psalo asi nějaké děcko ze základky, možná s třema kámošema a trumfovali se co by bylo cool a bez zbytečných řečiček kolem příběhu. Ten film je prostě hrozně hloupej a je to velká škoda. Postavy jsou taky plochý jak kartóňák z Kosma. Tož 3 hvězdy.

Král (2019)

Parádní historický zářez s dobrými herci a realistickou výpravou.

Tenkrát v Hollywoodu (2019)

Slabší 4 hvězdy za řemeslo, parádní herce a dobovou atmosféru, ale příběh vlastně takovej o ničem a už to znovu vidět rozhodně nepotřebuji.