KooNY

Lukáš Konečný

okres Frýdek-Místek

<< předchozí 1 2
    • 18.8.2010  22:28

Pokud měli tvůrci s Princem podobné záměry jako s Piráty a snažili se vytvořit dobrodružně zábavnou podívanou, plnou akce, napětí a digitálních efektů v prvním díle se jim to rozhodně moc nepovedlo. Vlastně mě v tomhle filmu bavily jen dvě věci: perfektní ústřední dvojice, na Gyllenhaale s Artertonkou se mi fakt dívalo dobře a parkourova choreografie Davida Bella mi zase připoměla to nejlepší z Assassin's Creed. Pokud bude dvojka, doufám, že scénář dostane na starost nějaký chytřejší scénarista a režie se chopí někdo zručnější.

• 24.7.2010  21:41

Mám hodně rád tenhle typ filmů (nezávislé road movie) asi proto se mi tenhle povedený film tolik líbil. Kristen je skvělá, Hurt taky a překvapil mě Eddie Redmayne, který tuhle dvojici perfektně doplňuje. Příběh sice jednoduchý, ale celé to má dobrou atmosféru, celkem rychle to odsýpá a vyznívá to tak nějak lidsky. Pokud máte rádi podobný typ filmů, neváhejte, v poslední době tady asi nic lepšího nebylo.

• 24.7.2010  10:22
    Počátek (2010)

Za dva dny jsem prožil s Nolanem a jeho týmem dva 'vnuknutí' a dokonale si užil každou sekundu. Po první zhlédnutí jsem byl skoro v tranzu a hlavou si mi honilo plno myšlenek, druhou projekci jsem si užil možná ještě více. Věděl jsem už co mě čeká a film si užil a objevoval věci, které jsem poprvé přehlédnul. Inception stojí na perfektním Nolanově nápadu a scénáři, který dokonale převedl na plátno. Dále se mu podařilo sehnat perfektní herecké obsazení a já nechtěl ať film skončí a můžu je sledovat dále. To vše ještě doplňuje už klasicky skvělý Zimmerův soundtrack. Nolanovi se podařilo vytvořit unikátní film a dokonalou iluzi, které uvěříte a naprosto vás pohltí. Rozhodně chci Nolanovo 'vnuknutí' zažít ještě několikrát a možná se Inception časem dostane do mojí TOPky. Pokud existuje pro každého filmového fanouška vysněný film, tohle dost možná ten můj, to se uvidí časem. Dream is real.

• 23.7.2010  21:47

Jeden z nejbrutálnějších hororů co jsem kdy viděl. Hodně syrová rezničina. Velmi špatně se mi po tomhle filmu usínalo.

• 24.6.2010  13:38

Porovnávat Green Zone s Bournem jen proto, že tyhle filmy spojuje jméno režiséra a herce v hlavní roli mi nepříjde fér. Nevidím se, že ti co čekali nového Bourna nejsou z filmu nadšeni. Green Zone je jinde obsahově a místy i žánrově. Opět skvělý Greengrassův rukopis, roztřepaná kamera, autencita z každé sekundy, perfektní Damon a strhující akční finále. Na Green Zone jsem se hodně těšil a jsem celkem spokojen.

• 8.6.2010  15:25

She's Out of My League nepřínáší sice do žánru romantických komedií nic nového, ale v záplavě všech těch sračkoidních filmů je tenhle film alespoň dobře odvedená práce. Dobře se na to kouká, pár vtipných momentů se taky najde a celkově to zanechá příjemný dojem.

• 9.5.2010  21:52
    Kick-Ass (2010)

Pro filmové/komiksové geeky po nějaké době zase pořádná pecka. Komiksovou předlohu jsem četl a film mě nezklamal, spíše naopak. Vaughn se scénaristy udělali oproti předloze pár změn a to rozhodně filmu přidalo. Povedené vyfuckování velkých filmových studií, které film nechtěly koupit. A ikdyž film nějak výrazně nevydělává, tak je to ukázka jak za málo peněz udělat hoodně muziky. Perfektní casting, našlapaný soundtrack. A vůbec celkově fakt zatím největší letošní nářez.

• 7.5.2010  15:11
    Parchanti (2010)

Chvilkama cool zábavná akční jednohubka, chvilkama neuvěřitelně nevyužitý potenciál. Plusy: fajn parta Loserů, Zoe Saldana. Mínusy: nudný záporák, nepřehledná/nevýrazná akce. Docela se těším na tu komiksovou předlohu.

• 15.4.2010  20:17

Fantasy s nevyužitým potenciálem, celkově je nový Souboj titánů velkým zklamáním. Na film jsem se těšil od efektního traileru, po prvních ohlasech nadšení z filmu klesalo. Takže do kina jsem šel s tím, že se alespoň pobavím a to film splnil. Akční scény docela dlouhé, ikdyž je jich tam málo a někdy jsou nepřehledné. Worthington i Mikkelsen fajn, ale jakoby hráli v jiném filmu, na Gemmu se hezky kouká, ale tady je úplně zbytečná. Celkově jsem se bavil, ale očekávání nenaplněna.

• 28.3.2010  19:46
    Cedulky (2008)

Film s jednoduchým ale docela originálním dějem. Přiblble jsem se usmíval celou dobu, je to zábavné a já si těch dvanáct minut užil. Doporučuju teda maximálně.

• 23.3.2010  22:42
    Pouta (2009)

Po loňském Protektorovi je tady další nadprůměrný český film, který je nadprůměrný i ve světové kinematografii. Jako paradox mi docela příjde, že i když se jedná o 'perfektní' film, tak se odehrává v tak hnusné době/prostředí. Hlavní postava Antonín (Tondo? - Jmenuju se Antonín, ku.va, tak mi tak taky říkejte.) není kladná postava, což je taky originální, a je to fakt svině. Není to tak jednoduché, není to bezcitná svině, ale inteligentní člověk zneužit a dosazen do téhle pozice. Po uta se odrážejí od perfektního příběhu, který je sice docela 'krátký' na těch 146 minut, ale o to více vyniká mrazivá atmosféra, kterou ještě podtrhuje až 'elektro' (podobně jako u Protektoru) soundtrack. A ten závěrečný song od WWWeček, Pecka. Takže must-see, a českému filmu se blýská na lepší časy. (2009 - Pouta, Protektor, 3 sezóny v pekle) (2010 - Kuky se vrací, Mamas & Papas,...)

• 2.3.2010  14:22
    Bez soucitu (2010)

Těšil jsem se a hned od prvních minut jsem se snažil 'vypnout' a užít si tenhle akční flák. Jenže to nešlo, Meyers je mi nesympatický a Travoltovi jsem tu roli nevěřil. Od Morela se mi líbilo Taken i District 13 a čekal jsem něco podobného, ale tohle je nehorázný pokles dolů od jeho dřívějších filmů. Fakt mě to nebavilo..

• 6.1.2010  06:29
    Pevné pouto (2009)

Jackson zkusil spojit své fantasy vidění s obyčejným námětem o tom, jak se rodina vyrovnává se ztrátou dítěte a jak je jejich dcera sleduje z duhového nebe a nepovedlo se mu to. Scény z nebe jsou sice vizuálně vymakané, ale o ničem. Žanrové zařazení mezi horor je taky trefa vedle. Další věc, která mě štvala byla postava Susan Saradon, ty rádoby vtipné scény jak se snaží pomoci rodině jsou těžce mimo, vlastně popisují přesně jak ten film drží dohromady - nedrží. Postavy jednotvárné (Wahlberg, Weisz nevyužití, příběh jim nedává prostor nějak ty postavy rozvinout) s nikým jsem nedokázal sympatizovat, Ronan sice snaživá ale hraje nezajímavou postavu. Bylo mi celkem jedno jak to celé dopadne. Celkově zklamání s dobrým vizuálém ale vůbec na mě ten film nezafungoval.

• 6.1.2010  06:23
    Avatar (2009)

Minulý rok jsem se nesmírně těšil na Temného rytíře, kolem kterého vznikl podobný hype, tento rok patří Cameronovu eposu Avatar. Od první do poslední minuty dobrodružná jízda. 166 minut kvalitní filmové zábavy spojené s maximální precizností tvoří unikátní zážitek, který mě ve 3D naprosto pohltil. Worthington skvělý, Neyriti úžasná, dabing není špatný a závěrečná akce může v pohodě konkurovat finální bitvě v LoTRovi. Co se týče filmové zábavy, tak Avatar letos vítězí na plné čáře.

• 5.1.2010  11:36
    Dům loutek (TV seriál) (2009)

Celkem zajímavý nápad, ale to provedení, vyprávění příběhu mě tedy nezaujalo. Eliza Dushku je pěkná, ale jako Echo nic moc. Další postavy taky nuda, děj plyne pomalu a nezajimavě (trošku adrenalinu do příběhu vlije Alan Tudyk jako perfektní Alpha). Čekal jsem rozhodně něco jiného, docela mě překvapilo, že se Dollhouse dočká druhé série, možná zbytečně, ale na druhou stranu se teď seriál může odvíjet jakkkoliv. Tak 2.sérii se nese v duchu té první a to mě vůbec nebaví...s Dollhousem zatím končím. 1.série = 60%.

• 5.1.2010  11:36

ABC prostě potřebuje náhradu za LOSTy, tak se vzal koncept plno zajímavých postav a jedna velká záhada. Po pěti dílech težko říct kam to všechno půjde, ale rozjezd je rozhodně zajímavý. Teším se na další díly.

• 5.1.2010  11:33

Pomalu přicházím Tarantinovi na chuť. Pulp Fiction se mi napoprvé moc nelíbil, Kill Bill byl docela fajn, ale že bych ty filmy nějak žral to ne. Ale Inglourious Basterds mě nadchli. Perfetní příběh, vyšperkované dialogy a super herci. V záplavě všech těch filmů, které jedou podle nějaké šablony, jsou Basterdi sakra originální film u kterého se i při té stopáži nedá nudit. Bravo, Quentine.

• 5.1.2010  11:28
    Komici (2009)

Většina filmů ať už z produkce nebo režie Judda Apatowa mě bavila, herci, kteří hrajou v jeho komediích jsou podle mě funny people, ale právě jeho nejnovější počin Funny People považuji za jeden z jeho nejslabších filmů. Sandler mě štval, Leslie taky, jediný Seth mě opět dokázal rozesmát, ale prostě mi nějak celý ten film nesedl.

• 5.1.2010  11:21

V dobách, kdy se točí jen samé remaky, sequely, prequely "příjemná" změna. Ještě jsem se ve filmu nesetkal s tím, že by ve mě jedna scéna vyvolala dvě naprosto opačné emoce najednou. Několikrát během filmu se mi stalo, že se mi v jednu chvíli chtělo smát a bylo mi zárověn z té scény špatně. Skvělá atmosféra, která místy fakt nepříjemně mrazí. Rozhodně doporučuji.

• 5.1.2010  11:21
    Star Trek (2009)

Na Star Trek jsem se těšil už od perfektního traileru, který nasliboval perfektní jízdu. A JJ Abrams nezklamal. Od začátku do konce se jedná o perfektní zábavu se skvělými herci, akcí a hudbou... Rozhodně stojí za vidění.

• 5.1.2010  11:04

Velké zklamání. Brody, Weisz, Ruffalo v jednom filmu, to mohlo dopadnout. Nakonec je z toho obyčejný film o podfukářích s pár vtipnými a mnoha nevtipnými situacemi. Weisz je fajn, Brody je fajn, Ruffalo mi moc do té role neseděl a Rinko mohla dostat daleko více prostoru. Pár nápadů ten film má, ale jako celek působí naprosto obyčejně a průměrně.

• 5.1.2010  10:27
    Iron Man (2008)

Další z řady komiksových filmů. Iron Man ale popisuje docela originální zrod tak trochu jiného komiksového hrdiny. Děj si na nic nehraje, je jednoduchý a přímý a film stojí především na pefektním výkonu hláškujícího Roberta Downeyho Jr., který jako Tony Stark je perfetkní. Cool auta, Gwyneth Paltrow, Leslie Bibb, úžasná zábava. Na 5* to u mě není, ale na dvojku se sakra těšm...

• 5.1.2010  08:49

Nolana považuju v současnosti za jednoho z nejlepší režisérů. Snaží se dělat originální, propracované filmy a Temný rytíř je zatím jeho nejlepší počin. Film, kterému nemám co vytknout a i když se na něj podívám znovu a znovu, tak mě stále baví a najdu v něm něco nového. Nolan a jeho tým pojmul komiksovou látku jinak než ostatní a podal ji velmi realisticky a věrohodně. Bale jako rozervaný Bruce Wayne/Batman odvedl další dobrý výkon, Ledger jako Joker naprosto perfektní (zasloužený Oscar), třetí hlavní postavu Harveyho více než obstojně zvládl Aaron Eckhart. Tyhle dobře doplňují i další herci v menších rolích. V ději se stále něco děje a těch 146 minut uplyne jako voda. Soundtrack taky nadprůměrný a skvěle doplňuje tenhle bezchybný film. Budu se opakovat, ale nemám co bych vytkl. 100%

• 5.1.2010  07:00

Je to šílené, je to geniální. Ze začátku mě to teda vůbec nechytlo, ale pak se to rozjede až do skvělého konce. Obdivuju Stillera, vytvořit takovýhle film to zaslouží fakt respect. Taky herecké obsazení je více než trefné, nikdo tam není příliš dlouho a tak jsou k vidění fakt unikátní postavy, od Bena "Speedmana" Stillera přes skvělého Roberta Downeyho Jr., Jaye Baruchela a Brandona "Alpa China" Jacksona až po nadávajícího a tancujícího Toma Cruise. Čekal jsem tedy především komedii, ale je to šíleně komediální parodie s úžasně natočenou akcí. Fakt zážitek. "You tell the world what happened here." - "What happened here?" - "I don't know, but you need to tell them."

• 5.1.2010  07:00
    True Blood: Pravá krev (TV seriál) (2008)

Po první sérii je to na jasných 5*. Jediné zápory TB jsou: pomalejší rozjezd a trošku mě nepřesvědčil Bill. Další postavy jsou ale úžasně zahrané. (Sookie, Jason - překvapivě asi nejzajmavější, Tara, Sam, Rene a Amy). Seriál má skvělý příběh, který vyvrcholí v parádním finále a hodně dobrou atmosféru. TB je s přehledem nejlepší letošní nový seriál. Tak druhá série zpočátu zklamala, ale s nástupem nového záporáka přišly hodně zajímavé věci. Znovu neuvěřitelně originální nápady, místy opět vtipné. TB i ve druhé sérii perfektní. 1.série = 95% 2.série = 90%

• 4.1.2010  20:49
    V Bruggách (2008)

Musím říct, že se mi V Brugách líbilo na podruhé o něco více. Proto ještě jednu *přihodím. Film s jednoduchým, nekomplikovaným dějem, který stojí na skvělých vyšperkovaných dialozích a třech perfektních hercích. Nemám co vytknout...

• 4.1.2010  20:36
    Ďáblův sluha (TV seriál) (2007)

Od prvního dílu neuvěřitelná návykovka. Pohodový seriál s komediálním nádechem a sympatickou partou kámošů, jejichž neuvěřitelné eskapády mi budou chybět. Je to zábavné, chytré, místy fakt vtipné, napínavé a proto to museli v půlce druhé sérii nečekaně utnout. Škoda, že to alespoň nějak neuzavřeli a tak zůstal příběh otevřený.

• 4.1.2010  20:29
    Chuck (TV seriál) (2007)

Moc povedená oddychovka se zajímavým nápadem. Vynikajícím zpracováním, kterému nechybí napětí ani vtip a celé je to neobyčejně zábavné. Postavy v čele s Chuckem jsou taky skvělé, takže rozhodně doporučuju... 1.série = 90% 2.série = 95%.

• 4.1.2010  20:07
    Teorie velkého třesku (TV seriál) (2007)

Povedený sitcom. Ze začátku se mi moc BBT nelíbilo, ale nyní mi připadá lepší a lepší. 1.série = 80% 2.série = 90%.

• 4.1.2010  20:07

Tenhle film mě dostal. Naprosto. Úžasný příběh, skvělý Emile Hirsch v hlavní roli a taky parádní soundtrack. Pro mě osobně jeden z nejlepších filmů co jsem kdy viděl. Jinak pokud vás zaujal příběh Chrise McCandlesse, tak doporučuju přečíst i knihu.

<< předchozí 1 2