...a jitra jsou zde tichá (2015)

Ten film mi připadl dost pitomý tím tím neuvěřitelně nudným schématizmem. Utíká pro záchranu - umře, druhá zachrání na chvilku další a přitom umře, tak aby postupně umřela každá. Do toho prostřihy na blízké příbuzné, kde každé hrdince prostě musel příbuzný umřít. 35%

Duše špióna (2015)

Vyznění filmu docela dobře vystihl(a) pakobylka, film jeo tom, že stát se agentem znamená zvolit mezi osobním štěstím, rodinným životem a slušnou mírou cti nebo falší, přetvářkou samotou a neustálou obavou, z které strany přiletí zrada to druhé.Tento film má však podivný scénář, hlavní hrdina se chová divně a ze všeho nejhorší je konec, míří do záhuby, dozví se to ještě relativně včas a stejně nechá zabít toho, kdo ho na zradu upozornil a pokračuje vstříc záhubě. Ano, člověk by mohl říci, že se třeba rozhodl do ní jít, protože je unavený životem a nechce zbytek života utíkat, ale takto to zahráno nebylo, sehráno to bylo tak, že je hlavní hrdina fakt tak hloupý no a za hloupost dost předvídatelně zaplatí.

Mimoni (2015)

Film bych shrnul do věty: ještě horší, než jsem doufal. Opět se ukázalo, co je roztomilé a funguje jako vtipná výplň celovečerního filmu, nefunguje, pokud se z toho pokusíme udělat celovečerní film. Jak už shrnuli další, jediné, co z toho pak obvykle vyleze je vlastně jen blok méně či více veselých krátkých pasáží nevhodně poskládaných za sebou s velmi pitomým a prostým dějem. Nefungovalo to u tučňáků z Madagaskaru a nefunguje to ani u Mimoňů.

Příběh lesa (2015)

Nudné, s minimálním počtem myšlenek. Připadne mi to jako utopená EU dotace stylem, tady máš peníze a natoč si co chceš, jen je koukej aby jsi vše utratil a vypadalo to dost umělecky.

Stážista (2015)

Mohl by to být film na čtyři hvězdy, ale neherecká Anne, která zde exceluje nejspíš proto, že hraje samu sebe spolu s afektovanou scénáristkou, která do každého druhého dialogu vecpala gender sračky (zjevně jde o silně zakomplexovanou ježibabu), tento jinak zajímavý, poklidný film o střetu dvou generací dost srazily.

Divoké historky (2014)

Po dlouhé době komedie, byť černá, která mne rozesmála a pobavila.Každá z historek měla spád, rozumný průběh a překvapivé rozuzlení. Jako mírně slabší oproti zbývajícím hodnotím poslední historku tu o jedné svatbě.

Equalizer (2014)

Nenáročný film, ale ve svém žánru to lepší. Žádné přehnané utápění se hlavního hrdiny v alkoholu, vzpomínkách ala Poslední skaut. Filmu bych vytkl pomalou a rozvláčnou první půlku, ta byla na horší tři hvězdičky, jak ale na scénu přišel Nikolaj, začalo to mít spád, takže za zbytek čtyři, průměr celkově lepší 3 hvězdy.

Expendables: Postradatelní 3 (2014)

Mé očekávání bylo naplněno a po slabší dvojce je trojka opět dobrá. Akce, dialogy, klasika, jen bych příště ubral na omladině, tenhle styl osmdesátých vyžaduje "osmdesátníky", pokud by se v budoucnu měl klást důraz na mlaďochy, série ztratí smysl..

Interstellar (2014)

Zmatené, pitomé, konec je jak z dílny tvůrců Kameňáku, jedna hvězda za efekty, jinak odpad.

Kód Enigmy (2014)

FIlm byl pojat decentně a vyprávěl vyváženě, rozhodně doporučuju shlédnout. K 5 hvězdám chybí film lépe pojmout co do stopáže, místy vláčné.