Tábor Sleepaway 2 (1988)

Druhý diel pokračuje v nastolenom trende a možno ho ešte dokonca prekonáva. Ako? Viac vrážd ktorý sú ešte komediálnejšie , viac ,,brilantných,, hereckých výkonov, viac ,,prekrásných,, a veľmi ,,zmysluplných,, dialógov. No ak jeden vie čo od toho čakať nie je to nič iné ako úplne jednoducho zhltnuteľný shasler. Nie moment. Je to komédia. :D

1492: Dobytí ráje (1992)

Režisérske trápenie Scotta v plnej paráde. A pritom je to námet ako stvorený pre podobného režiséra. Veľkolepá výprava, kolosálna hudba, silné postavy, skrátka všetko charakteristické a neodmysliteľné pre historický veľkofilm mi tu chýbalo. Aby som nekrivdil hudbe. Ridley mal k dispozícii možno jednu z najlepších skladieb aká kedy vznikla ale čo z toho keď ju nechal absolútne nevyužitú. Samotná by možno v tých scénach aj fungovala ale to by museli byť trochu inak natočené a čo? A zrežírované. Ono to je vlastne celé také nemastné, neslané. Príbeh by sa dal porozprávať určite oveľa pútavejšie a ani herecky sa nikto nepretrhol ani len náhodou. Film nemá žiadne silné momenty ktoré by dokázali chytiť, nepustiť alebo utkvieť. Na jazyk sa derie jediné slovíčko ktoré to celé tentoraz vystihuje až neuveriteľne presne. PRIEMER. A asi netreba hovoriť že od nejakej polovice som sa už nudil vcelku dosť.

Doktor Smrt (2010) (TV film)

Veľmi dobrý film ktorý sympaticky nehrá na žiadne precitlivené struny diváka ako by sa mohlo pri podobnej téme zdať. Emócie sú na správnom mieste a tam kde by to bolo iba zbytočné a hlúpe citové vydieranie si film skvele vystačí so strihom, správne použitým a oveľa efektívnejším. Takže namiesto zbytočných uplakaných tvári, prehnaných citových výlevov a ,,srdcervúcich,, lúčení sa to celé sústreďuje hlavne na osobu Jacka Kevorkiana, dokonalne stvárneného Al Pacinom na ktorom vlastne stojí 80 percent celého filmu. Perfektný herecký výkon na ktorý sa dalo pozerať tých 130 minút tak že film neprišiel nudný alebo dlhý ani len na chvíľu hoci žiadny väčší dej to vlastne ani nemá. Výborný zážitok. 85 percent.

Rabid (1977)

80-tková tuctovka ktorá je ale v podaní Cronenberga pozerateľná lepšie ako kopu iných filmov s podobným námetom. Miestami som sa ale aj tak nudil. Scény kde sa ,,niečo deje,, sú v poriadku ale tá vata dookola nebola žiadna veľká sláva.

TRON: Legacy 3D (2010)

Walt Disney znovu nesklamal. Aj ked tentokrát nebol sám. Nechutná paródia na Hviezdne Vojny, ako celok absurdná, vizuálne až gýčovo samoúčelná a prehnaná oveľa viac ako bolo treba. Niektoré scény trápne teatrálne ( ohánanie sa diskami za nijakým účelom ) iné absolútne nezvládnuté ( kontaktné súboje ) a smerom ku koncu kde to chcelo najviac pritlačiť a šliapnuť do pedálov na plný plyn, odrazu došlo palivo úplne a film sa slimáčim krokom došuchtal k titulkám. Dialógy síce žiadnu úlohu nehrali ale to nič nemení na tom že sa nedali počúvať. Bridges v pohode, Wilde dobrá, Hedlund otrasný. Daft Punk výborný ale priznám sa že po tých chválach na soundtrack som čakal trochu väčšie orgie. No nič. Pôvodného Trona som nevidel ale po tomto mi to je tak nejak jedno. P.S. Rasťooooo mal si pravdu :D :D Ten komentár je bohužial takýto ale šak inak veget no. Nechytilo ma to :D

Brána do záhrobí (1981)

V podstate úplne klasický Fulci. V tomto kúsku sa dokonca snaží aj o akýsi dej na pozadí ale to skôr len aby sa nepovedalo. Všetko je prispôsobené tak aby mohlo byť vo filme čo najviac gore ale v konečnom dôsledku to nepôsobí až tak vykonštruovane. Pekných scén sa tu dá nájsť pomerne dosť, aj atmosféra občas funguje, mne sa možno ešte o chlp viac páčilo City of the Living Dead, asi hlavne vďaka Fabriziovi Jovanimu. Len škoda že tam ostal nevyužitý. 65 percent.

Primal (2010)

Tak Primal je vo svojej podstate pozerateľný až nadmieru dobre. Má to, krv, akciu aj atmosféru...Kde je teda háčik? Krve je málo, akcia je digitálna, atmosféra nevyužitá. K tomu si ako dezert dajme brilantné herecké výkony počnúc odporne nesympatickou hlavnou hrdinkou a končiac nejakou Zubnou vílou z 80 tych rokov. Neviem z akého dôvodu režisér v takomto prípade nestavil na peknú istotu ktorá sa tu hodila ako soľ a ktorou by urobil viac ako slušne pozerateľnú jednohubku ktorá by mu pomohla k tomu aby bol jeho daľši film už povedzme mierne očakávaný. Namiesto toho sa snaží byť silou mocou ,,originálny,, čo nakoniec vyústilo až do takej tragédie že byť Zackom Snyderom, po tej jednej scénke zaklopem Reedovi na dvere a iba ho poľutujem. No a ten WTF nakonci v tej jaskyni. Kde v riti sú všetky tie prachy ktoré do toho filmu šli. Nemohlo ich byť veľa ale kečup stojí pár centov a pokiaľ viem splašené behanie po lese je jedna z vecí ktoré sú ešte aj dneska zadarmo. To aspoň tie triky nemohli byť trochu pozerateľnejšie? Alebo mi chce niekto povedať že za to čo tam tí šiesti predviedli dostali ešte aj honorár? Tak to hádam nie :D. Jednou vetou? Prekvapivo dobre pozerateľná komédia.

Na vlásku (2010)

Opäť, znova, stále. Nudné, trápne, vtieravé. To ma má akože tých pár dobrých a pár priemerných vtipov prinútiť k tomu aby som to ospevoval do nebies? Ani nápad. Niekto by sa mal už konečne spamätať a nechať Shreka na pokoji pretože tých pokusov už bolo veľa a za každým to dopadlo katastrofálne. Alebo je to mnou a už mi ku spokojnosti treba viac ako len hlúpe ksichty, ešte hlúpejšie ,,hlášky,, a stupídne postavičky? No tak teraz neviem. Každopádne...Dve hviezdy s prižmúrením všetkých mojich očí. :) Hovoril tu niekto o tom že toto je originálne? Ale no tak...

Svatá krev (1989)

Tak opäť raz niečo čo ide úplne mimo mňa. Hororom sa to nazvať v žiadnom prípade nedá. Skôr ide v základe o akýsi mysteriórny thriller ktorému ale prakticky všetky veci ktoré robia tieto dva žánre dobrými chýbajú. Bez napätia, atmosféry, bez pointy. Je to skrátka jeden veľký guláš o ničom. Skonanie slona a následný pohreb je jediná scéna ktorá naozaj stála za to. Prakticky všetky body idú na jej vrub. 40 percent.