Saltová (2010)

Ono by to vobec nebolo nakoniec az take uplne najhorsie keby to nebolo tak strasne strasne hlupucke a naivne. To sa naozaj nevidi casto aby bolo v jednom filme s A ckovymi hercami a rozpoctom tolko kravovin a hluposti za sebou. No a ten zbytok? Ten celkom usiel :). Ak chce niekto akcny film ktory sa hrnie dopredu velkou rychlostou bezohladu na to ze likviduje vsetko logicke aj nelogicke naokolo tak nech sa paci uz davno som nevidel nic lepsie ako SALT.

Já, padouch (2010)

Presne ten typ filmu ktory z duse nenavidim. Debilny infantilny dej este debilnejsie vtipy a cele to korunuju vrcholne trapne a odporne postavy. Tie tri male furie boli vsetko ostatne iba nie ,,roztomile,, ako to tu niekto uvadza. Ale zrejme je to aj mojou povahou pretoze na takyto druh zabavy jednoducho nepristupim nikdy. Nejdem ani predstierat ze som to videl cele. Prvych 30 minut a zaverecnych 5 mi uplne stacilo. Mam sto chuti tomu vpalit odpad ako vysity.

Columbo (1971) (seriál)

Mozem sa ist hanbit do kuta ze az teraz som si spomenul, a este k tomu viac menej nahodou, na detektiva Colomba a jeho vysetrovania :D. 99/100. Jeden z najlepsich detektivnych serialov vobec a to som clovek ktory detektivky vobec nema v laske.

Poslední vládce větru (2010) odpad!

Neveril som a neveril az kym som to nevidel. Chudak Shyamalan si ten kalich horkosti musi vypit az do dna. Ale dobre mu tak mozno sa spamata. Jeho posledne dva filmy boli katastrofalne. Co potrebuje ako sol je scenar hodny Siesteho zmyslu alebo Vesnice popridade Vyvoleneho. Obavam sa ze bez toho sa k reziserskemu kreslu uz tak skoro nedostane.

Čarodějův učeň (2010)

Niekolko vynikajucich napadov a dokonca zo 2-3 podarene vtipy. To vsetko utopene v mori Disneyovskej predvidatelnosti a infantilnosti. Ja viem ze od podobneho filmu nie je na mieste cakat viac ale hluposti podobneho typu ma dokazu nasrat az hroza. V tomto pripade sa da povedat ze to je aj tak to ,,lepsie,, co Disney v poslednej dobe vyprodukoval resp. ak to mam preformulovat nepatri to k tomu uplnemu dnu. A nech hovori kto chce co chce Nicholas Cage je pre mna stale rovnaky sympos. Skoda, lebo tu mal aj na viac ako mu hlupaci od WD dovolili. Verdikt? Rodinna fantasy rozpravka o boji dobra so zlom / akokeby Disney niekedy zo seba dostal aj nieco ine/ ktora smeruje k jedinemu nevyhnutelnemu a od zaciatku uplne jasnemu zaveru. Palec rozhodopadne smerom dole. A celkom ma to mrzi pretoze niektore napady sa mi vazne lubili.

Griffinovi (1999) (seriál)

Niekoho to chytí hneď, iného po dvoch troch sériach a určite budú aj takí ktorí Family Guya zvysoka opľujú. Ja osobne som si po pár dieloch vypestoval absolútnu závislosť a Griffinovcov staviam ako rovnocenných súperov pre mojich milovaných Simpsnov aj keď humor má každý rozložený trochu inak. Perfektný seriál ktorý robia výnimočným hlavne tie neustálne flashbacky.

Scott Pilgrim proti zbytku světa (2010)

Velke HAHA rovno do ksichtu celemu filmu. Nejdem posudzovat hodnotenia ostatnych uzivatelov ako to niektori robia, kazdy ma pravo si tam naklikat tych hviezdiciek kolko len chce. Za seba hovorim : ANI NAHODOU. Pitomucka skomolenina s debilnymi ksichtami v hlavnej ulohe. Anna Kendrick tam bola len velmi kratko na to aby mohla nieco s touto kravinkou urobit. Skutocne neskutocne hlupucky film. Osobne naozaj nenachazam na tejto zlatanine vtipne zhola nic. Od odpadu to zachranilo niekolko velmi dobrych reziserskych napadov. AMEN

Milk (2008)

V tomto pripade nebude potreba dlhych preslovov. Na moj vkus neskutocne nudna konverzacka( a to mam podobny styl velmi rad ak je natoceny dobre) ktora je podciarknuta priemernou reziou. Penn je dobry ale nemozem si pomoct v tomto pripade som dostal naozaj len poctive herecke remeslo ale ani trochu navyse. A na take nieco som u neho zvyknuty neni. Bohuzial. Pravdupovediac som ani nebol z filmu sklamany pretoze som tak nejak tusil ze to nebude moj salok kavy.

Zrcadla 2 (2010)

Balancovanie na hranici odpadu a jednej hviezdy. Trapne, ubohe, predvidatelne. A opakovany vtip nie je vtipom.

Saw 3D (2010)

Udajne posledny diel poslednym nebude urcite a verim ze do dvoch rokov tu mame pokracovanie ktore pojde ale drasticky dole vodou. Tak trochu mi cela seria zacala pripominat nieco v zmysle povestnej vety : Jose ja som tvoj nevlastny brat a Maria nie je tvoja dcera ale tvoja matka :D. Posledny diel je ale rozhodne najbrutalnejsi aj ked som tajne dufal ze ked uz sa daju tvorci touto cestou pritlacia na pilu este trochu viac aby z toho bol film ktory by som si uzil aspon koli gore scenam. Da sa povedat ze su zvladnute velmi dobre ale chcelo to VIAC. Pribehovo je to cele velmi krehke uz od tretieho-stvrteho dielu, nastastie aj ked vela veci nedava takmer ziadny zmysel aspon ta zakladna dejova linia sa nakoniec nerozpadla a ako tak postupovala ku koncu. No a ked uz som pri konci :D. Jedni sa budu smiat, druhi plakat a urcite sa najde aj vela skalnych fanusikov ktorym ten posledny tah scenaristov bude pripadat absolutne genialny a ,,sokujuci,,. V tomto pripade som sa rozhodol zaujat tichu neutralitu a na zaverecnych minutach nevidim nic zle hoci ani nic extra dobre :). Co je smutne ze nech uz je ten koniec aky chce bol strasne strasne PREDVIDATELNY od sameho zaciatku filmu. Dost dobre nerozumiem akym stylom to natacali pretoze vazne 90 percent ludi podla mna uhadne ako to skonci uz niekde v prvych minutach. Ziadny ,,sokujuci,, megazvrat sa teda u mna nekonal ale nemozem zasa povedat ze ten koniec sa mi nepacil. Co sa tyka 3D aj tu sa da povedat ze je to niekde v tom priemere. Ani dobre ani spatne. Rozhodne film ktoremu 3D nedalo nic navyse. V dvoch scenach klasicky samoucelne. Letiace predmety do publika.. viete o com hovorim. Takze zhrnutie. Udajne posledny Saw celkom dobre zapadol medzi tie ostatne ktore boli natocene od jednotky vyssie. Mna to nijak zvlast neurazilo. Dobre sceny striedali slabsie sceny, krve bolo dost ale ja by som jej chcel viac :) Skratka cistocisty priemer. 65-70 percent.