Zkouška (2009)

Od filmu ktory stoji a pada na herectve hlavneho osadenstva som cakal lepsie herecke vykony ale na druhej strane na to ze sa to odohrava v jednej miestnosti, film je natoceny tak ze nudit sa zrejme tu hodinu a pol vacsina ludi nebude. Aj tak sa ale jedna iba o velmi priemernu zalezitost ktora opat raz pada hlavne na nedomyslenom scenari ktory nuti osem ludi ,uchadzajucich sa o velmi delikatne zamestnanie, hovorit uplne somariny alebo robit v situacii v akej sa nachadzaju uplne neadekvatne a maximalne prehnane veci ak by sme to porovnavali s realnou situaciou co si myslim ze je v tomto pripade viac ako na mieste. Ono od chvile ked zacali demolovat tu miestnost uz to zacalo byt tak povediac trochu prizvlastne ale ku koncu, no bez toho aby som spoileroval poviem len ze to bolo uz totalne pritiahnute za vlasy. Nech mi nikto nehovori ze takto sa sprava partia ludi aj ked nie celkom normalnych ked ich strcite spolu do jednej miestnosti :D. Tlak a stres je jedna vec ale akosi mi to v tomto pripade nepasuje. Vo velkom mnozstve scen teda bud prehnane alebo nelogicke a o konci sa da viest takisto dlha debata pretoze viac menej sa bije s celym predoslym dejom. Aby som tomu zasa len nenadaval, je to vcelku slusne pozeratelne postavene teda hlavne na dobrej atmosfere a herectve. To prve funguje ako tak, to druhe som po chvili prestal hladat. Osobne na tom filme nevidim nic zaujimave ale pozerat sa na to dalo. Snad nejakych 50 percent.. 2,5 hv.

Walker, Texas Ranger (1993) (seriál)

Neviem ako som mohol zabudnut na tento takzvany KULT :D. Od absolutneho filmarskeho dna to zachranuju aspon niektore tragikomicke dialogy a sceny nad ktorymi sa treba naozaj len zasmiat. Ak by pravdaze neboli skor do placu.

Mistr kickboxu (1992)

Neuveritelna hovadina ale niekore tie supervazne sceny boli az tak neuveritelne komicke a smiesne ze musim dat aspon dve. Pri pozerani som niekedy naozaj krutil hlavou nad tymi monumentalnymi vetami ktore vychadzali z ust hlavnych hrdinov :D

Ať vejde ten pravý (2008)

Ach jaj. Dat do popisu filmu ze sa jedna o horror je asi tak spravne ako hovorit kocke pes, ako sa tak vravi. Neuveritelne nudna drama s par silnymi momentami ktore by sa dali spocitat na prstoch jednej ruky. Je mi tak trochu zahadou co na tom vacsina ludi vidi ale to uz je subjektivny nazor kazdeho divaka. Pre mna to bolo nehorazne utrpenie vobec dopozerat. Ten vztah ktory tu vznika medzi Oscarom a Eli je totalne pateticky a velmi tazko uveritelny od sameho zaciaku. Atmosfera az na par momentov nulova, herectvo velmi slabe. Logika dostala takisto tazku ranu, No skratka uz je to dlhsi cas co som videl film ktory ma tak vyslovene nebavil. Vcelku originalny namet a dobry pribeh potopeny vinou zbabranej rezie, kamery a vlastne vsetkeho co s tym suvisi. Pre mna prepadak na celej ciare. Ani sa mi k tomu nechce nic viac napisat :D. Nedoporucujem nikomu kto sa nevyziva v na maximum spomalenych dlho trvajucich ale pritom nic nehovoriacich a samoucenych zaberoch. Ta kamera a strih je naozaj kapitola sama o sebe. A to neuveritelne moralne posolstvo? Na smiech. Resp. skor do placu. Pardon ale s tymto filmom ja nemam nic spolocne.

Wrestler (2008)

Darren Aronofsky = zaruka kvality. Tento talentovany reziser s velmi osobitnym stylom uz skusal niekolko zanrov a podarili sa vsetky na vybornu. Inak tomu nie je ani v pripade jeho zatial posledneho filmu aj ked sa mi zdalo ze ak by som si mal zvolit jeho najslabsi bol by to prave tento. To vsak znamena naozaj iba mierne zakolisanie v porovnani s jeho predchadzajoou tvorbou. Wrester je velmi zaujimavo natoceny kedy mi ta amaterska kamera a velmi blizke detailne zabery zo zaciatku trochu vadili ale postupne som si na ne zvykol a po 20-30 minutach som ich uz nevnimal co viac po hodine som si nevedel predstavit ze by bol film natoceny inak :). Pribeh ktory vo filme nehra moc velku ulohu je teda pomerne plytky a ukazuje bez akychkolvek prikrasleni kusok zo vsedneho zivota cloveka ktoremu v mladosti klacal pri nohach wrestlingovy svet a ktory po 20 tich rokoch zapasi s neomylnym prislovim : Co je hore raz musi spadnut. A je len na nas ci sa podvolime alebo budeme zubami nechtami bojovat az na smrt aby sme si vydobili este trochu slavy aj ked uz stastna hviezda zhasla. Navzdory dlzke film len tak prefrci okolo az som mal pocit ze Darren to s tou povrchnostou mozno trochu prehnal ale film po skonceni urcite dojem zanechal. No a co je na Wrestlerovi take zaujimave kedze dej nie je tym hlavnym na co sa tu mame sustredit? 2 veci. Atmosfera a Mickey Rourke, ktory si zasluzi maximalne absolutorium za to co ukazal. FIlm je usity na mieru hercovi v hlavnej ulohe a Aronofsky ho natocil viac menej ucelne tak aby Mickeymu doprial Oscara. Nakoniec sa tak nestalo ale ci uz zasluzene alebo nezasluzene to musi posudit kazdy sam ale moj osobny nazor je ze Rourke na neho siahal oboma rukami. Ta neuveritelna vycerpanost a unavenost ktora z Randyho srsala pocas celeho filmu a vlastne dodavala aj kus uz tak vybornej atmosfere nemohla byt zahrata lepsie. Co som od Aronofskeho cakal bol o nieco lepsi scenar / niektore klisovite dialogy a sceny mohli byt prepracovane lepsie/ a trochu hlbsi pribeh resp. aj ostatne postavy aj ked sa da pochopit ze pri Rourkovi sa moc miesta pre ne uz nenaslo.V podstate nie je co ine na vytknutie. Film som sledoval naozaj tak ze tych 110 minut mi ubehlo ako polhodina. Ak by som mal volit najsilnejsie sceny asi by to bol rozhovor Randyho s jeho dcerou v opustenej budove a samozrejme jeho zaverecny nastup do ringu. Inak Darren vyborne zvladol aj tie sceny kedy sme mali moznost len tak jednym okom nakuknut do zakulisia celej sou okolo wrestligu. U mna je to teda velka spokojnost a dalsi dokaz ze Aronofsky dokaze natocit hocico a hociako a aj tak to bude zazitok ktory sa nevidi velmi casto. 90 percent, velmi silne 4 a doporucenie vsetkym ktori si vedia vychnutnat spickovy herecky koncert a kus vynikajucej a poctivej rezie bez toho aby film musel obsahovat nejaky hlbsi a premyslavy pribeh. Niekto by mohol este trochu ponadavat na koniec filmu ale pre mna bola aj tato stranka vyriesena vyborne. Film je seknuty presne tam kde mal byt. P.S. Velmi silny prislub toho ze po opakovanom pozreti pojde hodnotenie este vyssie.

Denní hlídka (2006)

Snad poviem iba tolko co pri prvom dieli. Sergey Lukyanenko a jeho knihy su zakladny stavebny kamen pre pozeranie filmov ktore boli podla tych knih natocene. Kto knihy necital film je pre neho naozaj iba strata casu.

Smrtonosná past 4.0 (2007)

Velmi slabe pokracovanie starej dobrej klasiky. Ale nie je to nic co sa neda v pohode zhltnut. Na druhej strane raz mi to stacilo a vracat sa k tomu urcite nebudem. Pre mna urcite skor sklamanie.

Manituova bota (2001)

Manituova Bota je ozaj velmi dobra parodia. Pri vacsine podobnych filmov sledujeme sledujeme, sice vieme aka scena sa paroduje, vyvola to v nas usmev alebo uchechtnutie a ide sa dalej. V tomto pripade som sa zasmial niekolko krat naozaj zo srdca dlho a nahlas. Je to o tom ako ten film sadne, kazdy tam bude hladat nieco ine ale skuste si to len tak bez vsetkeho vychutnat. Urcite jedna z tych podarenejsich parodii ktora sice nedosahuje kvality Hot Shots alebo Airplane ale stale je to vysoky standard. U mna je to za 75 percent ale ak som Blazing Saddles dal 3 tak tu musim ist jednoznacne vyssie pretoze kvalitou tato Bota Sedla pekne nakopala. Ak sa nahodou rozhodujete na ktory z tych dvoch vsadit moje doporucenie je ocividne.

The Magic of David Copperfield XIV: Flying - Live the Dream (1992) (TV film)

Neviem uz presne ake kuzla David predvadzal v tomto konkretnom dieli no viem ze zaverecny trik bol LIETANIE a doteraz po rokoch si pamatam ze cela choreografia ktoru sprevadzala asi najlepsie mozne zvolena hudba bolo asi to najlepsie co sa Davidovi podarilo. Komu uz dnes zalezi na tom ze to bol vsetko trik a visel na nejakych specialnych spagatikoch tak ako to ukazovalo jedno video. Jednoducho vtedy to bol absolutne nezabudnutelny zazitok na ktory je nemozne zabudnut a som si isty ze keby som si to zapol po rokoch aj teraz bez akychkolvek problemov by ma David dostal znova. Bol to jednoducho neuveritelne talentovany iluzionista ktoreho hlavnou vyhodou bolo ze dokazal okolo svojich trikov urobit genialnu sou. Nikto iny sa mu skratka nevyrovnal a svojou charizmou dokazal prepalit bez najmensich problemov aj tych najskeptickejsich skeptikov.

Ohnivá sedla (1974)

Celkom podarena parodia na vsetky mozne aj nemozne indianky, kovbojky a westerny a vobec vsetko co sa toci. Ale v tomto pripade sa neda povedat ze Mel Brooks u mna trafil presne do cierneho. Presnejsie povedane trafil do terca ale tak niekde okrajom. Humor je niekedy velmi dobry, niekedy vtipny a bohuzial niekedy/ castejsie/ dost trapny. Navyse to je natocene takym tym nezaujimavym sposobom ako to u parodii byva dost zvykom. Film si ale rozhodne nenechajte ujst pretoze obsahuje velmi vela skrytych narazok v scenari a kto ma napozerane moze sa rozhodne zabavit. Kazdy si tam najde nieco ine a nikto tam nenajde vsetko :). Objektivne silnejsi priemer ale aj tak stojim za tym ze sa to oplati vidiet. Dnes je to vlastne medzi parodiami uz urcite kult.