Temný rytíř (2008)

Christian Bale dokazuje ze je jednym z najlepsich hercov sucastnosti..vykon bezchybny ale to co predviedol v tomto fiilme Heath Ledger je proste unikat. Kazda jedna scena kde sa objavi je neuveritelna a do poslednej kvapky prepracovana a jeho dialogy nemaju chybu...nehovorim ze stary Batman od Burtona bol zly aj ked mne osobne nepovedal nic ale to co dokazal urobit s tymto filmom a vobec s celym Batmanom Christopher Nolan asi nikto neprekona. Genialny film v kazdej malickosti. Mnohi sa stazovali na Nolanove kontaktne suboje v Batman Begins. Tu im dal odpoved. Sice pomerne jednoduche prevedenie a ziadna zbytocna choreografia ale opat neuveritelne prepracovane a efektne natocene. Scenar je uzasny a dava kazdej postave moznost naplno sa prejavit a rozvinut svojeklady a zapory(mozno az na Harveyho Denta ktory nedostal tolko priestoru po jeho Obrode..osobne by mi nevadilo keby bol ten film aj o hodinu dlhsi a Eckhart by dostal moznost rozvinut aj svoju temnu polovicu) Kazdopadne z mojej strany sa neda setrit superlativmi. Christian Bale, Christopher Nolan. Ako sa mnohi z nas mohli presvedcit pri Dokonalom Triku tito dvaja si urcite maju co povedat a rozhodne to nie je ich posledna spolupraca. Co dodalo filmu uplne iny rozmer nebola v tomto pripade ako to u Nolana byva zvykom akasi skryta myslienka ktorou si lameme hlavu aj potom co film skonci, nebol to scenaristicky tah ktory by divakovi zamotal hlavu ale bol to herec. Herec ktory sa svojou poslednou ale zaroven najlepsou ulohou navzdy zapise do dejin. Je jasne ze Joker Batmana prehral v kazdej jednej scene a vyhral nad nim vsetky dialogove vymeny a tak ako ho stvoril Nolan a zahral Ledger to je naozaj cisty zlaty fond kinematografie. Netreba dodavat viac. Jeden z najlepsich filmov ake kedy boli natocene.

Angel Heart (1987)

Angel Heart ma obchadza pomerne slusnym oblukom a ja osobne ho povazujem za velmi nudny film s obcasnou dobrou scenou. Mickey Rourke cim je starsi tym je lepsi, bohuzial tu bol este da sa povedat mlade ucho. Rozhodne jeho neskorsie fimy a postavy su neporovnatelne lepsie. De Niro nevyuzity, nevyrazny. Cely koniec pribehu a pointa dobra ale dopracovat sa k tomu zaujimvejsiemu co sa deje az na samom konci bolo pre mna dost tazke. Preceneny film. U mna je to nieco okolo 70 percent.

Sirotčinec (2007)

V tomto pripade som ochotny prepacit trochu fadnejsi dej a jeho trochu pomalsie smerovanie ku koncu. V tomto pripade atmosfera, pointa pribehu a jej vyborne zapadnutie do celeho filmu su tymi vecami ktore ma nadchli tak ze z Orphanage sa stava jeden z najlepsich a najoriginalnejsich filmov v danom zanri za velmi dlhu dobu. Nie povinnost ale radost pre kazdeho fanusika podobnych filmov. A pre tych ostatnych urcite film ktory by nemal zostat nepovsimnuty pretoze si s nemalou pravdepodobnostou najde aj mnohych obdivovatelov ktori davaju prednost inemu zanru. Ked nic ine 100 percentne stoji za pozretie. Ak to niekomu pomoze v rozhodovani povedal by som este ze na filme je jasne patrny typicky spanielsky rukopis charakteristicky pre taketo filmy.

Teorie velkého třesku (2007) (seriál)

prva seria vynikajuca..skoro bezchybna obcasnym trapnym vtipom sa nevyhne asi ziadny serial. druha seria takisto skoro na maxime aj ked ku koncu to zacina trochu drhnut. Pribuda opakovanie sa a nic nove sa do serialu neprinasa...ked som videl prvy diel tretej serie obaval som sa najhorsieho..ze tento serial je definitivne na konci zo silami..nastastie sa to po dvoch troch dieloch ako tak znovu rozbehlo ale kvalitu prvej serie to podla mna uz nedosahuje..celkovo je to stale urcite vysoky nadpriemer. Jedine co pokazilo/narusilo cely serial je ze SPOLIER Penny a Leonard spolu zacali chodit. Absolutna hlupost zo strany scenaru pretoze prave ich vzajomne dotahovanie bolo vlastne jednou z hlavnych dlhodobych dejovych linii. A za druhe mam voci tomu takisto osobnu averziu pretoze Leonard je mi zo vsetkych postav najviac nesympaticky UPDATE. Tretia seria sa nakoniec naozaj vysplhala skoro az na uroven tej prvej. Averzia voci Leonardovi vsak trva. UPDATE2 : Stvrta seria uz je bez pochyby o minimalne jeden cely level nizsie ako prva. Big Bang je velmi dobry komedialny serial ale myslim ze v tomto pripade by tvorcovia mali vediet kedy prestat aby sa im to nevypomstilo trojnasobne.

Hancock (2008)

Podla mna absolutna hovadina. Willa mam rad a uznavam jeho herecke schopnosti a charizmu aj ked v niektorych filmoch som ho az tak nemusel ale toto bola vazne traposina. Zo zaciatku to este slo ale ta druha polovica sa preklopila do totalne suchej a na takuto film zbytocne kombinovanej hluposti.Akurat ta Charlize je stale pekna bohuzial som od filmu cakal nieco ine ako jej krasnu tvaricku.

Wanted (2008)

Ja si v tomto pripade nemozem pomoct ale bol to pre mna jeden z najlepsich akcnych filmov ake som videl. Angelina sa tu nasla dokonale, McAvoy sice plne zastupitelny niekym inym ale to neznamena ze by to odflakol. Odhliadnuc samozrejme od toho ze cely ten pribeh a scenar jaksi moc logiky nepobral a je skor smiesny, stale plati ze akcne sceny su velmi velmi dobre a co je hlavne cele to drzi pokope tak ze som sa pri tom nenudil ani chvilu. Nie je to sice Nocna Hliadka ale Bekmambetov mi ukazal ze vie tocit aj taketo veci. EDIT : Na druhy krat s trochu chladnejsou hlavou berem jednu hviezdu. S odstupom casu vidim ze som to mierne prestrelil ale poctivych 80 tomu uz nezoberie z mojej strany nic.

Impuls (2008)

vsetky 3 hviezdicky za tu zensku co tam hra a za tie odvazne sceny ktore natocila..to je neskutocna sexica :) inak je to absolutna srackarina

Robot Jox - Zápas robotů (1989)

Opat jeden z filmov pri ktorom je moje hodnotenie vysoko ovplyvnene spomienkami na detstvo ked Robot Jox a jeho ,,sofer,, Achilles :D zvadzali boje so svojim protivnikom a pilotom stroja konfederacie Alexandrom. Vtedy sa mi zdali herecke vykony, triky a vobec cely film absolutne famozny. Prave vcera isiel znova na MGM a tuto prilezitost som si nenechal ujst. A je jasne ze som teraz som ho vnimal uz trochu inak. Objektivne by som musel dat filmu nieco okolo 60 percent, naozaj je to ten uz ten hlbsi priemer ale prosta a jednoducha skutocnost ze ako maly som ho miloval mi nedava na vyber a davam presvedcive 4. Niektore sceny dokonca ostali vyborne aj po tych 15 stich rokov ako napriklad zaverecna bitka medzi Achilom a Alexandrom. Myslim tu ktora nasledovala az po zniceni robotov :D No a posledna scena pred bliknutim ciernej obrazovky s titulkami mi zostane vryta v pamati navzdy. A napriklad ja som si tento film do suvislosti s Transformerami nikdy nedaval aj ked so vtedy frcal aj na nich. Klasika klasikovata.

21 gramů (2003)

tak jednoznacne najlepsi film Inaritu..Amores Perros ale zaostava len o trochu..tento film vyzdvihli hlavne skvele herecke vykony Penna,Watts a hlavne Del Tora

Simpsonovi (1989) (seriál)

Serial je to absolutne genialny o tom niet pochyb ale pride mi ze tieto posledne serie, mam na mysli asi od 15-16 uz nieco stracaju na svojich starsich kolegov. Ono to je urcite je to aj v tom ze od 13-stej serie uz Homera nedabuje tak neuveritelne skvely Vlastimil Bedrna ale stale 13sta a 14sta este dokazala hrat vyrovnanu hru s perfektnymi zaciatkami serialu. Od 15stky sa mi zdalo ze niektore gagy sa opakuju uz moc vela krat a bud su uplne rovnake alebo len minimalne pozmenene. Jednotlive scenky uz proste postradali ten genialny vtip vtip tak ako som bol na neho zvyknuty.(videl som po 17 stu seriu). Osobne za najlepsie serie povazujem 4-12 ked v tych prvych dvoch to bola len taka rozpravka v tretej sa to uz zacinalo rozbiehat na slusnu rychlost a od stvrtej to frci na plny plyn. UPDATE..som na 20 tej serii a musim povedat ze to naozaj straca stavu. Su to stale stari dobri Simpsni avsak pomaly ale isto scenaristom dochadza palivo. Modlim sa aby serial radsej ukoncili skor, nez aby sa z toho mala pri 30 tej serii stat iba vlazna polievocka. Prosim Simpsonovcov nezmrsit.