Ulice strachu – 1. část: 1994 (2021)

Teenegarske...stupidne..miestami smiesne...miestami nudne. Nic specialneho, ale povedzme si uprimne, ze za posledne roky sme tu nemali poriadny horror od Netflixu, takze v porovnani s ich celou produkciou je toto este celkom znesitelne. Skoda len, ze viac nevyuzili potencial zaciatku rokov 90., lebo tam mohlo byt ovela viac scen, ktore by boli remakom slavnych horrorovych scen ako ta zo Shining. ;)

Co kdyby...? - What If... Captain Carter Were the First Avenger? (2021) (epizoda)

Ja fakt nerozumiem nadsenie z tohto. 80% casti je prakticky prvy film Kapitan Amerika a len velmi malicko veci je novych. Animacie su zaujimave ale musim povedat, ze sa mi osobne nepacia. Viac mi pasuju tie od DC, ci v poslednych dvoch Mortal Kombat filmoch. Aspon ze stopaz je akceptovatelna, lebo pozerat toto ako celovecerak, tak to by ma drblo.

Černé zrcadlo - Železná vůle (2017) (epizoda) odpad!

Totalna strata casu. Najslabsia a najnudnejsia cast zo vsetkych 5. serii. Ja mam az pocit, akoby to vobec nepatrilo do serie Black mirror. :/

Pomsta s chutí třešní - Těla (2021) (epizoda) odpad!

Cliffhangery na konci serialu su obcas zaujimave ale  tu to vsetko posobi tak chaoticky (ked si tak spatne uvedomim, tak vlastne cely serial je taky), ze mam pocit akoby scenarista poslednej casti stratil polovicu scenara a potom narychlo zbuchal nieco, co si letmo pamatal. Najslabsia cast celeho serialu len podciarkla to, ze maloktory serial dnesnej doby vie ukoncit prvu seriu tak, aby som si ten serial pamatal aj po roku alebo aby som sa tesil na druhu seriu.

Expedice: Džungle (2021)

Hoďme do misky Mumiu, Pirátov z Karibiku, Indiana Jonesa a Tomb Raidera, poriadne zamiešajme a túto magicku hmotu, ktorá nám vznikla vylejme na rozohriatu panvicu. Po 2 hodinách dostaneme niečo, čo sme už asi 100x videli a k totalnej excelencii už len trebalo aby na konci spoza hory vyskočil King Kong. CGI džungľa (natáčalo sa v Atlante a na Hawaii, takže tu vlastne nič nie je realnym záberom), CGI jaguár, ktorý vyzeral ako z filmov typu Krokosaurus vs. Megakokotopus ale hlavne, že CGI dokázalo zakryť Johnsonove tetovania!!! Toto bola rozprávka ale myslím, že ani deti by tomuto nenaleteli a radšej by si pozreli niečo na Discovery Channel. Úbohé, trápne, bez vtipu, bez nejakej myšlienky a natiahnuté nasilu na 2 hodiny.

Katla (2021) (seriál)

No tak sa nam teda severania inšpirovali Dark a tiež chceli mať svoj prapodivný seriál. Lenže to by museli trochu viac popracovať na scenári, herectve a hlavne strihu, pretože to, čo tu vychŕlila sopka bol totálny hnoj, ktorý sa nalepil na každú jednu postavu.  Tak idiotské správanie sa postáv som už nevidel dlhé roky a tu toho bolo až neúrekom. Dve úplne identicke postavy vedľa seba? Žiaden problém, my Islanďania sme natoľko blbí, že to pre nás vôbec nie je divné. Chŕli sopka už rok lávu a na dedinku padá NONSTOP popol? Žiaden problém pre tvrdých vikingov z Islandu, pretože naše pľúca to vydržia a už vôbec nás netrápi smrad a špina všade okolo nás.  Aby som nebol len negatívny, tak spomeňme tiež plusy....áááá sorry, žiadne nie sú. Ako vážne, pozerať 8 častí misterióznej drámy a nenájsť žiadne pozitívum, to sa mi ešte asi nikdy nestalo.  Pokiaľ si to ešte nepozeral/a, nezačínaj a uži si ž hodín života nejak inak. :)

Nevina (2021) (seriál)

Asi jeden z najlepsich serialov na Netflixe, ake som za posledne roky videl. ALE! od nejakej 5., 6. casti sa mi zdalo, ze uz scenarista premrhal sancu na nejaky "wow" efekt a popreplietal to tak silno, ze bolo citit, ze to je az nasilu pokrutene a odrazu sa vsetci navzajom poznaju. Mozno to je tym, ze tych "necakanych" momentov bolo viac ako je zdrave a v poslednych troch castiach som neveril nicomu, co postavy hovoria a ocakaval som, ze sa z kazdej situacie vyvinie nieco uplne opacne (a vo vacsine pripadov som sa nemylil).