Spartakus: Bohové arény (2011) (seriál)

Stejně dobré jako předchozí a nová série. I třetí série nezůstává pozadu oproti minulým, v mnohém je i překonává, což nebývá častý jev v seriálech.. Někdo tu psal že brutalita a sprostá řeč je přehnaná a samoúčelná. Ale tak tomu bylo i ve starém Římě, tak proč zkrášlovat něco co tak doopravdy nikdy nebylo? Kleopatra nebyla vyretušovaná E. Taylor, ale fetka s krátkýma vlasama (nosila paruky oproti filmu) =) A stejně tak Spartacus nebyl takový jako v Kubrickově filmu. Ikdyž ten by určitě tenkrát rád projevil svou sadistickou představivost ale v 60 letech by mu to nedovolili...

Cesta (2009)

Film je hlavně o atmosféře. Opět se ale nedozvíme co se vlastně stalo, jako v řadě dalších podobných filmů.. Proč a kam zmizela všechna zvířata? A proč sami od sebe padají stromy? Ani sami autoři neví ;)

24 hodin (2001) (seriál)

Je to natahované- kvůli té exkluzivitě, že díl musí mit 24 dílů a je to jeden den.. Ale některé díly stojí za to. Pokud se budete na seriál dívat z prostředka, určitě vás to bavit nebude. Seriál se musí vidět od prvního dílu až do konce 8 série. Nejlepší scény v sériálu: ********1. Jack chce získat pár minut času, přepadne kvůli tomu benzínku, kde je terorista kterého chce pozdržet. ********* 2. Jack se snaží vysvobodit vězně, ve vězení ho ale chytí zločinci a nutí ho hrát ruskou ruletu se svým partakem.********* 3. Jack popraví Ninu.********* 4. Jack zabije svého Bosse.********* 5. Jackův nadřízený vdechne plutonium.********* 6. Výbuch atomové bomby v poušti ve 2 sérii.********* 7. Jack mučí teroristu hadrem v hubě v 1 sérii********* 8. Terorista spolkne SIMkartu, Jack vezme nůž a vyrve ji z jeho žaludku v 8 sérii********* 9. Utok Jacka v kevleru a masce s M4kou na auto s exprezidentem (Loganem) ********* 10. Jack se chystá zabít ruského prezidenta sniperkou********* 11. Mandy- otrávená rukavice pro Palmera********* 12. Jack mučí svého bratra waterboardingem********* 13. výbuch atomovky v LA v 6 sérii.********* 14. posledních 5 dílů poslední série- hon na Jacka********* 15. Jack zachranuje ve 3 sérii ministra, kterého chcou teroristi popravit v prímem prenosu v TV********* 16. Jedovatý plyn- útok na centrum CTU a nasledna smrt par postav********* 17. EMP bomba- spálila všechnu elektroniku a v nočním LA začaly války gangů********* 18. Nina, kterou se chystají mučit injekcí škubne hlavou a jehla ji podřeže tepnu na krku. Doktoři ji operují, dají ji hadičku s anestetikem, ona ji ale nenápadně přiškrtí a při operaci předstírá že je uspaná. Po operaci skalpelem zabije všechny doktory.********* 19. Jack přepadne za letu letadlo********* 20. Loganův pokus o sebevrazdu********* 21. utok na auto ruského prezidenta********* 22. Jacka mučí teroristi, nechají ho v křesle chvíli samotného, on si zubama uvolní meric EKG, ten začne hlásit smrt, terorista k němu příjde a přiloží ucho k jeho nosu aby zjistil jestli dýchá. Jack ho zakousne - do krku.********* 23. Jack políbí Ninu, aby získal její důvěryhodnost. (Nina předtím zabila Jackovu manželku)********* 24. jack brečí na konci třetí serie protože měl opět špatný den... Dokud mu nezavolá prezident že má pro něj ještě nějakou práci.. :D ******* ********************************************* Jediných 5 postav které přežilo a objevilo se od první série jsou Kim, Tony, Mandy, šéf security, a Jack

Vykoupení z věznice Shawshank (1994)

Tento film je často srovnáván s Forrestem Gumpem... Ve srovnání s těmito dvěma vyhrává Shawshank. A to hlavně kvůli tomu, že častýma reprízama se stává z Forresta otravný film, ze Shawshanku ne. Přece jen dívat se pořád dokola na film o debilovi nejde. Shawshank má promyšlený příběh a úžasný konec, debil Forrest jen improvizoval a příběh pomalu nikde, nehledě na to, že Tom Hanks měl velmi vděčnou roli. Ale i tak samozřejmě oboum filmům 5 hvězd..

Ztraceni (2004) (seriál) odpad!

1 série 5 hvězd ---- 2 série 5 hvězd... A zbytek odpad. A proč? Tvůrci jsou lháři. Slibovali, jak to mají už od začátku všechno promyšlené a všechny záhady vysvětlí. Nevysvětlili ale skoro nic!! 6 let nás napínali, a ukončit to tak že pošlou všechny lidi do nebe do kostela? Proboha který zoufalý scénárista to vymyslel?? Proč alespon nevysvětlili co je ten černý kouř zač? Zamotali se ve svém vlastním scénáři a když přemýšleli co dál, tak tam dali záplatu- flasbacky, později pohledy do budoucnosti, vrácení času- nechutně po*ali takový potenciál co LOST měl na začátku a za to by zasloužili dostat zákaz tvorby jakéhokoli dalšího seriálu!!

Útěk z vězení (2005) (seriál)

Naštěstí jsem začal tento seriál sledovat až když běžela třetí série. Vzhledem k napětí během první a druhé série bych nevydržel čekat týden na další díl. První dvě série jsem sledoval 8 dílů za den a to se mi u žádného jiného seriálu nestalo. Třetí série byla zbytečná a ve čtvrté nechápu proč oživili Sáru (nikdo ji stejně nechtěl zpět). K dokonalosti chyběla jedna hlavní věc. Rating 18+ a občas nějaké to sprosté slovo (podobně jako Shawsank). Ale i tak, za tu promyšlenost a napínavost 5 hvězd.

Vrchní, prchni! (1980)

-- A kde je Dalibor? --- Hraje. -- Karty? :D :D

S tebou mě baví svět (1982)

Komedie století to rozhodně není. Pro děti na vánoce za 5 hvězd. Po neustálém reprízování, hl. TV Novy se to ale bohužel pro dospělého člověka blíží k nižšímu hodnocení.

Matrix (1999)

Nejlepší možné zakončení filmové tvorby 90 let. BTW: co je to matrix? Matice (bohužel příklady v matice)

Rande (1997) (pořad)

Jednou tam byl jako host David Hajzlhroch se svým hitem a celá Nova včetně komparzu se tam z toho málem superlativně posrali :D