Pečený sněhulák (2014) (pořad)

Není to ani Svěrákovský humor, ani černý humor, ale já se bavím výborně :-)

Návrat oživlých mrtvol (1985)

Pro mě jeden z nej filmů se zombie tématikou. Nezapomenutelná scéna jak v tom skladu běhaly půlky zvířat, a štěkaly půlky psů.

Rigas sargi (2007)

Další snímek, v pořadí už třetí, který jsem viděl, z produkce pobaltských zemí, o jejich historii v 20. letech 19. století, předchozí dva byly Estonské. Tento byl z nich asi nejlepší, podtržený výbornou hudbou. Jen mi vadily titulky, některé věty nebyly dokončené a mohl jsem domýšlet co asi říkali. Když byly delší rozhovory, tak tam bylo tak 3/4 z rozhovoru možná méně, ale děj se dal pochopit a to je důležité.

Snowboardista (2003)

Na tento film jsme byli kdysi se školou. Pamatuju si, že scénu jak nten Josh sundává nějaké buchtě kalhotky, tak nám ji v půlce střihli. :D Další scény už nevím jestli nám vystřihli, je dost možné, že ano, ale už citlivěji :D. Jinak snímek není takový hrozný jak se zdá podle hodnocení.

Hellraiser (1987)

Povedená knižní adaptace, asi to bude tím, si ji autor sám režíroval. Napínavé to tolik nebylo jako když jsem to četl, ale poslední 20ti minutovka byla super. Čekal jsem, že film bude více krvavý, ale ve výsledku mi to vůbec nevadilo, že nebyl. V knize byly některé scény pěkně popsané. Možná jsem byl na konci trochu zklamaný, ale to bude tím, že jsem znal předlohu, ale z výsledku nemusím být zklamaný vůbec!

Hostitel (2013)

Díval jsem se na to kvůli Diane Kruger a ta nezklamala. Zato dějově nic moc po zjištění kdo napsal předlohu se ani nedivím.

Vetřelec ³ (1992)

Po skvělé dvojce, vypadá třetí díl se slizkými vesmírnými mazlíčky jako slabý odvar, ale s odstupem času zjišťuji, že má svoje kouzlo a atmosféru.

Leviathan (1989)

Podle složení posádky neměla příšera šanci. RoboCop, Krotitel duchů, Rambův velitel, a spousta dalších. A já si říkal proč všechny tváře znám.

Klauni zabijáci (1988)

Absurdní, šílená, nápaditá podívaná s dobrým soundtrackem. Jen je škoda, že poslední minuty byly slabší. Stínohra a břichomluvec byli super.