Světlu vstříc (2018) (seriál)

Takovej pohřební humor. Všichni tam musíme, tak proč si z toho nevystřelit. Čtvrtníček je u mě Pan komik.

Královna pouště (2015)

Vždy jsem měl rád filmy z orientu. Dardanely patřily Švábovi? Gertrudin společník stál za bačkoru. Holka jedna dobrodružná... Británie jí byla malá. Fascinace básníky rozšířuje obzory. Florence byla zakřiknutá možná až příliš. A Gertuda náhle objevuje zamilovanost – do orientu. A Keduganna. Aby je sup ukloval(!) Proč otec srovnával člověka s velbloudem docela chápu – mojí matku za něj taky chtěli vyměnit. Gertrudin otec měl jiný pohled na věc, než jeho dcera. Tragedie byla na světě. O tři roky později šla pouští karavana. Měla rozhodného vůdce. Gertruda odhodlaná výzkumnice? Velbloudi skvělí. Hlavně ti bílí. Bakšiš mluví. Zmínka o dvou sklenících čaje – pro Gertrudu a muže mi přišla přirozená. Zvláštní archeologická dvojice u ohniště. Kam se to chtěla Gertruda vydat? Dostala zbraně? Proti beduínům? Skvělé – bourala stereotypy. Chtěla poznat emíra? Troufalé... A troufalý byl i Gertrudin společník. Armádní důstojník držící se regulí nepochopí, že někoho může zajímat jiná kultura. Richard v získávání Gertrudy neuspěl. Kuchař v poušti neznalý vajec. Další dopisy... S poštou je v poušti holt problém. Krása otvírala Gertrůdě mnoho dveří i srdcí. Hezké byly podzemní chodby, kde se Gertruda dozvěděla o osudu bývalého emíra. Gertrudiny plány na odjezd zpřetrhal Emír. Gertruda se držela západních zásad. Tajemnice pro Orient. Skvělý film.

Mr. Bean (1990) (seriál)

Klasik, který se nikdy neomrzí!

Génius - Kapitola desátá (2017) (epizoda)

Mozek génia. S titulkou se Albert nesmířil. Se nedivím. Narozeniny znamenají bilancování. Jo, lidi jsou složití. A Albertův synátor byl složitý dvojnásob. Model planet se Sluncem byl skvělej. Barva pleti... Nesnáším segregaci. Běloch, žid, nebo černoch – krev máme všichni stejnou. A Albert nevypadal blbě. Hoover toho věděl až moc. A hledal problémy tam, kde nebyly. Einstein hrozba, komunista – úsměvné. Jádro je problém a nemyslím, že by bolševik kdy někomu pomoh – krom sebe sama. Otázka jádra je ožehavá dodnes. Einstein byl ke stáru dost velký idealista a navíc se štěnicí v kanclu. Vtipná byla animace knih. Hans měl nejspíš v něčem pravdu. Zdraví je mrcha – zvlášť ve stáří. Potlačování samostatného úsudku je problém. Slušně tlustý svazky FBI! Einstein nebyl komunista. Renomé je pomíjivé, ano. Mizející text znamenal další problémy. Pamlsek pobavil. Fibonacci a Zlatý řez – takže Einstein si pořád něco pamatoval. Fyzika je sranda. Bohr Alberta držel. Mladá vědátorka dobrá. Pravda – i ve stáří bojoval za mnohé. Odkaz má Albert Einstein i dnes. V předchozích dílech bylo vidět, že Mileva Albertovi hodně pomáhala. Se synem se usmířil. Rozbité pero bylo symbolické. Flashbacky dobrý. Ta holka na konci byla vtipná.

Génius - Kapitola devátá (2017) (epizoda)

Atomovka – schylovalo se k průseru. Lennard byl prostá Nacistická svině. A problémy Židů pokračovaly. Jak je možný, že Albert byl „v suchu“? Na který straně stál, z pohledu vůdce, Žid Haber? Chudáci Albertovy děti. Elsa svěřila chůvě fondy. Hezkou bustu Albertovi tvořili. Vyvrácení Heisenbergova principu povedené. Elsa došla konce. A o zradu by asi nešlo. Věda by násilí sloužit neměla. Vědec byl bez Elsy nejistý. Náckům se pokusy hatily skoro samy. Albert pomáhal výzkumnému ústavu obrany. Ta jeho nová holka byla špión? Proč nedošlo k vraždě při setkání v průchodu? Na lavičce v parku byl Dobrý? Bum! Einstein v časopise – Einstein v problémech.

Génius - Kapitola osmá (2017) (epizoda)

Zatýkání ve velkým. Já se Einsteinovu naštvání nad Hoverovým znepokojením nedivím. Výslech byl detailní. Revoluční myšlení se nehodí mnohým... Ano, Arabové povstali – a průser je v Palestině dodnes. Pogromy jsou svinstvo. Židé to holt neměli/nemají jednoduché. Albert měl v plánu zmizet do Států pro peníze na univerzitu. A nesetkal se s pochopením. V New Yorku vítán davem dostával záludné otázky. Lennardovi ležel Einstein v žaludku. Fyzik nejsem, ale přirovnávat teoretickou fyziku ke Kubismu mi příjde scestné. Hezká přednáška – jedinečnost je třeba podporovat. Geist byl neoblomný zmetek. Einstein byl s autoritama na štíru. Pření se s Geistem o tíze pobavilo. Totéž nemůžu říct o dalších částech výslechu. Co Geist sledoval? Další dohody – avantýra se nevyplácí. Albert Else vděčil za mnohé. I za jeho usazení. Pobavila debata v obchodě. To, že něco „nevidíme" neznamená, že to není – zajímavý. Auta jako částice skvělý. Emigrace se blížila. K synovi Albert asi moc blízko neměl. Jediný, co povstalo jako temná síla, byl Nacismus. Albert dosáhl na víza.

Génius - Kapitola sedmá (2017) (epizoda)

Co pěstovat pro přežití? Vědci spolupracovali. A Albert byl šťastný v neštěstí. Obecná relativita na prvním místě. Matka mladé Einsteinové měla problém. A Mileva taky. Leccos člověk prostě nezvládne sám, ale Albert byl šílenec. Jakto, že při každý přednášce na něco přišel...? Habber glorifikoval hnojivo. Mileva fakt nebyla zdravá. Albert pokořen Hilbertem? Albertovi se zavřely hranice. A geniální mozek odhalil chybu a byl za boha. Haber zešílel, chudák. Bojové plyny zasahují. A Einstein s Elsou měli problém... Co vlastně Mileva chtěla...? Souhlas udělen. A Mileva netratila. Ale Albert. Newton byl upraven. Planck a Haber získali Nobelovky. A přátelé se usmiřovali. A Einsteina Lennard zpochybnil. Boj vědců eskaloval.

Génius - Kapitola šestá (2017) (epizoda)

Všeobecnej bulls**t o mýtu „lásky“... diky, nezájem. Radši se pusťme do věd. Scéna se sítí se fakt povedla. Demonstrace na papíru výborná. Kvůli zatmění až na Krym – by se mi fakt „chtělo“. Erwin se asi zbláznil. A Mileva byla jednoduše kráva. A Albert měl v Berlíně další práci. Kdepak, Mileva se měla proč bát. Einstein byl prej šarlatán... Jó, tohle nebude jednoduchý. Elsa Albertovi blahopřála – tak tak se tomu dřív říkalo? Konečně měl někoho, kdo mu neházel klacky pod nohy. Že by Elsa urychlila neodvratné? „Slepá" Marićová nic nevidí. Fakt bezva. Zamotává se to. Onen vybudovanej život je v prachu. Dobrý podmínky. Albert byl liška. Na Krymu se smělo/smí fotit? Zasraný Rusáci, všude dělaj akorát problémy. Erwin se Ruskejm zmrdům nehodil. Výprava přežila. Jo, podle jistých indícií mohli být považováni za špióny. To bylo – o Albertův knír. Marićová... Einstein z ní krávu neudělal. Taková byla. Viděl ještě syny?

Génius - Kapitola pátá (2017) (epizoda)

Chudáci potomci. Samá nemoc. Geniální mozek, děsnej profesor. Chudák Mileva, to je tak, když mizerný lékař dostane diplom. „One? I´ve got hundreds!“ Rodina se musí obětovat genialitě mozku. V nádherném výtahu vstříc peklu. Přednesl něco neočekávaného. Kdepak, původ nezkryeš. Ano, Einstein byl bohabojný, avšak trochu v jiném smyslu. Beztíže, ano. Proč má jenom Albert ženu blbku? Jó, výtah je skvělej. Krásnej příměr s lodí. A Albert měl zas další ženskej objekt. S Elsou by se měl líp. Albertův syn Eda byl ale totální idiot. Mileva si s Curie rozuměla – podívejme... 4. dimenze – no, co by to tak ASI mohlo bejt... Obecnou teorii relativity formuloval arachnid. No, tak to mě poser... Nabídka z Pruské AV, kdo by to nebral? Mileva si zahrávala...

Génius - Kapitola čtvrtá (2017) (epizoda)

Issová skvěle! Einstein patentový úředník. A opět nedodržuje řád. Když je minuta moc... Zas mu a jeho teoriím nikdo nevěřil. Prej „bezvýznamný patentový úředník“… No, jedno pojednání asi slávu nezajistí. A Marie na ‚něco‘ přišla… Dvě slepice v Albertově kurníku – to není dobrý. A Albert je jednoduše boží. Starat se a do toho vědátořit, to chce nervy z ocele. Matka měla pravdu, ALE... Einstein „opilec“ neměl chybu. Zatím je pro Nobelův výbor jen zneuznaným snílkem. A Julius je... zmetek. Matka byla kráva. Já myslel, že čas plyne pořád stejně... A v tom to je. A mezitm Currie „porodila“ Radium. Galiei a Newton byli dle Alberta žabaři? Áha... Dobře Einstein! Curieovi oba laureáty. Dobrá Pierrova podmínka. Albert byl nevděčný asi jen ke své ženě. Génius je na světě.