Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Drama
  • Animovaný
  • Krimi

plakát

Prvok, Šampón, Tečka a Karel (2021)

Nuseláķ je pro mě nostalgickej. Ježüš. Hoffman v autě výbornej. Karel byl vykreslenej asi jako vůl. „Co?“ Tyvole to tady měli všichni problémy s komunikací? Do psí... Když nemáš lidi, dej tam Koháka. Ztroskotanci? Čermák s Hoffmannem vedli. Existuje film, kde se Čermák nerve? Krchov, vole! „Když je vylitej, vůbec nezadrhává.“ Sázka v boji proti krizi. Dobře! „Máte mě zneškodnit, ne mi čumět na péro!“ Zelenina! Školka super. Chudák Švehlík. „Hned?“ „Ne, to máte za domácí úkol.“ Hoffmann to vystih. Byli jsme rovný, teď nejsme. Švehlík nezabodoval. Největší zoufalec byl u mě Pechlát. Pórek, vole... Rejža Langmajer byl nějak nervní. Josefíková je fakt herečka na baterky. Drtinová! „To sme hovada, co?“ Chudák Pechlát zelenej. Kabinka! Švehlík hrál zoufale. Matka, tyvole! Takže kámoši? Zoufalí, nerovný chlapi. Švehlík... Jó, život je spravedlivá svině.

Přes prsty (2019)

„Sakra, doprdele, víš jak to bolí?“ Drhla. Brazilskej somatotyp. Bude harant? Dyk hrál vola – prej Karibskej typ… „Houkalova 13.“ Langmajer měl radost. Vibrátor. Teta tyvole. Prej děda. „Vy byste se potřebovaly trochu uvolnit." Samba. Trenér Chmela od rány. „To bych nemoh, ale můžu si nasadit brejle, aby nebylo vidět, že Vám na něj čumim.“ Záchod nebo branka? Po pivu se ztřízliví? Venkovní restaurace. Sport je jídlo? Langmajere... Mlok. Parťačka? „V pracovní době nedělám nic.“ Stejný šance všem, prosím. Plesk. Malý ptáky maj všichni. Hulit, to by mladejm šlo. Langmajer byl nějakej spirituální. Smrděl? Chlap. Život ve třech? Ts. Kubánky jsou ve volejbale míra? Langmajer beachboy... „Má to přesně padesát gramů ta rejže?" „Bez těch jablek jo." Hynek fakt není v pořádku. Langmajer to nezvlád. „Jak do toho plácáš?!" „Jsem volejbalistka." Podělal to. Holky se najednou nemusely... A Langmajer měl po žížalkách. Skořápkář! Sentiment je humus a babám to nepomohlo. Zpívající slovák byl fakt na hovno. Hrozila delegace jinýho páru. „Ti krade nejlepšího kamaráda!" Leoš Noha! Dobrá reakce na číšníka. Přiznání bývá polehčující okolnost. „Jako bys hladil chloupky osmnáctce!" Plameňák! No, jasný... Potřebovali se. Langmajer měl dobrej plán. Ženská Lego Technik. Hezká skica. Šatny. Proutník. Čobol temperament. Ruda hrál dementa. Na svazu bylo ticho. Dobře. Tým zas fungoval. „Zase jsi to posral?“ Albánec, tyvole... Ale radil. Výhoda beache. Hezkej závěr zápasu. Test inteligence. Kolečko je dobrej. Bavilo mě to.

plakát

Lidstvo: Příběh o nás všech - Inventors (2012) (epizoda)

Lidstvo holt nemá Hellboyovy rohy, aby jimi odemykalo. „Bum!“ Čím jiným začít. Tak prý všichni máme kořeny ve východní Africe. Tak proč tolika lidem vadí jiná barva pleti? Všude zeleň, stromy, jídlo. Nejsme Gepard, Lev natož Hyena. Půl vteřiny na zasáhnutí cíle? No ty vole! Jó, když nedojde k dostatečnýmu tepelnýmu zpracování, těš se člověče. Maso v ohni – základ všeho. Každej začátek je těžkej. Několik stovek nadšenců – a dneska je tolik lidí! Afrika – Blízký východ – Asie – Austrálie – Evropa. Tak takhle to tedy šlo. „Doba ledová je doba ledová.“ Lidstvo se začlo zocelovat. Vlk tu byl/vyl dáááááávno před jakousi Karkulkou. Začali s odíváním. „Taky malovali po zdech.“ A člověk získal kámoše v podobě psa. Pes má ostřejší smysly. 10 000 let př. n. l. 1 000 000 lidu – to byl fičák. Blízkej východ přinesl zemědělství, ale i války. Žena-zemědělka zasela semeno a to jede dodnes. Sláva pšenici! A najednou mají zemědělce jihoangličani. Nastupují čtyřnozí zemědělci. Přišly však také nemoci a zároveň i jiní hladovci. Zajímavé na první části dokumentu bylo, že jeden z presenterů byl bývalý Navy SeAL – já myslel, že jejich identita má být skryta i po ukončení aktivní služby... Musela se dělit půda a lidé se museli bránit. Jsou na řadě vojáci. Kratší budiž život zemědělcův než lovcův. Stonehenge je hezká stavba. Pyramida pro Chufúa na březích Nilu. Jenom s měděnými dláty a pilami postavit to, co je jim povedlo, chce um. A Hemiun je prý archtekt. A máme tu písmo. Dvacet let stavby. A vznik konkurence. Pyramida s pozlaceným vrcholem – no téda. Nově vzniklé město pomohlo zemědělcům, obchodníkům, průmyslníkům. A tak vznikl podnikatel. Prvním obchodním artiklem byl cín? Mezinárodní obchod spatřil světlo světa. Ony se zachovaly obchodníkovy dopisy? Tyjo. Velké vzdálenosti musely být problém. Válečníci byli třeba. Rozhořel se boj o zdroje. Těžký byl osud vojáka. Přichází doba Železná.

plakát

Lidstvo: Příběh o nás všech (2012) (seriál)

Dokudrama mě bavilo. Jsme produkt dějin. K vývoji je potřeba válek, nejvytrvalejším nepřítelem jsou choroby. Viz koronavirus 2020. Bez dějin se ztratíme v budoucnosti. Tohle je teprve dějepis, vážení!

Brankář (2018)

Naprosto úchvatné. “On English soil we say: ‘Yessir’” Převýchova začala brzo. Trautmann nadřízenýho dobře utřel. “Yes dad you´ve already said that.” Pěkný zákroky. Já prostě miluju životopisný sportovní filmy. Břitkej britskej humor. “Your thousand year old reich ended a bit early.” Dostávali do těla. Slušnej deal ohledně ovcí. Zábava musela ustoupit. Freya Mavor hrála super. Konečně tráva a hřiště. “Nana, you mixing things up.” – Super stěr. Pokud chtěli zápas, na výběr nebylo. Byl dobrej. Neoblíbenej borec. Předsudky – humus. Babička. “And you fart ever since.” Margaretina kámoška v růžovým byla kráva. Prázdný kecy a výčitky za něco, za co Trautmann nemoh. Pracoval, trénoval a odchytával. A převýchova jela dál. Já mám radši fotbal než nějaký vykrucování se. Zavírání tábora. Uf. Koho Jock Thompson vlastně sledoval? Dobře Bert. Nabídky z velkejch klubů se neodmítaj. “We´re not going we´re not going we´re not going down!” Rvačka! Domácí pitka s pseudotchánem? Ahá. Manchester. Tak měl vyznamenání – a co? Hnusný urážky. Hezkej proslov měla jeho žena. Vždyť dělal, to, co uměl nejlíp. Zasraný články. 1951 a Bert byl znovu milován. Wembley. Dobrý zákroky. Hnusnej pád! Au. I takovej je život.

plakát

Star Wars: Vzestup Skywalkera (2019)

Zakončení trilogie? Dobré (i když mám výhradu). K zakončení ságy, která trvala 42 let, by se hodil jiný konec. K příběhu: Jsem rád, že mnohokrát „omílaná“ dark Rey byla jen vizí. Líbilo se mi postavení Bena (každá serie potřebuje záporáky ač od Epizody VIII bylo postavení tohoto arcizloducha sporné), důstojné bylo rozloučení s generálkou. Byl jsem rád, že se objevil Han (a taky Luke) trochu rušivý byl C3PO. Nebýt Rose nevadilo by mi to. Souboje s meči opět špica (voda bezkonkurenční). Jako vždy mě bavily „nové“ species. Zajímavá byla Finnova stormtrooper kámoška. Absolutní vrchol v dobrém bylo vylodění v kosmu. Bylo milé vidět Landa. Já jsem vděčný konzument. Mně se to líbilo. Klidně bych si dal tuhle trilogii znovu. Nicméně značka Disney se ke značce Lucasfilm Ltd. LLC vůbec ale vůbec nehodí. 26/12 - CineStar Anděl

plakát

Rychle a zběsile: Hobbs a Shaw (2019)

Nesourodá dvojice nedobrovolných kumpánů, který to překvapivě dobře šlapalo. Akce jako z dob Dieselovsko-Walkerovskejch, humoru nepočítaně, nàbojů tucty a i ta rodina zde měla svý místo. Nekterý scény byly moc (oko). Ale Idris Elba byl skvělej badass. Samoa a scény s Hobbsovou rodinou byly super. Vysoce infekční Vanessa Kirby taky neměla chybu. 1/9/2019 - Cinema City Letňany

plakát

Copak je to za vojáka... (1987)

„Slepice – směr les. Kšá!“ „Z vás a vola, soudruhu kapitáne? To přece ani nejde!“ A už to jelo. Dost mi vadila ta všudypřítomná hudba. Fuj – sinice. „Táhněte volové!“ Strašák dobrej. Popis neseděl. Pár chytrejch tahů od vojáků. Šimáček pobavil. Tak to bylo o chlup. Zákaz je zákaz ale Kouba je liška. Jatka dobrý. Úprk po střeše nadějnej – škoda. Hudba při scénách se zdrhajícími branci byla často rušivá, ovšem pro větší dynamiku, budiž. Voják na síti výbornej. Kraus pobavil. „Sou to cvoci, lháři a bordeláři.“ „Soudruhu kapitáne, svobodník Kouba!“ „Jestli seš čistej, to voni ti daj snbáci něco na sebe.“ „No a když ne tak taky…“ Šlapetka nejvíc! „Tak vy jste byl včera v kině. A dávali něco s Travoltou..." Zpovídání kapitánem v kanclu skvělý. Kouba si o sobě moc nemyslel. Vážně skočili? Pstruzi – ty tak nepištěj. Pěkně kluci v terénu. „Šlapetka – se s nim rozděl vo konzervu.“ „Tak von mi kousne do prstů a já se s nim mám dělit vo konzervu, jó?“ Chudák kotník. Kouba, že mě to překvapovalo. „Ženský vás ničí a vy se musíte psychicky sebrat!" Na koupáku masakr. Vlasta! Tůma, tys to dotáh. Klasika.

Ušák (2018) (pořad)

Na to, že Bosákovi nikdo nepomáhá, celkem bez problému. Co dneska nemá mouchy, že? Ty rozhovory mě baví. Že Bosák někomu z nějákejch pošahanejch důvodů vadí, za to já nemůžu.

Ovládací panel