Rogue One: Star Wars Story (2016)

Bylo to jiný. A o to zajímavější. Třeba přeprogramovaný robot K2SO byl výbornej - takovej trochu líp uvažující C3PO. Stormtroopery odpravil hezky. Líbilo se mi, že ač absentují Lightsabery, pořád to funguje. Felicity Jones nezklamala – opět měla roli, která jí sedla. Slepej samuraj byl hodně slušnej. ‚Na obzoru je problém – obzor zmizel.‘ Povstaleckej U-Wing vypadal skvěle. Bodhi byl zajímavou postavou. Hezký bylo, když Cassian vysvětloval Jyn, že i ostatní povstalci o vše přišli. Vader ani nebyl tak hrozivej, jak jsem čekal. Co to doprdele je „0608“ ?? Samurajský povstalec Chirrut mě bavil každou scénu. Super bylo, že vesmírný souboje nezastávaly za stejnými souboji hlavní příběhové linie. Chirruta byla škoda. Cassian přišel v pravou chvíli. A povstalci dosáhli svého cíle. Rogue One mě potěšil. Na spin-off výborná práce. Edwards se vytáh. Výborně!

Trpaslík - Čtvrtek (2017) (epizoda)

Od Luďka bych teda čekal víc. Chudák pes. Dedeček luxusně zahučel. Suchánek standartně nekorektní. Jak je možný, že Vladimír neví, kde bydlí jeho koncipient? No nic. Štít kapitána Ameriky bodoval. Šoural na tu basu celkem válel. Chudák právník. Nechtěl bych ... Matka už mi leze krkem. Finta slabá - čekal jsem víc - hlavně větší pranici. Eminem pobavil. Hezky Luděk ... I got it from my Daddy :-D Další přání pro Jardu? Právník má teda kládu (v porovnání s nosem teda fakt). Takže dědeček?

Četníci z Luhačovic - Rodokaps (2017) (epizoda)

Taky se mi zdálo, že v Luhačovicích je konečná. Drezínu jsem asi nikdy neviděl v provozu. Stavinoha je dost ráznej ale spíš jenom čeří vody. Doháje jak mohli neslyšet o vyřešený vraždě? Vždyť oni baronku dopadli. Tak něják nevím - kde hledám, čtu, že u ČS četnictva hodnost Rytmistra nebyla - takže jako co tam byl Vaculík? Čert to vem. Ať tak nebo tak, Vaculík by se mi jako velitel líbil víc než Jašków. Vaculíkova velení se ale evidentně nedočkám. Já to říkám furt, že v těch mladejch něco je. Cmíral měl jako Zdeňka Cmíralová docela dobrej vohoz. Přijít o zbraň to by mohlo jít i o místo. Ve vlaku pokus zatýkat dobrej - a kašlu na to, že mu to nevyšlo. Stavinohy byla škoda ale moh si za to sám.

Bohéma - Past na svědomí (2017) (epizoda)

Javorského Burian je jedním ze světlejších momentů této epizody. Opět mě bavil Dalecký. Hezký bylo, jak se Lilli vzepřela rodině. Politej zcepenělej Vávra byl dobrej. „Jsou dny, kdy mi jazyk nejde.“ Tak to s tímto jazykem mám už více jak 10 let. Kafe? Co mi to jenom evokuje? Toho Vávru jsem při shlédnutí řekl 2 vteřiny před přemlouvačem. Nic - nic - a najednou hrst "sněhu". A Lilli se hezky vzepřela. Narážka na Žáka mě málem shodila ze židle. A komentář pana herce Novotného taky neměl chybu. „Auv Andersen" - móc hezký. Praštěnej Rašilov ... Marvan opět skvělej. Burian v nahrávacím studiu neměl chybu.

Vinnetou - Vinnetou: Poslední bitva (2016) (epizoda)

Santer Junior prostě nebyl ono. Titulky s mapou byly skvělý. Potěšilo mě, že původní hudební motiv nebyl jen na konci. Objevení ložiska ropy pobavilo. Jasně: nikdo se to neměl dozvědět, ale všichni to věděli. Soud byl narafičen a zmanipulován. Sam zas dorazil tak-tak. Plamen těsně nad dynamitem působil dost výhružně. Prezident – „náčelník bělochů“ zněl úsměvně. Souboj tomahawků u ohně byl neslaný a přeřvaný. Domluva na nezabití Tokvi-Kawi byla příliš sladká a teatrální. Olda s modrým proužkem a tím spíš jeho rudý bratr s modrou bradou vypadali dobře. Přestřelka solidní. Bohužel to schytala Samova křepelice. A následně došlo i na náčelníka. Necejtil jsem smutek jako v původním filmu. Prostě jen konec slavného náčelníka. Ale že náčelníkem bude Shatterhand byl vtipný závěr.

Trpaslík - Středa (2017) (epizoda)

Motorka je moc! „To je takovej problém, že si jde pár chlapů koupit provaz?“ To bylo “pár“ ?? Vladimír válí. Granule? Seno? „No ale já mám jiné informace." „No ale já mám jiný plány." „Ježiš to je přece - Ježíš.“ A trpaslík zas zmizel. Smetanův Magický trpaslík by moh znít celkem dobře. Čapkův příběh pobavil. Co to jenom ten dědeček vyvádí ... ? - Bonzák stará. „Je na vozejku, tak jakýpak kroky?“ Šoural je vážně taková nicka. Dcera ředitele je celkem slušnej řízek ... Auto v poli pobavilo. A přání má právník ...

Bohéma - Snad to nebude tak hrozné (2017) (epizoda)

Začal bych asi hodnocením obsazení tehdejších herců herci dnešními: Dlouhý – toho nepříliš znám, leda z nějaké pohádky kde hrál se svým bratrem, nicméně skvěle zahrál. Na Javorskýho jako Vlastu Buriana jsem se vyloženě těšil - a Javorský nezklamal. O Havlovi jsem snad nikdy neslyšel - totéž platí pro Plesla. Rašilov byl jako Nový dobrej, fakt že jo (až na ty názory). O herečce Krallové slyšim taky prvně, Marvan byl zahranej dobře. Otakar Vávra v Baťkově podání celkem ušel. Mandlová dobrý. Daleckýho už mám tak zažitýho, že jsem zpozorněl, jakmile promluvil. Bohéma je dobře dobová, ale postav je vážně přehršel. Vilhelm Söhnel pobavil. Burianův malovanej portrét byl hezkej.

Bohéma (2017) (seriál)

Zatím mě baví zejména Burian s Rašilovem. Zajímavej seriál. Šanci mu dám.

Trpaslík - Úterý (2017) (epizoda)

Nejvíc je, jak matce všichni podlejzaj. Akce "kafe" pobavila. Ředitel byl vostrej. „Ani náhodou!“ „Bravo.“ Luďkova rasa má něco do sebe. „Bejt černej je takový rebelský.“ Urvaný zrcátko bylo dobrý. „Padej!" „A máš to, debile!" „Já se chci zabít a nevím jak to mám udělat, víte?" „Pán půjde do hrobu v kuse?" „Všude kde příjdu, tak přinesu smůlu." Myšička je totál skvělej knihovník. Dobrej byl příběh o trpaslících. „Kurva přiznej barvu!" Slovena hodila NAPROSTO LUXUSNÍ tlamu.

Trpaslík - Pondělí (2017) (epizoda)

Mladej vostrej. Ta úča - notyvole fanatik. Dědeček vtipnej. „Afroamík" pobavil. ‚Já jsem se tak lek, až jsem z toho …‘ ‚Zčernal. ‘ Tyvole na služebně kryplí hajzlíky? Dobře kulatá pružina(!) Strejda Vláďa je řízek ... Ač je Trpaslík určen mladším než mě, pilot neurazil.