Infinity Pool (2023)

Cronenbergův jeblý synček se moc nepotatil, a ani nezapotil, když se bez známky citů v čurákovi vydal natočit dadaistický psycho úlet do chorvatského Záhřebu, kde si krom buvolích varlatech trošku okusil šťavnatou prdelku Mia Goth, která by si pro změnu mohla zahrát i o trochu míň mrdnutou kikinu, co vidlemi ukrajuje husu nebo francouzského debila. Mozková smaženice kanabinoidem, kterou si užijou prkenní boseři, co si společně s Brandonem ujíždí na tělesné body-cult horory, a ostrovní příznaky. Není kurva divu, že mi to tady hnilo v disku, jak plesnivé podmáslí, v domnění že mi moje podvědomí hlásilo kočičí smysl, ovlivněna pozeráním incestní porna, že tahla kapsička nebude čerstvá!

Párty Hárder: Summer Massacre (2022)

Pokud mě budou za 20 let stíhat u výslechu, za mé tak trochu nepracovní praktiky v STB za dob KSČM, že jsem tu a tam náhodou napsal, že Párty Hárd je to nejlepší, co mohla nová česká vlna trapáckých a fekálních komedií pro otrlé nabídnout, a Párty Hárderu jsem otočil na levou stranu listu a dám tomu vytahanou 1 hvězdu, tak sorry, ale pokud Marty psal u Fekal Comedy scénář, a nevytřel si o to prdel po sraní, tak přestanu všem věřit. Komedie jen o píchání kund, zasunutí do jeskyňky, čvachtání žabince, vyměňování genetických informací, honění péra v kundě, ohřátí krocana do trouby, vyprázdňování zásobníku, vykopání jámy, reprodukování, křížování se, rozmnožování se a dalších podobných ekvivalentů lidově řečeno o mrdání, a udělat o tom celý film je docela úspěch. Řezníkovi kratší styl filmů, minimálně s hodinovou stopáží sedí nejlépe, protože ani Póvl není nekonečná studnice fekálních, a trapných džouků o prstění, a snáze se skoro 2 hodiny zdají jako týdenní pobyt v Osvětimi. Jednička byla takový dobrý stupínek, a docela vyvrhel toho dobrého smyslu stereotypů českých blbých romcomů, kokotů, melodramat, a žanru: "Poprcávač Langoš prcá jednu Plodkovou za druhou..". Zklamání na nejnižší úroveň, dehonestace svého předchůdce, a klasického rčení, že dvojka už nestojí za to.. no škoda. Pořád ale nechám tu jednu hvězdu hercům, kteří si zaslouží své uznání, takové české "oskary" pro nejlepší výkon. Jako je péťův táta, Grundza, Poulíček, Kostas Zerdaloglu, Miky a kurva i Misha tu má svoje cameo, a za animated outro. Hárdová slezina.

Kocour v botách: Poslední přání (2022)

Nejlepší animovaný sequel je ještě pořád Shrek 2? Ne vážně, možná filmu trošilinku nadržuju, protože komu bych nedopřál víc ze svého písečku hvězdiček, než chábrovi kocourovi v čižmách? Řikáte si, co je fabulózní na animované hříčce pro malý děcka? Jako v zásadě ano, stylizave barev a celé barevnosti animáku to má asi jako když se jednorožec nebo rainbowdash vybleje na papír, ale to je to, čím se tyhle animáče od ostatních liší. Je to hyper-rádes-čupr-dupr-skvělá-bombózní mrda, se skvělým furry záporekem, a dosavadně nejlepším záporákem, co Dreamworks vytvořilo. Podle konce, který by mohl naznačit páté pokračování zeleného Zhovna Shreka, na kterého čekáme nejméně od roku 2017, ale i druhý Kocour dorazil dříve než samotnej zlobr. Doufám, že to tvůrci nedaj k ledu, a nedostane další trapné spin-offy. Nečekaně dobrá pecka, s osobností proměnou arogantního chlupatého čtyřnožce, s dobrou životní myšlenkou. Pokud máš život na hovno ve stelivě, s tlupou kočiček podnikni epickou žúžo růžovou výpravu do tripu halucinogeních delirogenů a vedle mluvícího čokla se nebudeš cítit jako číčus.

Oscar 2023 (2023) (pořad)

ceremoniál jsem nesledoval, tak nebudu hodnotit, protože už čtvrtým rokem to úspěšně ignoruju, a koukám jen na výsledky. Nechápu posedlost Všechno, všude, najednou.. když je to totální, no vy víte co, v moji recenzi jsme se rozepsal víc. Zasloužená výhra comebacku Brandena Frasera, tam to bylo jasný už hned, a technická pro speciální efekty - Avatar 2, jak jinak..

Někdo klepe na dveře (2023)

Režisér si ušajlal až moc velký sousto, a místo Funny Games 2 natočil pokračování Heriho Posery a dřepy smrti. Nebo se Harry dobře nakopal, začaroval si fitko, a do máslového ležáku si přisypal steroidy. A Ron začal tušit, že mu Hermiona hárá před jeho zády, tak si převlékl ponožku přes hlavu, do které se den předtím vyhonil, a spáchal sebevraždu, což tím líp pro každého, protože i na těch 10 minut dokázal něco, co asi žádný jiný před ním, a to unudit diváka xmrti. Je to trochu faux páás, když se mi poslední filmy nočního šalamouna líbily, obzvlášť Old, kde jsem byl takřka skoro jediný, který nedal odpad, ale v něčem mě to fascinovalo, ale teď jsem nasranej, protože bude trvat nejméně sedm let, než natočí opět něco, co není teploušký protein mudrců, a asi trochu bojler, ale film v ničem nepřekvapil, a neunosil snad žádnou pointu, a jak se říká, abych to nezakřiknul, zaklepám na dřevo, ale Šalamandrovi klepalo spíš na maják, když se u scénaře sjížděl karim, ale nebudu zlej, Autista byl aspoň roztomilej, a připomenul mi Rainiera Wolfcastla, když natáčel Šprta, tajného agenta. Tak schválně simpsomaniaci, vzpomínáte si na tu epizodu?

Zkouška umění (2022)

říká se, že umělci nebudou mít co žrát, a před 2 lety jsem měl tu možnost se přihlásit na uměleckou odbornou školu [vím, že to nikoho nezajímá, ale co kurva, nobody cares..], ale vzhledem k tomu, nebo spíš k výhodě toho, že mám tak skvělé kámoše, co to rovnou odchodí za mně, a co se párkrát od nich nedozvím, tak si někdy říkám, ještě že jsem udělal dobře, a vysral jsem se na to, protože umělci a hlavně učitelé umění jsou extra non plus ultra exotická pochutina. Dokument je upřímná sonda do zablacených svér i hemisvér, a temných zakoutí uměleckých končin. S tou vrátnicí bych chtěl aspoň na jeden den sedět v té malé komůrce, a smát se těm blbcům, s růžovejma vlasama, a napůl vyholeným obočím, a vyjímat se jaký exot jí denně projde dveřmi. Musí být sympatická. A ten chleba za 14 korun, ten vydrží celý týden.

A.I. Umělá inteligence (2001)

Tak to se máme, pane Spielbergu! Když už jste natočil jedno nadčasové sci-fi (E.T.), rozhodl jste se, že potřebujete ještě jedno, které bude trvat skoro tři hodiny a bude zahrnovat všechny vaše oblíbené motivy, jako jsou roboti, děti a osamělost. A.I. Umělá inteligence je příběhem o robotickém chlapci Davidovi, který touží po lásce a přijetí od své rodiny. Pokud jste fanouškem filmů, kde se pořád něco děje a necháte si rádi uškodit nervy, tohle není pro vás. Pokud ale máte rádi filozofické úvahy o tom, co znamená být člověkem, a jaký vliv má naše existenci na svět kolem nás, A.I. bude pro vás naprosto perfektní. Jako divák se budete muset rozhodnout, zda sympatizovat s Davidem a jeho touhou být lidmi přijat, nebo s rodinou, která ho nakonec odvrhne. Pokud vám to nedá spát, tak se můžete zamyslet nad tím, jakou roli hraje umělá inteligence v našem světě a zda bychom ji měli brát jako spolubyvatele nebo konkurenci. Celkově řečeno, A.I. Umělá inteligence je jako kdyby se Kubrick a Spielberg rozhodli udělat film společně, ale pak si všimli, že Kubrick je mrtvý, tak Spielberg musel řešit celou věc sám. Výsledek je zajímavý, ale trochu nevyrovnaný, a určitě si z něj odnesete nějaké ty otázky k zamyšlení. A nezapomeňte si přinést kapesníky, protože Spielberg se ani tentokrát nevyhnul emotivnímu finále. [tuhle recenzi vám přinesla umělá inteligence, doslova.] // Nevím, pokud se stane, že bude I.A. za mně psát recenze, asi nebudu mít za chvíli co žrát, ale vyloženě jsem napsal pokyn; napiš mi “vtipnou” recenzi, a spíše to připomíná Kamila Filu, takže příště se budu spoléhat radši sám na sebe.

Velryba (2022)

i hrouda sádla má city, vole..! Místy jsem si nebyl jistý, jestli na Brandena použili opravdový "fat suit" nebo se jednoduše vyžral tak moc, že doslova svoji roli zahrál naplno. [tak furt lepší než Zamilovaný profesor, že..?]. Aronofsky je jeden z mnoha režisérů, kde každý film znázorňuje jeden ze sedmi smrtelných hříchu lidstva, jako je; Pýcha, Obžerství, Lakomství, Závist, Hněv, Smilstvo a Lenost, a Velryba je zatím z jeho nejlepších filmů, hned po Rekviem za sen, kde tentokrát čerpá jen realitu amerického hendicapu č.1 - obezity, kde není ani třetina obézní, ale třetina je morbidně obézních, kde po ulici potkáte fakt vyžraného 300 kilového plejtváka, neboli obēsus erectus, neboli taky předek pravěkého mastodonta, jak zběsile, ale furt pomaličce lapá po dechu, a po cheeseburgeru v McDrive, samozřejmě že s elektrickým vozíkem. Nejdospělejší film režiséra, a za mně životní role a comeback Brandona Frasera. Filmy z podmořského světa jsou celkem fajn..

BANGER. (2022)

Tohle asi není pražská kavárnička MekŘehoře, a ansáblem skotských fetkách na piku, že? Tak jinak, nevím co si šňupal, v podstatě celý štáb, aby dokázal natočit, ještě k tomu jen na mobil, výpovědní hodnotu, a klinickou realitu celého českého repu degešů, vagabundů a hašlerek, protože pokud existuje všelijaký sport na světe, který mi je cizí, tak je tu ještě zvláštní sorta jako je právě český rap. Až na pár guilty pleasure umělců jako je gleb, nik tento, dollar prynce, Albánec 616, a určitě se najde desetiletý děcko, které mi je všechny zandá i podle abecedy, úplně bez problému. Šel bych i patro výš, nejlépe s plnou palbou, ale chybí tu klasické morální poselství, a kvůli přeslazenému endingu tu chybí něco jako čínsko-lidová cenzura, a závěrečná poučka, že Alex a brácha od toho chánovského Žigulika Bendiga, se na káry zfučeli kokešem a dětským sirupem na kašel do skapání, aby jen nechyběl poučný slogan na konci "brát drogy se nevyplácí, a šmelit už vůbec ne..", proto nedám pět hvězd. Ne, dělám si kozy, more. Šel bych i výš, ale tenhle svět mi navždy zůstane neprozkouman [naštěstí], a potkat třeba takového Sergeje Stokurova, někde venku zevlit u Kauflandu, tak moc dobrý pocit nemám, jestli mi rozumíte. Tranzpoting se snažil nezávadně moralizovat, že není fajn si píchat nemocniční močku, nebo šňupat čedar z načosek, a pro nikoho to skoro nedopadlo dobře, zatímco Banger je až moc sofistikovaná sonda do mladých lidí Generace Z, kde už se posty na Twitteru bere jako česká literatura, a vulgární mluva jako verše do básní. Pochválím musím i lunetika Adama Mišíka, velký bravo, protože si konečně zahrál “něco ze života”, protože pokud mu nevyjde dráha zpěváka, už moc možností hezounek nemá, a čestná zmínka Sedlákovi, a doufám že Banger nebude to první ani poslední, co naše národní akvaristika potřebuje, a přesně tyhle žánrovky v Česku chybí. A už se moc těším, jak bude Barracuda chálovat Mattonku při spotech na české lvy. Dám ti Pele, Pele, žádný Gucci, Gucci. Dám ti Pele, Pele, žádný Gucci, Gucci. Dám ti Pele, Pele, žádný Gucci, Gucci..

Eminem - Without Me (2002) (hudební videoklip)

kdo je zpět, kdo je zpět, kdo je zpět, kdo je zpět, kdo je zpět? Shady is back..