Smrtelné zlo: Probuzení (2023)

Sám Raimi se musí s Kurtem v hrobě obracet.. nalijme si čistou sklenku birrelu, udělat rymejk, nebo já ani nevím, jak už se ty nové terminologie na filmy používají, protože to je samý reboot, nebo remejk přemejk nebo tak něco, prequel, sequal, a tohle je tak všecko dohromady? No, prostě, tohle jako “něco” nemůže holt konkurovat starším hororům, které se už vyznačují pod sekcí pro pamětníky, ale na to že to bylo jen ujeté béčko z 81, dokáže překvapit jaká je to skvělá komedie. Lesní duch je spíš Lesní puch, a nejvíc evil a dead byli ti týnedžeři, nebo nějaká podobná pakáž vyživující duhové kraťásky, oholené rozkroky a tranzimofobní antény, pokud tomu dobře rozumím. Pokud tohle patří do červené barvy, místo černých popelnic, tak já mám srst bílou, protože na tohle měl rejža nebo rejžice potřísněnou krev na prackách. pppp.s.: kdyby ti borci zvedli prdele, a radši natočili 4.řadu Ashe vs. Evil Dead, udělali by lépe než tucet takových sraček.

Sisu (2022)

LIZŽU: Neidinfikovaný český pojem, obvykle naznačující nezdolné odhodlání, na úkon svý lidský potřeby někomu slízat anální konečník, nebo pohlavní orgán. A nepočítá se podobný výraz, mít čuráka na hlavě.. Johnu Wickovi stačili tři filmy [na ten čtvrtý se možná podívám, až naklonujou Jana Žižku, a bude dělat reklamu na Grand Optical..], aby mi zkurvil a zhnusil tenhle stupidní žánr, synopse: jeden chlap versus milion ozbrojených ukrajinců v Moskvě, už tahle kombihace je smrtící.. nemá to žádnou logiku, jen k natočení fantastické cheografie, a nejlepších auto-honičkách. Pak si přijdou finové, dají něco pod názvem sisu, což nemá žádný přesný překlad, ale znamená to něco jako pojem, když si fakt na něčem stojíš, a máš koule přežít, tak máš nekonečno hunger barů a hápeček, a nezdechneš ani když na tebe spadne tank ve tvaru vzducholodi. Místo Johna Wicka tu zase je nějaký dědoušek, který lépe ustojí pět ran ostrým nožem do nohy, a vyzraje na nácky líp, než mladý zacvičený ucho. Kdyby to byl americký film, určitě do toho ubojou Silvestra Stalounina, který se před pár dny hezky chlubil svým povislým pivním pupkem, takže nejen že se Steroidda je jen zahozený použitý kondom, ale taky jen dokazuje, že Arnie Černonegr je sympatičtější. Zpátky k tomu zlatokopeckému řezníkovi, co si koule nácka smaží na pánvi jak volské vejce, tak tihle tichý zabijáci jsou prostě nejlepší, dost mi připomínal např. toho slepého zmrda ve tmě, nebo nedávného Santu od Wirkoly. Dějepis by byl o dost zajimavější, kdyby měl nějakého hrdinu, ke kterému by se dalo vzhlížet, rom Hitlera samozřejmě ;) Toulavá kamera with fejk Sean Connery in fejk John Thicc.

Tár (2022)

Lydia Tár jako Cate Blanchett, nejlepší dirigentka na světe VS. Černý kocourek jako Já; s trianglem na hudební výchově, který se neumí trefit do rytmu - also taky Já; co si místo not, psal Skrillexovi texty do notýsku. 🎼🎻

Air: Zrození legendy (2023)

Just Hulit. Další z řad time-machine filmů, a žánrovému poddruhu příběhu kapitalismu, jako jsme mohli vidět např. v Zakladatelovi, v nedávnem Tetrisu, Sociální síti nebo Vlku z Wall Street. Vtipný na tom celým je, ikdyž jsem z roku 2003, a nepatřím ani do generace Miléniálů, a všechno to je pro mě jaksi boomerský, a jsem čistokrevný zoomer, ale hrozně miluje tyhle nostalgické filmy, hlavně z dob 80.let. Mám takovou Konspirační teorii, že jsem se narodil v osmdesátkách, ale až o 23 let později, což nedává smysl, ale kdo ví jestli mě nezmrazili, nebo mou hlavu, proto se možná někdy cítím tak na pade, vzhledem k mému chátrájicímu tělu. Matt je Démon, Ben Flek se předvedl opět jako neherec, protože už mu fakt jeho výkon nežeru, a dal bych permaban vůbec se angažovat před kamerou. Klidně ať si režíruje, tam aspoň není vidět. Dá se tohle považovat za biografický film? Well yes, but actually no. Byl jsem na tohle hodně skeptickej, protože Sázka na nejistotu a Spotlight tu vykonala nemalou potřebu odpadů, a nejhorších filmů, na základě určitý ale určitě inspirované neurčitostní určitosti, a musím sklonit svou plešku, tedy svůj klobouk, protože dát kuráž do natočení úplně zbytečné události, kterou kdybyste nevěděli, vůbec nic by se nestalo, protože kdo koho zajímá nějaká minulost separátních botasek, ve kterých se ještě kurevsky špatně chodí, a neumím si představit v tom nadribblit národní košíkovanou. Takže, gratuluju. Jinak musím pochválit soundtrack, který je tak moc vydařený, až jsem nedával dost často pozor.. P.(I)S.(S).: Akurát tomu hovno rozumím, ale odkdy se může ve firmě jako je Nike mluvit o rivalovi Adidasu jen tak, a proč je Adidas o pruh lepší než oni? Třeba v takové Coca-Cole se jméno Pepsi nesmí ani vyslovovat, a nazývá se jako to modré pití.

Renfield (2023)

“Hrabě, podává se večeře.” - “Achh, konečně, už jsem si myslel že budu sát čuráky, od toho nekonečného čekání..” “Podáváme rare steak do krve, Bloody Máří, a na konec cévové řezy.” - “Tak počkat, obyč krev by nebyla..? “Hrabě Drákulo, kdybyste svým obětem neukousával jen krky, ale i zbytek těla, měl byste krve dostatek, a najedl jste se..” - “To si ze mně děláš prdel, poslíčku, to ostatní se nedá žrát, víš kolik lidí má vysoký cholesterol, z mastných se mi jen zvedá kufr..” “Hrabě, proč si raději neotevřete plazmu, kde by Vám lididobrovolně dávali svou krev, a měli byste zásob na věky věků..?” - “To jsem zkoušel, ale kdo uvěří tomu, kdo má krev po držce, a snaží se všem tahat za nos, že to je jen krev novorozence?” ** Nebudem tu ze sebe dělat čuráky, Co děláme v temnotách je o mnoho lepší, a sofistikovanější zábava, než tahle trapná parodie, ale čistě ze subjektivního názoru, je to u všech čertech krvavá sračka, která splnila svůj účel, a to z Nikolky Cageový udělat Negrulu, nebo Drágulu, taky nevíme jak se doteď vyslovuje Godzilla, nebo Gádžila, tak si vyberte sami. Možná jsem ze staré školy, ale o dost by se mi film líbil, kdyby by to byla víc komornější komedie, čistě jen o Renfieldovi a Drákulovi.. P.S.: Ta stávka scénaristů už probíhala během filmu, nebo to má fakt špatnej scénář?

Zabiják & bodyguard (2017)

zajímavé, že Samueláč z Džeksnů vždycky hraje ve filmu toho černocha..

Dungeons & Dragons: Čest zlodějů (2023)

Kdyby to možná mělo rychlejší tempo, a Paramount by se nebál to trochu osolit o pár useknutých hlav, nahých doroštěnkách, přidal šukající hárem, a kdyby si postavy mohli sami uvědomovat, že jsou ve světě dračáku, tak dám možná víc. Fajn, Hru o Tróny nechceme, ani znásilňování Sapkowskiho v devíti hodinách a více na Netflixu, ani prstění nějakých těch prstenů, kdy by se musel Tolkien sám grilovat v hrobě, a rožnit se jako prase. Rodinná kokotinka, co až moc cílí na uječené malé zmrdy, a takové punkovské nerdy 40+ to podle mě moc nesnesou. Nejsem ani jedna věková skupina, fantasy nesnáším, až na výjimky, a prosím Mrdvel a DC nejsou fantasy žánr. Pokud si staří známí pamatujou speciální film od tvůrců Futuramy - Benderova hra, kde ten svět dračáku byl o mnoho lépe koncipovaný, dělal si jak prdel a s úctou a pokorou tenhle nerdovský svět povznesl, a bylo to jak dobrá parodie na Hobita, Pána prstění a Hrou o Tróny, tak i něco, co má smysl si ukrást 2 hodiny života. Čert to vem, Arabela a Rumburákův svět pohádek to sice není, ale dívat se na to naštěstí dá, a to říkám bez kvéru u hlavy. Na druhou stranu je vidět, že někdo do toho dal srdce, a kus sebe, tak zvednu ještě jednu píď.

Zakladatel (2016)

a film o Andym Babishovi se natočí kdy?.. [kapitalistická americká pohádka, jak tenkrát prodejce mixérů ojebal bratry mekdonaldovi..].

Norbit (2007)

Orbita buď miluješ, a není co řešit. Ještě jednou řekneš úterý, a nedožiješ se středy..! to si piš, zlato. // gilty pležr 🖤

Creed III (2023)

Jelikož moje silná stránka nejsou koníčky, záliby, dělání něčeho užitečného, ba ani píchat holky, a porno je už takové mdlé, tak Creed trojka se zdá jako skvělá volba. Už celá myšlenka zotavit Rockyho sérii do nové černé barvy, jen aby si studio vykopalo čoudící boxerskou mrtvolu, a snažilo se něco jako kardio resuscitaci, ale i malé dítě ví, že tohle není z fyzikálního a doktorského hlediska možný. Už byla chyba ze Stallona, jako Rockyho, dělat boxerskou super hvězdu, když on není ani moc dobrý boxer s dobrou fyzičkou nebo svaly, jen umí udržet hodně ran. Asi to bude znít jako ironie, když si sám Stallone tohle vrakoviště producíruje sám.. takhle, do trojky se nemontoval úplně sám, protože i italský hřebec se na to zčistajasna vysral, ale chyběl mi tu nějaký starý, sklerózou prolezlý dědek na vozíčku, co místo ran sype životní moudra jak na běžícím pásu. Jako, já mu celkem zavídím, jsem zvědavej kdy Michael B. Jordan zrežíruje ještě další pokračování, a další lapání po dechu, boxování do pytle, vyběhávání na ikonické schody, potahání pneumatik, až mu to přijde dost nekreativní, a nastane den, kdy do ringu bude fajtit jeho hluchá dcera a stoletý Mr. (EE)T. Dám ještě z lítosti třetí hvězdu, čistě jen z toho, že jsem věděl jak to nakonec dopadne.