Kvílení vlkodlaků III (1987) odpad!

Ach jaj. No oni to dokázali. Howling 3 je ešte väčšia píčovina než predchádzajúci diel. Prosím vás, takto nevyzerá film, takto vyzerá výsledok niekoľko minútového blbnutia 10-ročných detí. To, že do polovice je to nesúrodá, zmysel nedávajúca blbina by som ešte ako-tak zvládol, ale od polky film prestáva byť filmom, a začína byť iba kopou niekoľko sekundových záberov, ktoré sa tvária, že dávajú zmysel a nejako na seba nadväzujú. Plus samotný nápad vlkodlakov ako vačnatcov nie je zlý, len je jednak katastrofálne prevedený a jednak sa jedná o maximálny dick move predošlým dielom (hlavne prvému)!

Kvílení vlkodlaků II (1985)

V podstate presný opak toho, čím bol prvý diel. Prvý diel bol vcelku inteligentný a originálny film, a aj keď proti nemu mám určité výhrady, stále si ho môžem pozrieť a zabaviť sa pri ňom. No obávam sa, že toto pri druhej časti nebude možné. Prečo? Pretože Howling II je absolútne tupá, generická sračka s miliardou klišé, dialógmi takými, až mi z nich vlasy na hlave vstávali a od začiatku až do konca film nemá snáď jediné nehluché miesto. Chvíľami som mal dokonca pocit, že každú sekundu sa tento skvost zvrhne v laciné osemdesiatkové porno, čož sa aj párkrát stalo, iba to bolo oveľa chlpatejšie, než by som si želal. A prečo sakra v záverečných titulkách je 15-krát ten istý záber Stirby, ako si urve podprdu?! Inak zdá sa to iba mne, alebo sa Reb Brown (hlavne v tomto filme) extrémne podobá na Christopha Waltza?

Soumrak mrtvých (2004)

Čo je lepšie než horda zombíkov v záplave absolútne uleteného a šialeného humoru ako v Braindead? No predsa horda zombíkov v záplave suchého britského humoru a kvalitne napísaných, zahraných postáv! A presne to Shaun of the Dead je! Tento skvost by si nemal nechať ujsť žiadny fanúšik hororu, o fanúšikovi hororových komédií nehovoriac. Soumrak mrtvých by bol schopný fungovať ako klasický zombie film, aj ako dráma o ľudských vzťahoch, pretože presne to aj snímok je, iba je zabalený v nikdy nekončiacej spleti vizuálnych gagov a hlášok! Jednoducho radosť to pozerať!

Kvílení vlkodlaků (1981)

The Howling je film prichádzajúci so zaujímavým námetom, no bohužiaľ po úvode filmu úvod tak nejak neprestáva a celý film pôsobí iba ako jeden veľký úvod, kde v momente, keď sa začne dej zauzľovať, film si len tak skončí. Pritom námet o vlkodlakoch, ktorí žijú niekde v ústraní a plánujú sa začleniť do spoločnosti vôbec nie je zlý a efekty tiež idú ostošesť. Ničmenej oproti ostatným dielom je prvá časť o dosť podarenejšia a asi aj ako jediná pozerateľná.

Muž bez stínu (2000)

Hollow Man je dosť dobré sci-fi so solídnymi postavami a efektmi, ktoré funguje aj ako inteligentný film, tak ako aj popcornová zábava, len škoda, že posledné minúty filmu serú na akúkoľvek logiku a stávajú sa len tupou bezduchou akciou. Keby nebol koniec taký dokašlaný, bol by som schopný uvažovať aj o piatich hviezdach, nakoniec som sa musel rozhodnúť medzi tromi a štyrmi, ale vzhľadom k tomu, že zvyšok filmu funguje luxusne na jednotku, rozhodol som sa pre 4*.

Mlha (1980)

The Fog je jeden z tých filmov, pri ktorých stačila jediná projekcia a hneď som si ich zamiloval. Hmla je podstate zložená z vecí, ktoré ako milovník béčkových hororov milujem a aj po rokoch si ju púšťam a výborne sa bavím. Najväčším (a pre mňa asi aj jediným) mínusom je scenár, ktorý sa mi ako radovému divákovi páčil pre jeho jednoduchosť, ale ako kritikovi prišiel, no, akoby som to len povedal... nedotiahnutý do konca. Ničmenej skvelá carpenterovská réžia v spojení s úžasnou atmosférou robí z filmu nezabudnuteľný zážitok hodný svojho kultového statusu.