Star Trek - Proměna (1967) (epizoda)

Vcelku divné. Ja osobne povedzme podobné pseudointelektuálne romantické tlachanie neznášam, a to ani nemusí byť len o láske medzi mužom a ženou, napr. finále The Haunting mi skazilo len neustále opakovanie blbostí o rodinných hodnotách a podobných sračkách, ale túto startrekovskú verziu som skonzumoval aj s navijakom. Ako teda povedal Spock, my ľudia sme vo svojej podstate fakt iracionálni:)

Star Trek - Série 1 (1966) (série)

Medzi prvými a poslednými epizódami je menší kvalitatívny rozdiel, ale nie až taký ako počas série druhej.

Star Trek - Zítra bude včera (1967) (epizoda)

Ak by návrat kapitána Christophera a jeho spoločníka do minulosti nebol tak veľmi WTF, dal by som 5, inak diel právom patrí do zlatého fondu sci-fi.

Star Trek - Zeman z Gothosu (1967) (epizoda)

Ďalšia šialená epizoda, ale tentoraz je celkom premyslená a o dosť zaujímavejšia než tá predošlá.

Star Trek - Dovolená (1966) (epizoda)

Žiadny vrchol seriálu, ale oddychová epizóda, kde si tvorcovia povedali, prečo hlavných hrdinov nevytrolliť, ako sa len dá. Síce miestami nudné, ale žiadna katastrofa.

Star Trek - Zvěřinec - 2. část (1966) (epizoda)

V prvej časti to vyzeralo na jednu z najlepších epizód seriálu, ale to všetko skončilo momentom, kedy postavu začínajú pozerať zostrih neodvysielanej Cage. Oveľa radšej by som bol, ak by sa spravilo voľné pokračovanie s celkom novou zápletkou. Ja osobne chápem Roddenberyho, prečo to tak spravil, veď samotná Cage nie je k zahodeniu, ale stálo to kvalitu tohto diela.

Star Trek - Miri (1966) (epizoda)

Neprávom podhodnotený diel a jediný dôvod, prečo nedávam 5* je ten, že fakt, že hlavní hrdinovia našli hlboko vo vesmíre planétu kompletne totožnú našej Zemi a ešte k tomu aj s rovnakým historickým vývojom do nejakých 1960s je ako baseballka na oko:)

Všechno, co mám rád (2017) (pořad) odpad!

Vidieť Fantomasa spievajúceho maďarské ľudovky je trauma na celý život.