Christine (1983)

V podstate prvé 2/3 boli na 2*, hlavne kvôli nudnému, nie úplne zmysel dávajúcemu scénaru a postavám, ktoré boli vyložene šablóny na šablóny. Ale v poslednej tretine to John naplno rozbalil s réžiou a akcia tiež bola slušná, takže si film zaslúži viac ako 2*, ale na to, že to režíroval Carpenter, som čakal o dosť viac :/

Devátá brána (1999)

Skvelý námet a aj hustá atmosféra počas celého filmu, ale scénar je len Flynn Carsen s trochu vyšším rozpočtom:) Ach Roman, Roman, ak by si celý film nekoncipoval ako popcornovku, ale ako seriózny film, mohol si mať druhú Rosemary!

Apostle (2018)

Všetko, čo mám na hororoch rád presne tak, ako to mám rád.

Hlasy (2020)

Solídne 4*. Film satanžiaľ trpí nekvalitami dnešnej doby, a to je nadmerné používanie jumpscarov. Pri hororivých popcornovkách mi to nevadí, ale tu bolo možné doladiť aj bez nich, škoda.

Star Trek II: Khanův hněv (1982)

Síce je odstránený filosofický presah prvého Star Treku, no to je vynahradené akciou a miernym pridaním humoru. A taktiež to odstraňuje jedinú chybu jednotky, keď pridáva poriadne vyvrcholenie deja. Ťažko povedať, ktorý z dvoch filmov je lepší, keďže diametrálna odlišnosť je celkom badateľná.

Star Trek: Film (1979)

Ako už mnoho ľudí predo mnou povedalo, podobnosť s Odyseou je nezameniteľná, ničmenej, ja to zďaleka nepovažujem, narozdiel od niektorých hodnotiacich, za mínus :) Dostalo sa mi totižto dvocj hodín nádherneho sci-fi s filozofickým presahom a ešte k tomu všetkému to bol Star Trek, čo viac si už môže len adolescentný nerd želať :)

Star Trek: Klec (1965) (TV film)

Ťažko povedať, či fakt, že Star Trek nedostal zelenú už pri svojom prvom pilote bol na škodu alebo nie, keďže osobne mám rád Star Trek presne tak, akým smerom sa vybral a postupne vyvinul, no osobne by mi verzia s takým veľkým filozofickým dôrazom nevadila (čím nechcem povedať, žeby v TOSke žiadna filozofia nebola, práve naopak)

Star Trek (1966) (seriál)

Tak, mám svoj prvý kontakt so Star Trekom za sebou. A musím povedať, že to bolo dosť fascinujúce, slovami Spocka, či už ide o obsah epizód, alebo rozporuplné pocity hodnotiacich. Ja chápem, že za viac ako 50 rokov od vzniku Star Treku prešlo sci-fi na úplne iný level a moderný divák zvyknutý na súčasnú kinematografiu sa môže pousmiať nad povedzme určitým primitivizmom z dnešného pohľadu nad seriálom, ale ja nie. Nie je to tým, že som nejaká špeciálna snežná vločka, je to proste tým, že aj keď si uvedomujem zostarnutosť nejakého filmu alebo seriálu, tak proste to na mňa nejak nepôsobí a tak som mohol TOSku doceniť v jej plnej kráse. A musím povedať, že paradoxne efekty sú oblasť, ktorej sa to zostarnutie dotklo najmenej. Skôr sa to týka celkovej štruktúry príbehu atď., ničmenej ja som človek, ktorý si libuje v starších výtvoroch kinematografie, a keď pridám dopad, ktorý mal pôvodný Star Trek nielen na daný žáner, ale aj na svet obecne, nedá sa inak ako 5*. Je to nelogické (zase slovami Spocka :D), ale je to tak.

Star Trek - Série 3 (1968) (série)

Tretia séria je (aj keď kopa epizód mi neprišla až taká strašná ako ostatným) rozhodne najslabšou sériou z pôvodnej TOSky. Môže za to aj fakt, že narozdiel od prvých dvoch tu kvalitné epizódy sú len na na začitaku a konci. Dávam teda 4*, ale miestami som rozmýšľal aj o 3*.

Star Trek - Strážci oblak (1969) (epizoda)

Téma, na ktorú sa dostalo už pár epizód naspäť v Poslednom bojišti, ale o poznanie lepšie spracovaná.