X-Men: První třída (2011)

Hodně rozpačité 4*. Upřímně mě hodně překvapilo to hodnocení, ale pochybuji, že se na 88% tento film udrží. Ačkoliv jsem viděl všechny X-Meny, nepovažuji se za fanouška a tento film nejspíš zaujme právě skalní fanoušky. Pro mě lehce nadprůměrná žánrová podívaná a přehled zvučných jmen. Čtvrtou hvězdu dávám za January Jones, která konečně dostala větší příležitost, tentokrát celosvětovou a nejen pro Mad menovské fanoušky, ukázat své půvaby.

2001: Vesmírná odysea (1968)

Snad u žádného filmu se mi během jeho sledování tolik neměnilo procentuální hodnocení. Od 5* po odpad. Film je vizuálně úžasný a na svou dobu má opravdu skvělé vesmírné záběry . Výprava a vizuální efekty na 5*. Jak mám rád filmovou hudbu, tak tady jsem zhnusen. Kroužící vesmírná loď na vídeňský valčík, tak to mě opravdu štvalo. Hudba ve filmu mě tak rozčilovala, že jsem si hlavně jejím vlivem všiml toho "objemného" scénáře, který u každého herce musel být tak 1A4. Mám rád filmy kde se málo mluví, stejně jako ty kde se mluví hodně, ale tady mi to nějak celkově nesedělo dohromady. Zvažuji, jestli tento film ještě někdy chci vidět, ale asi ani ne.

Láska a jiné kratochvíle (2009)

Škoda, že tento film zůstal tak trochu odstrčený a nedostalo se mu dostatečné pozornosti. Natalie zde totiž předvedla další performance hodnou Oscarové nominace. Nedá se to srovnávat s "labutí", protože jde o něco jiného, ale chvilkami mi tady přišla i lepší. Skvělý film.

Kazatel (2011)

Ze začátku to vypadalo špatně, hlavně ta animovaná scéna na začátku mě trochu vyděsila, ale potom se to docela rozjelo a zlepšilo. Líbilo se mi, jak byli udělaní upíři. Pro mě průměr žánru, i když jsem čekal, že to bude mnohem horší.

Uzavřený případ (2005) (seriál)

IMDb 75% podle mě odpovídající. Zajímavý a povedený seriál.

Kung Fu Panda 2 (2011)

U jedničky jsem se dost nasmál. Tady skoro vůbec, ale zato je film nadupaný akcí a je skvěle udělaný.

Insidious (2010)

Hodně dlouho už jsem se takhle nebál!

Voda pro slony (2011)

Cirkusy mě vůbec neberou, ale z čisté zvědavosti jsem se na tento film chtěl podívat. Možná jsem potřeboval už konečně vidět Pattinsona hrát a přestat o něm smýšlet jen jako o tom klukovi ze Stmívání. Christoph Waltz dostane Oscara a najednou je všude. Delší dobu bych ho vidět nemusel, protože za tuto jeho postavu na něj budu asi nějakou dobu naštvaný. Zahrál to skvěla. Už moc skvěle. Hudba mi hodně připoměla Desplatovu hudbu k Benjaminu Buttonovi a námět filmu byl až moc nápadně podobný Moulin Rouge! Pořád jsem přemýšlel, co mi to připomíná a poslední 3/4 hodiny jsem spíš žasl nad podobností obou filmů. Vzhledem k tomu, že autorka knižní předlohy onu knihu napsala až v roce 2006 a Moulin Rouge! byl natočen v roce 2001, tak si myslím, že někde v podvědomí z toho filmu čerpala. To mi však nebrání v tom, abych dal 5*, protože se mi dostalo skvělého emocemi nabytého zážitku.