• Pohádka

Pochod (2005) (TV film)

Je známo, že v poušti si lidi do sebe pěkně šáhnou, tak proč? Jen kvůli té rakovině nedám odpad a právě kvůli té rakovině jen *. Tohle je fakt nechutný!!!

Gillesova žena (2004)

"Co je v domě není pro mě. Na každého jednou dojde. Zoufalí lidé dělají zoufalé věci. Hodné holky se dostanou do nebe a potvory kam chtějí." .....Elisa se pustila do ne zrovna obvyklého boje a někde jsem slyšela ,že moudrá žena udělá právě tohle ,ale......já bych také neměla radost z takového vítězství.....Citlivě, tiše....

Cikáni jdou do nebe (1975)

Cikánská balada o divoké svobodě zazpívaná romantickým obrazem. Kdo z nás v dnešní době umí být svobodný a umí setřást všechny ty městské nánosy a chvíli se nechat unášet větrem a jen tak prostě být? ....... "Nikdy jsem nikoho nemilovala. Tebe teď ano. Svobodu ,ale miluji víc než tebe."

Počítání oveček (1981) (TV film)

Jaká byla má radost ,že dnes zařadila ČT2 "Počítání oveček". Jako malá jsem si pod vlivem tohoto filmu při usínání opravdu počítala ovečky a strašně moc jsem se bála ,abych se nedostala do nemocnice, k té protivné vrchní sestře a bručícímu primáři. To bylo vše co mi od té doby zůstalo v paměti. Dnes jsem si mohla vychutnat nový rozměr tohoto filmu ,terý jsem pochopitelně dřívě vidět nemohla. Ať je srdce nemocné nebo zdravé ,může být stejně opuštěné. Jak je krásné ,když se dvě opuštěná srdce, plná lásky setkají a vzájemně si pomohou. Dnes vidím jako svou hrdinku filmu jemnou a přesto velmi silnou paní Galatíkovou. Citlivost s jakou pan Kachyňa umí natočit smutný osud, obdivuji už dlouho......1 ovečka, 2 ovečky, 3 ovečky, 4........

BrainStorm (2008) (TV film)

Jiří Strach si u mě napravil reputaci po vánoční pohádce. BrainStrom je příjemné pohlazení po duši. Milý, lidský, skvěle herecky obsazený příběh Před pár dny jsem měla možnost vidět pana Brzobohatého v Rodácích a musím říct ,že jeho výkon tam i zde byl opravdu excelentní. Čas nic neubral ,spíše jen přidal na charisma a pár vrásek navíc. Kdyby to šlo a každý dostal měsíc navíc smířit se, snad by se nám odcházelo ze světa lépe. I když "konec" s Pavlem Liškou .............:-).

Mahulena, zlatá panna (1986)

Jak dospěl mladý princ ,jenž měl svého anděla strážného a co vše musel "zkazit" než k životní moudrosti došel.....poměrně povedená pohádka s neméně povedenou výpravou.

Všichni dobří rodáci (1968)

Další nádherný lyrický snímek z nové vlny .... pocta Vojtěcha Jasného své vesnici, své zemi před emigrací. Když budete mít to štěstí jako já a uvidíte Rodáky v kině , 100% zážitek tím ještě umocníte.

Konec dětství (2003)

Lidé vymezující se většině ,tedy "normálnímu" , to vždy mají těžké. O co těžší to je v dospívání ? Děti dokáží být velmi kruté a zvláště ty ,co za svou krutost skrývají svou slabost. Emile Hirsch si tu pochvalu ode všech opravdu zasluhuje. On vtiskl Duncanovi takovou opravdovost ,že mě mrazilo po celou dobu a mezi námi ,jsem fakt ráda ,že to byl jen film.

Princezna Nevěsta (1987)

Co dodat? Snad jen ,že tentokráte ten přiblble milej výraz ve tváři naskočil asi tak v 10 minutě ,zůstal až do konce a přetrvává i při psaní těchto řádků.....Z cizích hraných pohádek je v těsném závěsu za mou nejoblíbenější Ronjou.

Obchodník se smrtí (2005)

Těžko říct jestli pro mne bylo lepší snít ve sladké naivitě a nebo otevřít oči hořké realitě......když vpustíte k sobě Obchodníka se smrtí ,už to prostě nikdy nebude tak jako dřív.