Wolfkin (2022)

Na Lucembursko slušný horor, z této země se k nám filmy moc nedostanou. Tady je pro změnu proměna ve vlkodlaka postupná a nečekaná. Či přesněji o tom nemají ponětí že se kluk mění. Naštěstí matka se rozhodne vyhledat prarodiče z otcovi strany a ty už.... Bylo to zajímavé a sympatická máma a úvodní scéna byla pěkná.

Papežův vymítač (2023)

Vymítacích hororů je celá řada a mnohdy je to hodně podobné. Ono přijít s něčím neotřelým a originálním je docela oříšek. A tady se to docela povedlo. Hlavně díky svéráznému knězi v podání skvělého Russella Crowa , který tomu dodal nový rozměr. Hlavní zlo bylo dobře ztvárněno, mělo to dobrou atmosféru.

BlacKkKlansman (2018)

Rasismus v USA 70.let , který byl opravdu hustý. Jsem rád že žiju jinde, kde to tak hrozný není. Rasismus byl, je a bude vždy svinstvo, všichni máme  právo žít na téhle planetě a nikdo by se neměl povyšovat nad jiné na základě barvy pleti. Z filmu místy mrazí, hlavně na konci.

Zlé sémě se vrací (2022) (TV film)

Nevinná tvářička není taková jak se dělá. A kdo se jí postaví do cesty špatně skončí. Slušná atmosféra kdy se jakoby nic neděje a jen to doutná. A hlavní hrdinka takové pěkné ošklivé kačátko, které jen vykvést.

Pozvánka do pekla (2022)

Zase tak špatné to nebylo. První půlka měla velice dobrou atmosféru. Pak se to zvrhne, ale i tak to mělo zajímavý a nečekaný konec. Hlavní hrdinka byla kočka až na ten kruh v nosu.

Bílý šum (2022)

Musím říct že jsem se v tom místy docela ztrácel. Nejlepší je pasáž s výbuchem a následnou evakuací. Přesto to něco do sebe má. Velice tomu pomáhá ten retro styl.

Láska natvrdo (2023)

Pohodová komedie ve stylu Prciček, sice jsem se bál že je to německé, ale ono právě že to bylo od sousedů to bylo opravdu koukatelné. Američani by do toho nacpali samé bukvice  a lezby a jiné šílenosti. Tady to bylo jen čistě okrajově a nic moc se vážně nebere. A postavit film na tom že s někým mluví genitálie bylo vtipný.

Slasher Time! (2023) (amatérský film)

Hodnotit tohle jako každý jiný film musel bych to samozřejmě hodit do odpadu. Jenže tohle je amatéřina toho nejhrubšího zrna ( nic ve zlém) a dělaná na koleni partou lidí co je to evidentně bavilo a každý dělal jak před kamerou tak za kamerou všechno. A já to musím hodnotit rovněž amatérským pohledem. Český horor je na tom špatně a proto každý i amatérský počin vítám. Právě proto že je to amatérské a v podstatě s nulovým rozpočtem to dopadlo líp než třeba Čepel smrti a nebo Poslední výkřik. Musím ještě zmínit jiný horor a to Někdo tam dole mě má rád, který je rovněž amatérský, ale kvalitativně mnohem výš. Na filmu musím občas pochválit hudbu a někdy i napětí.  Hned na začátku v úvodních titulcích představit všechny postavy není asi to nejlepší to jste mohli nechat až na závěr. Co naopak musím vytknout je naprostá absence krve či jakéhokoliv násilí. To jste nemohli obětovat pár triček a potřít je aspoň tím "kečupem"? Když se tam někdo valí a drží za břicho jako že je bodnutý a přitom nikde ani kapka krve tak to působí spíše komicky. Děj filmu, kdy z toho vznikne vlastně film o filmu mě moc nepotěšil (není to můj oblíbený námět). Když se něco má dít je tam střih. Třeba scéna kdy  jde pro dřevo a pak zjistí že mu někdo rozhází scénář a ještě mu do notebooku něco připíše ,tak se to mohlo krásně dál rozvinout, tím že osočí přítelkyni proč se mu do toho hrabe. Ta by přirozeně o ničem nevěděla a už z toho mohlo být hustý drama. Takhle se tam hned objeví ten kdo to zaviní. Ale to jsou jen mé postřehy. Oceňuji že se někdo do něčeho takového vůbec pouští a přeji mu mohlo dalších hororů. Zároveň děkuji autorovi za nabídnutí a poskytnutí filmu a že se nebojí jít z kůží na trh. A hlavně snaha se cení.

Karanténa smrti (2022)

V covidové pandemii se rozpoutá peklo a někdo náhodně vraždí, ale celé to má spojitost a zajímavou pointu. U hlavní hrdinky se mě líbil ten civilní projev. Příjemný slasher.

Jak jsem se stal superhrdinou (2020)

Lidé se schopnostmi po francouzsku. A musím říct že to bylo úplně jiné než ty americké nabubřelé filmy. A hlavně dobré, výběr herců byl povedený. Tady bylo zajímavé že se schopnosti předávají i dotekem. Já se dobře bavil.