Ain't Them Bodies Saints (2013)

Pomalý, prázdny a povrchný film. Nádherný vizuál, skvelý herci, ale príbeh trošku príliš silený. Tiež by potešil výraznejší soundtrack. Celý film je strašne nenápadný a nič si z neho nevezmete.

Artemis Fowl (2020)

Som ovplyvnený knihami, ktoré v detstve patrili medzi moje obľúbené. Tak som mal trochu obavy. Už pri trailery som bol rozhorčený čiernym Butlerom a zoženštením Hľuzu. Bohužiaľ, nebola to jediná zmena. V podstate, z kníh si zobrali len základnú kostru a tú obalili úplne obyčajnou detskou akčnou masou. Ak by ste odobrali meno Artemis Fowl, mohol to byť akýkoľvek fantasy film pre mladých. A to je smutné, keďže mytológia škriatkov ma na knihe bavila najviac. Navyše je tu totálne prevrátený príbeh, obrovské diery v príbehu, vývoj postáv a vzťahov medzi nimi sa menil skokovo. Celkovo celý film pôsobí značne zmätene, akoby v postprodukcii vymazali polovicu stopáže. Snažili sa urobiť krátky film, čo chápem, ale proste obetovali príliš veľa. Jediné, čo stojí za zmienku, je CGI, ktoré je naozaj podarené.

Black Mirror: Bandersnatch (2018)

Tento diel som si naozaj užil, keďže milujem multiple-choice hry a z celého filmu som mal intenzívny DonnieDarkovský pocit, ktorý tiež milujem. Taktiež to brnklo na moju filozofickú nôtu spochybňovaním slobodnej vôle. Strávil som nad týmto filmom asi dva a pol hodiny, preskúmaval jednotlivé vetvy, neustále začínal od znova. A občas zažíval frustráciu. SPOILER: Keď mi nedali možnosť medzi zničením počítača a niečím konštruktívnym. Najviac ale, keď ma po niekoľkých mojich odpovediach "don't talk about mom" nakoniec aj tak donútili vybrať vetvu "talk about mom". Tiež mi vadili niektoré scény, napríklad keď naňho zaútočila psychiatrička, to bolo dosť wtf. Celkovo ale smekám nad filmárskou a programátorskou stránkou veci. Four stars out of five.

Bling Ring: Jako VIPky (2013)

"Chce se mi zvracet!" Nebudem tu hodnotiť aroganciu, nafúkanosť, prehnané sebavedomie ani morálku aktérov (z oboch strán). To by bolo na dlho. Bling Ring je film s totálne pomýlenými hodnotami, nič-moc hercami (na Watson sa síce dobre pozerá, ale o herectvo sa tu veľmi nesnaží - hoci pár scén jej vyšlo), mizerným konceptom, nudnou kamerou, slabým príbehom a postavami bez hĺbky. Ľutujem tú hodinu a pol.

Božská těla (1984)

Menej známy bratranec Flashdance. Hlavná postava príjemná a milá, ale herečka nič moc. Príbeh jednoduchý, ale funkčný. Na jedno pozretie neublíži, ale v človeku ani veľa nenechá.

Bratři (2009)

Vynikajúci herci - Maguirovi som zo začiatku neveril, no na konci skvele zahral psychicky traumatizovaného vojaka. Gyllenhaal tradične skvelý. Portmanová bola úžasná, ťahala celý film mimoriadne presvedčivým výkonom. Scény v Afganistane ma nejako extra nezaujali, tie romantické z domova boli ale dobré. V závere som bol napnutý jak struna, ako to všetko dopadne. Ja osobne som čakal niečo dramatickejšie, ale nakoniec to nedopadlo až tak zle. Po konci filmu ale aj tak ale zostáva pocit, že tomu niečo chýba. A najväčšou slabinou filmu je predvídateľnosť.

Captain America: První Avenger (2011)

Typická holywoodska nafúkanosť a neukáznenosť. Choreografia bojov a lá Xena, inteligencia či sebauvedomenie vojakov nulová, značne predvídateľné a často nelogické. Nasilu akčné, snaha o romantiku plynie totálne naprázdno, taktiež snaha o vtip. Páčilo sa mi len zaradenie Starka staršieho. 2,5* => 3*

Cigán (2011) odpad!

OMG!OMG!OMG! Púšťajte mi toto celý deň dookola a začnem mať rád a hájiť cigánov, nenávidieť bielich a najmä policajtov a uctievať kradnutie a úžerníctvo! Dej filmu v skratke: my bieli sme nenormálne svine. V kuse len nadávame na cigánov, znevažujeme ich a chceme im ublížiť. A oni sú to pritom taký chudáci! Veď nemajú čím kúriť a my ich vyháňame z našich lesov! A veď chudák taký cigán si tiež chce kúpiť tretiu zlatú reťaz, no tak mu dovoľme kradnúť benzín z vagónov. No a tí policajti? Svine, oni ich normálne zmlátili!!! No ale veď to si nezaslúžia! On tiež chce mať tretí satelit na dome! Sračka bez akejkoľvek výpovednej hodnoty. Možno nejaký Belgičan pritom uroní slzu, že v akej zlej spoločnosti musia žiť, ale ja, čo som neraz zažil tie svine na vlastnej koži, prskám zlosťou! Pôvodne som chcel dať jednu hviezdu za odvahu filmárov, ale za tie sračky čo nám ponúkli im patrí jediné hodnotenie: ODPAD!

Cíl: Bin Ládin (2011) (TV film)

Totálne proamerický dokument zobrazujúci dolapenie Satana, pardon, bin Ládina. Obama sa tvári citlivo a zároveň odhodlane, jednoducho ako ten najsprávnejší vodca na svete. No dokument pomerne dobre objasňuje priebeh pátrania a plánovanie dolapenia UBL. Najmä záverečné dolapenie je spracované veľmi dobre a podrobne. Ak máte pol dňa voľno, odporúčam pozrieť spoločne so Zero Dark Thirty. U mňa za 3*

Croft (2013)

Všetky klišé akčných filmov napchaté do krátkeho filmu - nezraniteľný hlavný hrdina, totálne neschopní nepriatelia, stupídne dialógy, žiadna logika, nebolo ani len vysvetlené, o čo tam ide. Plusy: celkom pekná kamera a krásna príroda.