Gympl (2007)

Typicky česko-slovenský film, ktorý sa hrá na priveľa žánrov a rozoberá priveľa tém. Ale niektoré scény sa mi veľmi páčili a ak beriete tento film ako oddychovku, tak vás nesklame.

Tanec mezi střepinami (2012)

Z audiovizuálneho hľadiska skvelé - nádherná slovenská hudba, scenérie, kostýmy. Ťapák bol skvelý, energický a jeho tanec bol precítený. Ale ja som od tohto filmu očakával aj nejaký príbeh alebo logiku a to som nedostal. Drvivú väčšinu času som sa len zmätene pýtal: "WTF?" Všetko je to strašne nekonzistentné, nechápem postupnosť scén.

Melancholie (2011)

Prvá polovica nudila a štvala. Asi ako scéna z telenovely, lenže absurdnejšie. Druhá polovica ma už len nudila. Malo to skvelú atmosféru, skvelých hercov (Charlotte a Kirsten boli úžasné), ale konanie postáv bolo pre mňa často nepochopiteľné. Príbeh takisto. Mám rád pomalé filmy, ale toto bolo príliš.

Lore (2012)

Silný príbeh, avšak slabo natočený. Mám síce rád filmy s pomalým tempom, ale toto bolo totálne ubíjajúce. Napätie je nulové, aj scény, ktoré by si ho zaslúžili, sú nudné. Postavy sú plytké, jediná, ktorej sa film venuje, je Lore. Film podáva celkom pekné svedectvo o vytriezvení s vojny a Hitlerovho nacizmu, ale zase tak plytko, že sa nemáte čoho chytiť.

Sám vojak v poli (2012) (TV film)

Mám rešpekt a úctu voči všetkým vojakom. Mám v armáde jedného známeho. Ale tento dokument sa mi nepáčil. Je typicky markizácky - útočiaci na city a jednostranne zameraný.

Renoir (2012)

Vizuálne pekný film, scenáristicky slabý, herecky veľmi dobrý. O Renoirovi viem málo, takže nemôžem hodnotiť autentickosť. Čo sa ale týka príbehu, tento film ho mal príliš slabý a nevýrazný. O nejakej dramatickosti či napätí sa nedá hovoriť. Stavia hlavne na vizuálnu stránku a na étericky nádhernú Christu Theret.

Hlavně nezávazně (2011)

Jediným pozitívom filmu je Natalie, ale ani tá to nehrá úplne naplno. O Kutcherovi radšej pomlčím... Detinské, povrchné, bez poriadneho vtipu, bez romantiky. Ach, Natalie, prečo?!

Vikingové (2013) (seriál)

Vynikajúce! Skvelá výprava - mnoho miest, detailne spracovaných. Skvelý herci - to predovšetkým. Nádherné ženy a silný muži, herci s vynikajúcou charizmou. Fimmela je radosť sledovať a má neskutočné oči! Skvelé kostýmy - detailne prepracované odevy, zbroje, zbrane (síce nie úplne dobovo padnúce, ale čo už)... Slabší príbeh - vcelku sa tam toho veľa nedeje, vynahrádza sa to postavami. Skvelá réžia. Skvele spracované a zahrané bitky. Vynikajúca atmosféra - rozhodne najintenzívnejšia v chráme v Uppsale. Dialógy možno trochu poslabšie a príliš moderné. Vynikajúce intro. Skvelý OST.

Diaz: Neuklízej tu krev (2012)

Čo sa týka týchto protestov, nepoznám ich históriu ani politické pozadie. Každá minca má dve strany. Možno si to zaslúžili, možno boli obeťami. Pre mňa to bol ale mimoriadne krutý film. Natočený tak akosi poloamatérsky, popretkávaný autentickými zábermi. Réžia občas krívala, herci priemerný (hoci Jennifer Ulrich som si užil). Politické vyznenie filmu je z pohľadu demonštrantov, policajti sú vykreslený ako najväčšie zlo. Toto ale hodnotiť nemôžem, na politiku kašlem a naozaj nemám vedomosti o týchto protestoch.

Svět přírody - Lobo - vlk, který změnil Ameriku (2008) (epizoda)

Nevidel som krajší a dojímavejší film o zvieratách. Vlky som vždy miloval a po tomto dokumente ich milujem a vážim si ich ešte viac. Film je spracovaný dokumentaristickým štýlom, zvažuje pre a proti, ponúka viac pohľadov. Možno si to Seton všetko vymyslel, možno len prikrášlil a možno je to všetko pravda. Či tak alebo tak, je to skutočne nádherný príbeh.