Signatures (2014)

Na filme je vidieť, že nepracuje s takými rozpočtami ako napr. Life Cycles, Where the Trail Ends... ale je to vydarený snímok o partii bláznivých týpkov :) Zábery sú fajn, letecké zábery sú skvelé, fajnové lokality a hlavne skúsený bikery. Potešili zábery z domáceho prostredia (scény z Bratislavy a Prahy sú skvelé) a tiež z poľských Tatier. Na pol hodinu fakt bohatý obsah.

Spása (2014)

Oslavujete tu priamočiarosť deja, ale to hlavne mi vadilo. Prečo sa točia filmy, ktoré už boli natočené tisíc krát? Absolútne žiadna invencia, postavy bez duše (a nezachránia ich ani slávni herci), slabá atmosféra, mizerné nazvučenie a hlavne, všadeprítomné a málouveriteľné CGI tomu lámu väz. Mikkelsen je fajn, drsný výraz bez emócií tu pasuje, taktiež Morgan. Naproti tomu Eva Green mi prišla totálne nevyužitá. Chladná, bez výrazu a reči stratila väčšinu svojho kúzla. Ale chválim stopáž; ak by to bolo dlhšie, nedopozeral by som to.

Věci, tak jak jsou (2012)

Film, ktorý sa nesnaží o nejakú umeleckosť, ani nevytvára sociálne či filozofické otázky. Porovnáva síce dve národy, ale robí to príliš okato. Inak proste len zaznamenáva časový úsek v živote dvoch ľudí, bez hĺbky, bez príbehu či cieľa. Nudne a povrchne. Ale na R.O. Skogsrod bol vskutku nádherný pohľad.

Nikdy to nevzdávej (2008)

Úplne obyčajná a značne klišoidná tínedžerská rádoby dráma. Žiadna invencia, len dookola tie isté scény, aké sme videli už stokrát. Tie isté postavy. Tie isté životné príbehy. Tie isté pohnútky. Herci bez snahy o herectvo. Na tomto filme ma najviac bavilo to, že som dopredu odhadoval, aká bude nasledujúca scéna. Mal som takmer 100% úspešnosť. Buď som videl tak veľa filmov, alebo je to tak hlúpy film.

Sin City: Ženská, pro kterou bych vraždil (2014)

Oproti jednotke je to omnoho menej poetickejšie, menej komixovejšie a chýba tomu aj rozprávačský talent. Postavy už nie sú tak výrazné, aj tie staré akoby stratili ducha. V príbehu mi chýbal nejaký silný prvok. Tešil som sa na Evu Green, ale akoby jej ten čiernobiely šat ubral z kúzla. Pre mňa rozhodne fatálne sklamanie.

Příběh gangstera: Nástup k moci (2007)

Videl som Hooligans (2005) a povedal som si: "Jé, pekný príbeh o priateľstve a o tom, keď chlapi chránia jeden druhého. Síce brutálnym spôsobom, ale aj to k tomu patrí." Potom som si pozrel toto a celá romantická predstava sa rozplynula. Až sa mi zastavuje rozum, keď si uvedomím, akej brutality sú ľudia voči sebe schopní. | Vynikajúco spracovaný príbeh o mužoch, ktorý sa z výtržníctva vypracovali až na vrchol podsvetia a o ich strmom páde. O ich rodinách, priateľoch, o tom, čo získali a akú to malo nakoniec cenu. Herecké výkony sú obstojné. Bitky, vraždy, mučenia sú však zobrazené veľmi autenticky, teda brutálne. Ale ak sa zaujímate o futbalových chuligánov, tak odporúčam pozrieť.

Život Adèle (2013)

Veľmi osobné, naturistické, s filozofickým nádychom. Avšak nudné, rozťahané, plné prázdnych scén. Navyše mi veľmi vadili lesbické scény, ktoré boli zobrazené až príliš detailne (a najmä mi prišli hrozne samoúčelné). Skrátiť aspoň o hodinu, trošku menej detailov a viac príbehu, a bol by to dobrý film.

Zelený sršeň (2011)

Stupídny film s totálne priblblými postavami, trápnymi scénami a žiadnou logikou. "Humor" som absolútne nechápal a keďže väčšina filmu sa snaží byť vtipný, tak som nechápal ani film.

Jana Eyrová (2011)

Herecké výkony sú úžasné, ale narozdiel od verzie z '96 ma toto dosť nudilo. Nejak som si z toho nič neodniesol.