Ain't Them Bodies Saints (2013)

Pomalý, prázdny a povrchný film. Nádherný vizuál, skvelý herci, ale príbeh trošku príliš silený. Tiež by potešil výraznejší soundtrack. Celý film je strašne nenápadný a nič si z neho nevezmete.

PostHuman (2012)

Veľmi sympatický kraťas s dobrou atmosférou a dejom. Ale v momente, keď sa mi to začalo páčiť, to skončilo. Chcelo by to film.

Přežijí jen milenci (2013)

Dámy, páni, takto vyzerá dokonalosť! Každý záber, každý výraz tváre, každý dialóg, každý tón. Každá maličkosť je naprosto perfektná a strhujúca. Najlepšie stvárnenie upírov, aké som kedy videl. Dokonalé herecké duo s až magickou charizmou. Uchvacujúci soundtrack. Toto bol naprostý umelecký orgazmus po všetkých stránkach. Nie je to strhujúce, nevezme vám dych. Nie. Tento film vami presiakne, všetky vaše zmysly vybičuje na maximum, pohltí svojou surealitou. Neskutočne intenzívny filmový, hudobný a obrazový orgazmus.

300: Vzestup říše (2014)

Murro sa úporne snaží podobať sa Snyderovi, ale nevyrovná sa mu v akcii, ani v atmosfére. Film je kratší ako 300, no napriek tomu som sa dosť nudil. Navyše stopáž je umelo naťahovaná zbytočnými flashbackmi a spomaľovačkami. Vadila mi značná dávka fyzikálnych aj historických nelogickostí, otrepané výroky, neúčinné a nudné preslovy, a najmä zbytočne veľa neúčelnej krvi. Film taktiež trpel zlou kamerou, najmä pri lodných stretoch boli scény neprehľadné a zmätočné. Herci a postavy... ach. Žiadna charizma, okrem Artemis žiadna výrazná postava. Xerxes už nie je boh-kráľ obklopený bázňou, len chlapec túžiaci po pomste a krčiaci sa v Artemisinom tieni. Themistokles zastával akosi priveľa postojov a s jeho postavou som sa vôbec nestotožnil. A Grogo na konci filmu? OMG, kedy sa z nej stala Xena, kráľovná bojovníčka?! Herci väčšinou nič moc, Eva ale svoju rolu zvládla dobre. Obzvlášť vtedy, keď vytiahla ženské zbrane :D Čo ale musím pochváliť, tak to sú kostýmy a dekorácie, tie sa naozaj vydarili.

Sestra (2008)

Toto som absolútne nepochopil, takže nemôžem hodnotiť.

Thor: Temný svět (2013)

Chcel som si pustiť Thora, ale tuším som sa pomýlil a pustil som Star Wars. Svetelné meče, vesmírne lode, laserové zbrane, holografické ovládanie, dokonca Harvey Two-face. Napchané zbytočnými efektami, nedotiahnutý scenár, totálna predvídateľnosť a klišoidnosť... pekné herecké obsadenie, občasné minivtipné momenty a.... nie, žiadne ďalšie pozítiva nevidím... Nič som nečakal, nič som nedostal. Chabé 2*

Ostrov (2005)

Skvelá réžia, bombastické akčné scény, vynikajúci McGregor a Johansson, ale poslabší, sto krát obohraný scenár.

Jmenuji se Oliver Tate (2010)

Prišlo mi to ako nudnejšie, prázdnejšie a patetickejšie Perks. Film sa snaží byť alternatívny, romantický a duchaplný. Ale len málokedy mu to vychádza. Taktiež nevychádza snaha o hippie vzhľad. Film má plno prázdnych dejových línií, zbytočných vedľajších postáv, dialógov bez emócií a zopár nelogickostí. Najväčším pozitívom je soundtrack.

Tajný život včel (2008)

Film, ktorého nevýhodou je, že nie je konzistentný. Chvíľu je to príjemný rodinný film, potom zas umelecký film so skvelými zábermi, následne na pár scén zase solídna dráma. Touto častou zmenou tempa a žánru film trpí. Avšak obrovskou výhodou filmu je obsadenie. Dakota vo svojich 14 rokoch podáva lepšie výkony, než niektoré ostrieľané kolegyne a ťahá celý film. Rovnako aj ostatné predstaviteľky hlavných rolí boli skvelé. Čo sa týka príbehu, linka s rodinným tajomstvom ma príliš nezaujala, hľadanie vlastného Ja mi však už bolo bližšie a uveriteľnejšie. Taktiež pohľad na rasistickosť vtedajšej Ameriky bol dobre spracovaný. Vizuál je krásny, soundtrack skvelý. Je to taký sladký filmík, občas ale až príliš. 4* s výhradou.

Bling Ring: Jako VIPky (2013)

"Chce se mi zvracet!" Nebudem tu hodnotiť aroganciu, nafúkanosť, prehnané sebavedomie ani morálku aktérov (z oboch strán). To by bolo na dlho. Bling Ring je film s totálne pomýlenými hodnotami, nič-moc hercami (na Watson sa síce dobre pozerá, ale o herectvo sa tu veľmi nesnaží - hoci pár scén jej vyšlo), mizerným konceptom, nudnou kamerou, slabým príbehom a postavami bez hĺbky. Ľutujem tú hodinu a pol.