Maléna (2000)

Prázdny film o chlapcovi, jeho fantáziách, jednej ohováranej žene a ... nie, to je vlastne všetko. Malo to akú takú atmosféru, vcelku fádny príbeh, dobrú kameru, príjemné obsadenie. Ale len samotná Monica Bellucci nemôže utiahnuť celý film a navyše, mne vôbec nepripadá až taká úžasná, ako sa mi tvorcovia snažili nahovoriť. To už mi prišla Elisa Morucci - prostitútka Lupeta, krajšia. Pre mňa priemerný film.

Croft (2013)

Všetky klišé akčných filmov napchaté do krátkeho filmu - nezraniteľný hlavný hrdina, totálne neschopní nepriatelia, stupídne dialógy, žiadna logika, nebolo ani len vysvetlené, o čo tam ide. Plusy: celkom pekná kamera a krásna príroda.

Božská těla (1984)

Menej známy bratranec Flashdance. Hlavná postava príjemná a milá, ale herečka nič moc. Príbeh jednoduchý, ale funkčný. Na jedno pozretie neublíži, ale v človeku ani veľa nenechá.

Laboratoř smrti (2004) (TV film) odpad!

Extrémne zlý film s totálne priblblými postavami, stupídnym príbehom, s hercami, ako by ich vytiahli z ulice, zlými efektami... Film len pre zarytých masochistov.

Pevné pouto (2009)

Predom varujem, že som ovplyvnený knihou a teda moje hodnotenie je výsledkom hodnotenia filmu a porovnania filmu s knihou. The Lonely Bones je nudný a prázdny film. Má príbeh obraný na kosť, plytké postavy, snové scenérie zo Susienho neba boli jeden veľký gýč, vnútorné monológy akoby ich písalo dvanásťročné dievča, prechody medzi etapami príbehu neprehľadné, vyvrcholenia príbehových liniek nejasné, zásadné udalosti príbehu vynechané... Ruth Connors patrí medzi moje najobľúbenejšie literárne postavy, tu nedostala absolútne žiadny priestor. Herecký výkon Saoirse Ronan nebol nič extra, Wahlberg s Weisz na tom boli lepšie. Ak by som hodnotil len film, boli by to 3*, avšak po porovnaní s knihou, 2*.

Lůno (2010)

Film jednoznačne ťaží z nádhernej Evy Green a ani sa to nesnaží nejak zakrývať. Tiež poskytuje vcelku zaujímavý filozofický a morálny pohľad na klonovanie. Inak je to ale nudný a prázdny film a romantická linka mi prišla totálne nefunkčná. Nebyť Evy, bolo by to za dve hviezdy (napadlo ma zmerať, koľko času z celkovej stopáže tvoria detailné zábery Evinej tváre)

Útěk do divočiny (2007)

Najdokonalejší, najkrajší, najlepší film, aký som kedy videl. Film, ktorý ma zasiahol najviac. Film, ktorý mi v živote mimoriadne veľa pomohol. Film o najúžasnejšom človeku, o akom som kedy počul.

Umění boje (2000)

Tuctový akčný film, predvídateľný, naivný, s nudným scenárom a nudným Snipesom.

Kdysi byli bojovníky (1994)

Mohol by som napísať, že tento film má úžasných hercov, skvelú hudbu, réžiu, scenár, kameru... Ale napíšem len, že po skončení filmu som mal zimomriavky a klepalo ma ešte dobrých desať minút. Toto bol tak silný filmový zážitok, aký som už dávno nezažil. Rozhodne sa dostáva do mojej TOPky.

Střihoruký Edward (1990)

Možno najlepšie Burtonove dielo. Herci úžasný do jedného, postavy sympatické, príbeh krásny, prevedenie Burtonovské, ale nie klišoidné (ako to robí v poslednom čase). Scéna tanca medzi vločkami je nádherná.