Titanic (1997)

__Filmové chyby:__ |×××| K natáčení filmu byl postaven pouze pravobok lodi. V přístavu Southampton, odkud Titanic vyplouval, byl ale přiražen ke břehu levobokem. Záběr se tak otočil a většina mávajících jsou najednou leváci. |×××| Když Rose vybaluje v kabině své obrazy, tak se mezi nimi objeví i Avignonské slečny od Picassa. Podle filmu by tedy obraz měl skončit na dně oceánu, ale ten je dodnes k vidění v Louvre. |×××| Když se ženy zmiňují o Freudovi, tak říkají, že muži jsou podle Freuda předpojatí. Ale pokud je známo, tak Freud výsledky své práce zveřejnil až v roce 1920. Tedy osm let po potopení Titanicu. |×××| Jack se chystá malovat Rose, a udělá dlouhou, silnou čáru. Když je později záběr na kresbu, tak na ní není žádná čára, která by mohla být onen první tah. |×××| Když jde Rose na pomoc Jackovi, aby ho osvobodila, tak jde po schodech do vyššího patra a má šaty mokré nad zadek, ale když jde po dlouhé chodbě, kde běží zmatený chlap, tak má šaty už skoro suché. |×××| Když Rose přichází na Carpathii do New Yorku, dívá se na sochu slobody. Ve filmu je zelená, ale v té době byla hnědá. |×××| Když Rose najde Jacka připoutaného k trubce a hledá klíč, tak si všimněte, že za ní na poličce jsou knihy. Ale při další scéně, hned po snímku jak se potápí příď, už na té poličce nejsou žádné knihy. |×××| Ve scéně, kdy Rose s Jackem jdou do Rosiny kajuty, aby ji Jack namaloval, on obdivuje jeden obraz od Moneta (Water-lilies). Baví se o tom, jak je úžasný a jak skvěle používá barvy. Ten obraz byl ve skutečnosti namalován v r. 1917.

Taxi (1998)

__Filmové chyby:__ |×××| V jednom záběru zabouchávají kabel od policejního majáčku do dveří a v následujícím záběru majáček schovávají okénkem |×××| Ke konci, když chtějí Daniel a Emil použít fintu se semaforama, Daniel vjede přímo mezi dva Mercedesi, kterým urazí zrcátka, ale v dalších záběrech už je mají zase v pořádku. |×××| V závěrečné honičce kličkují Daniel a dva Mercedesy mezi sloupy mostu a v jednom záběru se kvůli jejich honičce převrací modrý náklaďák na bok. Filmařům se ale nepodařilo dobře schovat rampu, přes kterou náklaďák přepadá, a ten je dost zřetelně vidět. |×××| Když Daniel předělává taxík na sportovní mód, auto se nadzvedne, vyjedou spojlery, lišty, nárazníky a výdechy. Po dokončení úpravy, auto zase klesne na zem. Když ovšem Daniel veze Emila na policejní stanici, předvádí mu úpravu. Nicméně za jízdy, což podle předchozích záběrů není možné.

International (2009)

__Filmové chyby:__ |×××| Když agenti pronásledují podezřelého, Whitmanovou srazí Alfa Romeo. Salinger se ho snaží dohonit, když najednou zahlédne auto ve stojící koloně vozů. Po srážce mělo vozidlo silně poškozené čelní sklo, jenže když se Salinger přibližoval, sklo bylo zcela netknuté. V dalším záběru už je opět poškozené. |×××| Na místě činu, kde byl spáchán atentát, zkoumají Salinger s Whitnerovou průstřel sloupu, před kterým stál zavražděný. Ve sloupu jsou dvě díry po průstřelu ze sniperu. Díry se nacházejí ve výšce asi půl metru nad zemí. Když se vyšetřovatelé interpolu přesunou na střechu, odkud měla vyjít druhá střela, provádějí rekonstrukci atentátu. Při té první střela mine cíl do sloupu, druhá ho trefí, proletí hlavou cílu a taktéž pokračuje skrz dřevěný sloup. Díry jsou však ve výši hlavy, tj. asi třikrát výš než byly v předchozích scénách. |×××| Při velké střílečce v galerii je až neuvěřitelné, kolik nábojů se vejde do jednotlivých zbraní. Z revolveru vypálí 8 ran (a možná by se tam ještě něco našlo), z glocku vypálí 23x a z uziny vyšlo alespoň 100 střel. To vše bez dobití. _________________________________________________________________________________________ International chce vypadat jako profesionální dílo, ale ve skutečnosti to není nic víc než laciná veteš. Co stálo za to byla úvaha o bankovnictví, ale tím to končí. Owen mi nějak neseděl, ani nevím proč a zbytek je až zanedbatelný. Přeskakování ze země do země nepůsobilo tak "velkofilmově" jak asi mělo, vlastně vůbec. Nenudil jsem se, ale to slabý snímek nevylepšilo ani zakončení filmu.

Shrek (2001)

__Filmové chyby:__ |×××| Dveře, které si Fiona udělá z opodál stojícího stromu, mají úplně jiný tvar než prázdné místo na onom stromě, kde chybí utržená kůra. |×××| Shrek má zadek prostřelený šípem. To protože společně s Fionou bojovali proti Robinu Hoodovi. Po rvačce ale není vidět, že by byl Shrek jakkoli poraněn, i když tam už ve skutečnosti ten šíp měl být. |×××| Dračici se během filmu několikrát objevuje a mizí řetěz kolem krku. Např. když přiletí na hrad, řetěz chybí. V dalším záběru po řetězu leze Shrek nahoru. |×××| Ve scéně, kdy Shrek jí oči z misky, můžete při pozorném sledování vidět, že oko nestrká do pusy, ale prochází mu rtem. Jedná se o nedostatek v animaci. ____________________________________________________________________________________________________________ Podle mě je Shrek nejlepší animákem vůbec, protože jestli se dokonce ani Shrek někomu nelíbí, pak už vážně nevím. Za mě 100%.

Zatím spolu, zatím živi (2010)

aneb nová a daleko nudnější verze Mr. & Mrs. Smith. I když jsou Tom a Cameron dobrým akčním párem, do Brada a Angeliny mají hodně daleko. V takových filmech se na scénář ani tolik nehledí, tudíž to co jsem postrádal, byla pořádná porce akce.

Saw: Hra o přežití (2004)

__Filmové chyby:__ |×××| Když Lary střílí na Adama, evidentně mu míří na trup. Střela ovšem zasáhne rameno. |×××| Když Lary vypráví Paulovi a Markovi, je vidět, že je Mark bosý. v dalším záběru už má boty. |×××| Detektivu Tappovi vrah přesekne krční tepnu. Tapp si to zpočátku drží, ale později ránu pustí. Ve skutečnosti by během chvíle vykrvácel. |×××| Ve scéně, kde se pere detektiv Tapp se Zeppem u plotu o pistoli, Zepp drží Berettu. V záběru, jak detektiva zastřelí, má v ruce svoji pětačtyřicítku. |×××| Poté, co doktor namočí cigaretu v krvi, uloží ji do krabičky. Po chvilce hodí druhou cigaretu Adamovi. Po několika záběrech ovšem opět vidíme obě nevykouřené cigarety před doktorem na zemi mimo krabičku. |×××| Adam vyleze z vody a po chvilce je úplně suchý.

Sám doma 2: Ztracen v New Yorku (1992)

__Filmové chyby:__ |×××| Kevin hodí první cihlu po Marvinovi. Než ho ale trefí, má Marvin na obličeji už velkou modřinu. × Kevin rozbije výlohu a spustí se alarm. Po pár vteřinách ale přestane houkat. |×××| Cihla, která spadne z několika desítek metrů se za normálních okolností rozbije na kusy. Ale cihla, co hodil Kevin, se pouze trochu odrazila od země. |×××| V prvním díle Sám doma Kevin říká prodavačce v místím obchodu, že mu je 8 let. Děj Sám doma 2 se odehrává přesně o rok později, ve filmu je ale řečeno, že už je mu deset.

S.W.A.T. - Jednotka rychlého nasazení (2003)

__Filmové chyby:__ |×××| Montel zabije svého strýce a na to utře nůž od krve do bílé košile. Poté vyjde z hospody, má na sobě pod sakem bílé triko. |×××| Montel je zastaven a donucen lehnout si na zem, poté, co ujížděl autem. Když ho zvedají ze země, není již uprostřed silnice, kde byl předtím, ale na chondíku. |×××| Falešný policista zastřelí řidiče autobusu, bere si klíče od mrtvé ochranky, v dalším záběrusi je ale bere znovu. |×××| Ve stejné scéně, kdy střelí řidiče autobusu do hlavy, kulka proletí skrz jeho hlavu ven přes sklo. Na skle však není žádná stopa po krvi.

Ďábel nosí Pradu (2006)

__Filmové chyby:__ |×××| Když jde Andy na večeři s Christianem Thompsem v Paříži, je nalíčená úplně jinak, než když už je po večeři a hledají cestu zpátky do hotelu. |×××| Když jde Andy na začátku filmu do redakce, koupí si cestou pečivo. Když přechází ulici, už ho nemá, ale vystupování z metra, už ho opět drží. |×××| Poté, co Nigel přinese Andy lodičky, ona je odmítne a položí na stůl tak, že podpatky směřují ke kraji stolu. Poté odběhne za Mirandou, která ji volá, a když se Andy vrátí, podpatky směřují ke středu stolu.

Dům voskových figurín (2005)

__Filmové chyby:__ |×××| Když jde Wade na záchod do domu, je ještě světlo. Než vyjde ven, je už úplná tma. |×××| Když Vincent chytí Wayna, rozstrhne mu tričko. Později je Wayne už jako figurína u klavíru, kde má oděv neporušený. |×××| Když Bo zalepí Carly pusu sekundovým lepidlem, má Carly rty sepnuté tak, že je vidět jen malá část. Nedlouho na to má rty úplně normálně, jako předtím, aniž by bylo zjevně jakékoli poranění.